Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Workspace ONE otrzyma cyfrowego asystenta - #VMworld2019

VMware EUCPodczas odbywającej się w San Francisco konferencji VMworld 2019 firma VMware ogłosiła, że ich platforma cyfrowego miejsca pracy Workspace ONE otrzyma wsparcie w postaci usług tzw. cyfrowego konsjerża. W jego ramach cyfrowe doświadczenia pracowników wspierać będzie wiele nowych narzędzi, ale trzonem usługi ma być inteligentny wirtualny asystent. Dzięki technologii IBM Watson Workspace ONE stanie się pierwszą na rynku platformą cyfrowego obszaru roboczego, wykorzystującą możliwości sztucznej inteligencji.

 

 

Ogłoszone podczas VMworld 2019 US usługi cyfrowego konsjerża mają wesprzeć organizacje w podnoszeniu satysfakcji i produktywności pracowników w trakcie całego cyklu zatrudnienia. Poza rozwiązaniem sztucznej inteligencji wspierającej ludzi w ich codziennych aktywnościach zawodowych, firma VMware ogłosiła szereg pomniejszych usprawnień. Pozwolą one firmowym działom IT w pełni wykorzystać moc automatyzacji do zagwarantowania bezpiecznego dostępu do dowolnej aplikacji, w dowolnej chmurze i na dowolnym urządzeniu i bez względu na lokalizację dla każdego z zatrudnionych w organizacji pracowników.

Budowanie pozytywnych cyfrowych doświadczeń pracowników musi być kompleksowe i obejmować działania od zatrudnienia po odejście człowieka z organizacji. Taka strategia musi być trzonem całego procesu wdrożeniowego w zakresie cyfrowego miejsca pracy, bo tylko wtedy gwarantuje sukces. Dzięki ogłoszonym innowacjom VMware zwiększać będzie poziom cyfrowych doświadczeń pracowników. Współpracując z najlepszymi partnerami i dostawcami technologii, jesteśmy gotowi zapewnić pracownikom wszystko, czego potrzebują, aby być produktywnymi w pracy tak teraz, jak i w przyszłości - komentuje Shankar Iyer, wiceprezes VMware ds. rozwiązań dla użytkowników końcowych.

Sztuczna inteligencja wkracza w życie pracowników
Firma VMware ogłosiła, że oparte na algorytmach sztucznej inteligencji nowe usługi mają na celu przede wszystkim uprościć procesy wdrażania nowych pracowników do ich codziennych zadań. Pracownicy będą mieli dostęp do wirtualnego asystenta, bazującego na rozwiązaniu IBM Watson z poziomu platformy aplikacyjnej Workspace ONE Intelligent Hub. Użytkownicy w oparciu o przetwarzanie języka naturalnego będą mogli komunikować się ze swoim asystentem np. w trakcie procesu onboardingu, by uzyskać najważniejsze informacje o nowym miejscu pracy. Workspace ONE będzie tym samym pierwszą na rynku platformą cyfrowego obszaru roboczego, wykorzystującą możliwości wirtualnego asystenta opartego na sztucznej inteligencji.

Na obecnym rynku pracownicy oczekują niczym nieskrepowanych doświadczeń technologicznych. To, co mogą mieć na wyciągniecie ręki w życiu prywatnym musi wspierać ich także w karierze zawodowej. Dzisiaj to już nie tylko dostęp do smartfonów. Chodzi także o możliwość interakcji z wirtualnymi asystentami i chatbotami w celu usprawnienia ich codziennych zadań. Asystent cyfrowy Workspace ONE Intelligent Hub obsługiwany przez IBM Watson nie tylko ułatwi pracownikom znalezienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, ale także zapewni zespołom IT i HR czas na realizację strategicznych zadań i rozwój biznesu - mówi Daniel Kloud, wiceprezes ds. strategicznego ekosystemu partnerów w dziale danych i rozwoju SI w firmie IBM.

Dzięki nowej usłudze Workspace ONE Intelligent Hub Virtual Assistant, pracownicy będą mogli sprawnie wykonywać liczne zadania związane z codzienną interakcją z działami IT i HR. Wirtualny asystent wesprze pracowników w samodzielnym rejestrowaniu nowych urządzeń do firmowej sieci, rozwiązywaniu problemów z profilami Wi-Fi czy w zarządzaniu i wybieraniu świadczeń pozapłacowych. Ponadto pracownicy będą mogli korzystać z wirtualnego asystenta Workspace ONE Intelligence Hub, aby uzyskać dostęp do różnorodnych zasobów danej organizacji, w tym poszczególnych regulaminów firmy, lokalizacji biur zdalnych czy procesów innych zespołów.

Bezpieczne zasoby bez ograniczeń
W trakcie konferencji VMworld 2019 US firma ogłosiła, że platforma Workspace ONE Intelligent Hub zostanie wsparta również zaktualizowanym oprogramowaniem Mobile Flows. Rozwiązanie pomoże użytkowników, korzystającym z kilku urządzeń i systemów wykonywać zadania z nimi powiązane z poziomu jednej aplikacji. Eliminuje to potrzebę odwiedzania kilku różnych witryn internetowych lub aplikacji przez użytkowników końcowych podczas wykonywania zadań biznesowych.

Zwiększenie produktywności pracowników poprzez zapewnienie im bezproblemowego dostępu do potrzebnych zasobów ma dzisiaj kluczowe znaczenie dla sukcesu cyfrowego obszaru roboczego. Jednak działy nadal IT muszą mieć kontrolę nad tym, co się dzieje z całym środowiskiem informatycznym firmy. Swoboda dostępu nie może ograniczać możliwości kontrolowanie tego, czy dane urządzenia, aplikacje i systemy pracownika działają prawidłowo. Dlatego Workspace ONE otrzymał wsparcie w postaci platformy Digital Employee Experience Management. Dzięki tej nowej usłudze działy IT będą mogły w czasie rzeczywistym wykrywać i zdalnie usuwać potencjalne problemy, które mogą mieć wpływ na cyfrowe doświadczenia pracowników i bezpieczeństwo danych.

Cyfrowe doświadczenia wzmacniają biznes
Najnowsze badania VMware wykazały, że firmy, które chętnie inwestują w rozwój cyfrowych doświadczeń pracowników, znacznie łatwiej osiągają cele biznesowe i przyciągają uzdolnionych fachowców. Trend ten dotyczy tak krajów zachodniej Europy, jak i polskich firm. W Polsce ponad 75 proc. pracowników uzależnia wybór danej pracy od poziomu cyfrowej wolności, co stanowi wynik średnio o 15 proc. wyższy niż w Niemczech, Francji czy Wlk. Brytanii. Ponadto Polscy respondenci, którzy przyznali, że ich organizacja daje im możliwość pracy zdalnej oraz dostęp do nowych technologii, znacznie częściej wskazywali, że są dumni ze swojego miejsca pracy, w porównaniu z respondentami, których firma nie pozwala na taką swobodę (82 proc. w porównaniu do 18 proc).

Źródło: VMware

Logowanie i rejestracja