Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet Secure SD-Branch zabezpieczy połączenia z SD-WAN

Security SD-WANFortinet zaprezentował nowe rozwiązanie Secure SD-Branch, zapewniające bezpieczeństwo danych na brzegu sieci rozległych, którymi połączone są oddziały przedsiębiorstw. Jest to pierwsze w branży rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo danych w oddziałach połączonych siecią WAN definiowaną programowo (SD-WAN).

Aby sprostać wyzwaniom, przez którymi stoją dziś przedsiębiorstwa o rozproszonej strukturze, Fortinet stworzył pierwsze w branży rozwiązanie Secure SD-Branch zapewniające klientom połączenie zabezpieczeń i dostępu do sieci oraz wprowadzenie architektury Fortinet Security Fabric także do oddziałów. Fortinet Secure SD-Branch składa się z zapory sieciowej FortiGate nowej generacji (FortiGate Next-Generation Firewall), systemu kontroli dostępu do sieci FortiNAC (FortiNAC Network Access Control) oraz przełączników sieciowych FortiSwitch i punktów dostępowych FortiAP (FortiSwitch, FortiAP Access Points).

Rozwiązanie to zabezpiecza dwa kluczowe obszary:
• Ochrona brzegu sieci: Zabezpieczenia zapewniane przez zaporę nowej generacji FortiGate zostały rozszerzone w warstwie dostępowej, w której następuje współpraca z rozwiązaniami FortiSwitch i FortiAP. Tego typu połączenie narzędzi ochronnych ułatwiło stworzenie idealnej architektury dla rozwiązania Secure SD-Branch. Nowe punkty dostępowe FortiAP, zgodne ze standardem WiFi 6, zapewniają większą pojemność i przepustowość, natomiast nowe wielogigabitowe przełączniki FortiSwitch oferują wyższą moc w standardzie PoE (Power over Ethernet) do uruchamiania nawet najbardziej energochłonnych urządzeń Internetu rzeczy.
• Ochrona brzegu urządzenia: System kontroli dostępu do sieci FortiNAC zapewnia automatyczne wykrywanie, klasyfikację i zabezpieczanie urządzeń IoT, gdy tylko zostaną podłączone do sieci. Nowa wersja FortiNAC 8.6 skuteczniej wykrywa anomalie poprzez skanowanie ruchu, wykorzystując FortiGate jako sensor/sondę, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu w oddziale.

Dzięki takiemu unikalnemu połączeniu technologii powstało pierwsze w branży rozwiązanie Secure SD-Branch, gwarantujące lepszą integrację platform LAN i WAN oraz zapewniające następujące korzyści klientom:
• Zintegrowana ochrona: Dzięki integracji zarządzania przełącznikami i rozwiązaniami bezprzewodowymi funkcjonalność zapory FortiGate mogła być rozszerzona o usługi związane z warstwą dostępu do sieci. Wykorzystanie współpracy systemu kontroli dostępu (NAC) z zaporą FortiGate pracującą jako sensor poprawiło wykrywanie anomalii w infrastrukturze w oddziałach firmy.
• Uproszczone zarządzanie: Zabezpieczanie oddziałów firm stało się proste dzięki eliminacji konieczności skomplikowanego wdrażania narzędzi ochronnych oraz możliwości centralnego zarządzania z jednego panelu. Elastyczna architektura rozwiązania zapewnia obsługę firm każdej wielkości oraz doświadczających szybkiego wzrostu.
• Niższy całkowity koszt użytkowania: Oszczędność czasu i pieniędzy zapewnia brak opłat licencyjnych oraz konieczności kupowania sond ruchu sieciowego, krótki czas wdrożenia, a także uproszczone zarządzanie, wynikające z mniejszej liczby interfejsów, których obsługi trzeba się nauczyć.

"Transformacja cyfrowa radykalnie zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa prowadzą swój biznes. Istotne jest, żeby wszystkie obszary sieci były zabezpieczone i zintegrowane. Aby w pełni wykorzystywać potencjał oddziałów firm, konieczne jest zagwarantowanie im bezpiecznego dostępu do danych i innych cyfrowych zasobów w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, gdzie się znajdują" - mówi Jolanta Malak, dyrektor Fortinet w Polsce.

Rozwiązanie Fortinet Secure SD-Branch zgodne jest z koncepcją Fortinet Security Fabric oraz zapewnia szereg korzyści związanych z dostępem do sieci SD-WAN, konwergencją sieci WAN oraz bezpieczeństwem całej zintegrowanej platformy IT. Jednocześnie zagwarantowano uproszczenie infrastruktury sieciowej, zwiększono jej wydajność i elastyczność oraz zapewniono obniżenie kosztów funkcjonowania IT.

Nowe wyzwania związane z dostępem do danych przetwarzanych na brzegu sieci WAN
Klienci, którzy przechodzą przez proces cyfrowej transformacji, intensywnie korzystają z zasobów chmur obliczeniowych o hybrydowej architekturze (zapewniających przetwarzanie zdalne i lokalne), a także z aplikacji świadczonych jako usługi (SaaS). Z tego powodu wiele danych przetwarzanych jest poza główną siecią rozległą przedsiębiorstwa i konieczne staje się zagwarantowanie nieprzerwanego dostępu na jej brzegu.

Okoliczność ta powoduje, że coraz więcej firm powinno zadbać o zabezpieczenie danych przetwarzanych w rozproszonym środowisku. Tymczasem złożoność zarządzania nim, powodowana m.in. przez wpływające nawzajem na swoją pracę i konfliktujące ze sobą specjalistyczne urządzenia i rozwiązania, stanowi dodatkowe wyzwanie. Także zwiększona liczba podłączonych do sieci w oddziałach narzędzi Internetu rzeczy (IoT) i ich różnorodność stwarza ryzyko, że hakerzy będą podejmować próbę uzyskania dostępu do poufnych danych. Ponadto u klientów, u których wdrożono sieć SD-WAN, często występuje też konieczność ściślejszej integracji platformy LAN, aby w ogóle możliwe było wprowadzenie do niej funkcji Secure SD-WAN w celu zwiększenia bezpieczeństwa i łatwości zarządzania.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja