Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
PowerCLI free ebook

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon
Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon

Jeśli wykorzystujesz PowerCLI do automatyzacji podstawowych zadań za pomocą wstępnie zdefiniowanych skryptów, to wiesz, jak potężna moc drzemie w automatyzacji. Jednak zrobienie następnego kroku i dostosowanie skryptów do wykonywania zadań specjalnie zaprojektowanych dla Twoich potrzeb otwiera zupełnie no...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix - nowe standardy zaangażowania pracowników i produktywności

Citrix Synergy 2019Podczas pierwszego dnia konferencji Citrix Synergy, która rozpoczeła się wczoraj w Atlancie, Citrix zaprezentował nowe funkcje w obrębie rozwiązań pozwalających na stworzenie cyfrowej przestrzeni pracy, która upraszcza ją i organizuje, bez względu na stosowane przez pracowników urządzenia, czy połączenia sieciowe.

Pracując na codzień korzystamy z wielu różnych aplikacji i technologii. Ich mnogość powoduje, że środowiska IT są dość skomplikowane i efektywność działań pracowników często ulega obniżeniu. Rok temu Citrix wprowadził rozwiązania pozwalające na stworzenie cyfrowej przestrzeni pracy. Po roku wprowadza wiele innowacji mających na celu uprozczenie pracy.

Ograniczanie złożoności
"Każda praca wymaga odpowiednich narzędzi. Problem w tym, że większość z nas ma ich zbyt wiele do dyspozycji, co utrudnia identyfikację tych właściwych. „Obecnie ludzie pracują średnio na 11 różnych aplikacjach dziennie. Większość ich funkcji nie jest w pełni wykorzystywana. To sprawia, że zadania są trudniejsze do wykonania, gdyż pracownicy spędzają zbyt wiele czasu - blisko 10 godzin tygodniowo - szukając potrzebnych informacji. Złożoność środowisk IT utrudnia codzienną pracę zawodową prowadząc tym samym do obniżenia poziomu produktywności pracowników" - powiedział PJ Hough, Chief Product Officer w Citrix.

Citrix Workspace pozwala na zunifikowany dostęp do wszystkich, preferowanych przez pracowników aplikacji i treści, w tym do ponad 150 gotowych aplikacji dla przedsiębiorstw, takich jak Salesforce, Workday, SAP Ariba i SAP Concur, ServiceNow, Microsoft Outlook i G Suite. Ponadto planowana integracja z najpopularniejszymi dostawcami usług zarządzania tożsamością i dostępem takimi jak Okta, Ping, Radius i GoogleID w połączeniu z funkcjami bezpieczeństwa zawartymi w Citrix Workspace, umożliwi bezpieczniejsze dostarczanie tych aplikacji, niż gdyby miały one działać natywnie.

Nowe podejście
Według Forrester Research, Inc., "Poprawa wydajności w miejscu pracy jest najistotniejszym czynnikiem w strategii technologicznej, motywacji pracowników, satysfakcji klientów i zwiększenia wyników finansowych." (Transform The Employee Experience To Drive Business Performance, Executive Overview: The Employee Experience Playbook, 12 luty, 2018).

Wprowadzenie uczenia maszynowego w Citrix Workspace pozwala firmom podnieść standardy pracy dla pracowników, nie tylko lepiej organizując i usprawniając ich działania, ale także czyniąc środowisko pracy bardziej inteligentnym. Ponadto, korzystając z ponad 100 mikroaplikacji, które są już fabrycznie skonfigurowane dla popularnych usług, Citrix Workspace może automatycznie ustalać priorytety, które umożliwiają pracownikom wykonywanie pracy szybciej i wydajniej. Pracownicy mogą automatycznie otrzymywać priorytetowe informacje i alerty o zadaniach do wykonania na telefon, tablet lub komputer.

Praca bez ograniczeń
Dziennie większość osób pracuje średnio w czterech lokalizacjach. Korzystając z urządzeń stale przełączamy się między e-mailami, dokumentami, tekstami, tweetami czy wiadomościami. Narzędzia, których używamy, muszą podążać za nami i dostosowywać się do środowiska, w którym pracujemy.

Citrix Workspace zapewnia płynną pracę wg indywidualnych prefencji użytkowników np. co do stosowanych urządzeń. Dzięki nowej integracji z najczęściej używanymi narzędziami do współpracy, takimi jak Microsoft Teams i Slack, treść może być dostarczana pracownikom w jednym stałym strumieniu, co eliminuje konieczność zmiany kontekstu.

Ponadto, wirtualna instancja urządzenia Citrix SD-WAN, która wkrótce będzie dostępna w Google Cloud Marketplace i zwiększona integracja Citrix ADC z Google Cloud Platform (GCP), Kubernetes, usługami sieciowymi z architekturą Istio i narzędziami CNCF o otwartym kodzie źródłowym, pomoże dostarczać użytkownikom spójne i niezawodne w działaniu aplikacje bez względu na lokalizację, z której pracują.

Zarządzane desktopy jako usługa
Dzięki planowanej ofercie DaaS Citrix, wspólnie z partnerami, ułatwi działom IT dostarczanie jednolitego, bezpiecznego środowiska pracy w chmurze, z którego pracownicy mogą uzyskać dostęp do swoich komputerów stacjonarnych, aplikacji SaaS, usług w chmurze, plików, aplikacji biurowych w chmurze i zasobów korporacyjnych. Początkowo rozwiązanie będzie dostępne na platformie Microsoft Azure.

Większe bezpieczeństwo przestrzeni roboczej
Dogłębna znajomość urządzeń użytkownika, zachowań w zakresie dostępu do zasobów oraz inteligentnych możliwości leżących u podstaw Citrix Analytics, pozwala zrównoważyć zapotrzebowanie na elastyczność rozwiązania z potrzebą utrzymania bezpiecznego środowiska i dynamicznie stosować zasady bezpieczeństwa bez szkody dla doświadczeń użytkowników. Rozwiązanie zapewnia również pełne rejestrowanie naruszeń bezpieczeństwa, które mogą być monitorowane przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i eksportowane do innych platform analitycznych poprzez zaplanowaną integrację z rozwiązaniami Splunk.

Uwaga na złośliwe oprogramowanie
Lista aplikacji SaaS, aplikacji internetowych i mobilnych, działających w ramach przeciętnej organizacji i urządzeń stosowanych do uzyskania dostępu do nich stale rośnie. Firmy są coraz bardziej narażone na ataki systemowe i kradzież danych. By pomóc im się bronić, Citrix udostępnił nowe funkcje, które chronią aplikacje i treści dostarczane w ramach cyfrowej przestrzeni pracy przed wieloma zagrożeniami złośliwego oprogramowania, w tym keyloggowaniem i przechwytywaniem ekranu/ filmowaniem sesji. Nowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo punktów końcowych i przeglądarek dla wszystkich połączeń z rozwiązaniem Citrix Virtual Apps i Desktops zarówno z urządzeń osobistych jak i zarządzanych oraz chronią wszystkie działania wykonywane w Citrix Workspace.

Ponad połowa całego ruchu internetowego jest napędzana przez BOT-y, które mogą negatywnie wpłynąć na doświadczenia użytkowników i spowolnić transakcje biznesowe. Nowe, oparte na analizie zachowań możliwości wykrywania BOT’ów, które będą dostępne w ramach rozwiązania Citrix ADC pozwolą firmom łagodzić ataki, takie jak np. password spraying czy ograniczać utratę danych. Dodatkowo, dzięki planowanym udoskonaleniom Citrix Analytics Machine Learning (ML) firmy będą mogły wykrywać problemy z wydajnością poprzez monitoring opóźnień sieci czy łatwą identyfikację grup użytkowników borykających się ze słabą wydajnością i podejmować odpowiednie działania w celu poprawy sytuacji.

Jeden obraz
Citrix zintegrował wskaźniki ryzyka oraz spis użytkowników i obiektów z Microsoft's Graph Security API do Citrix Analytics. Dzięki temu administratorzy ds. bezpieczeństwa mają teraz ujednolicony obraz informacji o zagrożeniach w swoich rozwiązaniach Citrix i Microsoft, co pozwoli im zwiększyć spectrum i dokładność sygnałów oraz podjąć działania w celu ich ograniczenia.

Źródło: Citrix

Logowanie i rejestracja