Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVH i NVIDIA na rzecz demokratyzacji sztucznej inteligencji

OVH Nvidia CloudWedług IDC wyraźny wzrost wydatków na sztuczną inteligencję i systemy kognitywne utrzyma się w nadchodzących latach, osiągając poziom 77,6 miliardów dolarów inwestycji w 2022 r. Te inwestycje trafią głównie do firm tworzących oprogramowanie, w szczególności zaś rozwijających aplikacje konwersacyjne oraz rozwiązania z zakresu machine learning i deep learning. Aby odpowiedzieć na nowe potrzeby, firma OVH stworzyła kompletny zestaw rozwiązań wspierających klientów w ich projektach z zakresu sztucznej inteligencji.

OVH podjęło kolejny krok we współpracy z firmą NVIDIA, stając się pierwszym europejskim dostawcą usług chmurowych, zatwierdzonym jako oficjalny partner platformy NVIDIA GPU Cloud (NGC). Wzmacnia to pozycję OVH jako czołowego gracza w dążeniu do demokratyzacji technologii sztucznej inteligencji (SI).

Użytkownicy OVH mogą teraz uruchamiać oprogramowanie w infrastrukturze OVH z poziomu rejestru kontenerów NGC, zapewniającego kompleksowy katalog oprogramowania SI zoptymalizowanego pod kątem GPU NVIDIA. Klienci OVH mogą wdrażać projekty z zakresu sztucznej inteligencji, accelerated data science, czy wysokowydajnych systemów obliczeniowych w chmurze OVH w zaledwie kilka minut, dzięki oprogramowaniu typu plug and play z platformy NGC.

"NVIDIA i OVH mają wspólny cel - uczynienie sztucznej inteligencji bardziej dostępną i łatwiejszą w użyciu. Dzięki wykorzystaniu na instancjach GPU NVIDIA oprogramowania NGC zoptymalizowanego pod kątem GPU oraz dedykowanych serwerów NVIDIA DGX-1™ w infrastrukturze chmury OVH, użytkownicy mogą szybko i z niezwykłą wydajnością realizować swoje projekty SI" - powiedział Serge Palaric, Vice President Enterprise Business Development, NVIDIA.

Możliwość uruchamiania oprogramowania z NGC na infrastrukturze OVH uzupełnia istniejącą ofertę bazującą na układach GPU NVIDIA:
• Serwery w ramach chmury publicznej działające na najnowszych GPU NVIDIA Tesla V100 oferują doskonały stosunek ceny do wydajności, co czyni je idealną propozycją dla startupów.
• Specjalna pula serwerów dedykowanych NVIDIA DGX-1™, z których każdy składa się z ośmiu najnowszej generacji układów GPU NVIDIA V100 z rdzeniami Tensor połączonych za pomocą technologii NVLink, jest specjalnie zaprojektowana do wdrażania technologii machine learning oraz deep learning.

Różne scenariusze użycia, w zależności potrzeb klientów

Nowa oferta to dodatek do portfela usług OVH z zakresu Big Data. Na przykład OVH Metrics to oferta dedykowana dla zastosowań IoT, natomiast OVH Analytics Data Platform pozwala na wdrożenie klastrów Hadoop w kilka minut.

Heuritech, startup specjalizujący się w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w branży modowej, otrzymał wsparcie OVH za pośrednictwem programu OVH Digital Launch Pad. Mając bardzo duże zapotrzebowanie na moc obliczeniową, firma Heuritech zdecydowała się na spersonalizowaną infrastrukturę zbudowaną przy użyciu serwerów dedykowanych OVH, wyposażonych w procesory GPU NVIDIA.

SYSTRAN, już od ponad 50 lat światowy lider w dziedzinie technologii tłumaczeniowych, wybrał infrastrukturę OVH do prowadzenia intensywnych obliczeń sieci neuronowych obejmujących ponad 40 języków. Rewolucyjna wydajność NVIDIA DGX-1 w zastosowaniach SI umożliwiła firmie SYSTRAN zwiększenie skali działania, uczenie oraz aktualizację ponad 200 ogólnych i szczegółowych modeli tłumaczeniowych.

Jeszcze lepsze usługi w chmurze OVH
W OVH sztuczna inteligencja nie kończy się na portfolio produktów firmy. Technologia ta jest również wykorzystywana wewnętrznie, by zapewnić klientom OVH bezpieczeństwo i satysfakcję.

W infrastrukturze chmurowej OVH technologie uczenia maszynowego i głębokiego uczenia, w połączeniu z oprogramowaniem do zarządzania sprzętem IT, są wykorzystywane do określania tempa zapełniania się baz danych oraz przewidywania zmiany temperatur w centrach danych. Dzięki temu OVH zapewnia swoim klientom niezawodną infrastrukturę, a tym samym przestrzeń do realizacji ich innowacyjnego potencjału.

Źródło: OVH

Logowanie i rejestracja