Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
PowerCLI free ebook

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon
Pobierz ebook na temat PowerCLI i zdobądź 20 USD w Amzon

Jeśli wykorzystujesz PowerCLI do automatyzacji podstawowych zadań za pomocą wstępnie zdefiniowanych skryptów, to wiesz, jak potężna moc drzemie w automatyzacji. Jednak zrobienie następnego kroku i dostosowanie skryptów do wykonywania zadań specjalnie zaprojektowanych dla Twoich potrzeb otwiera zupełnie no...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Aktualności

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Certification SalaryNikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest wdrożenie planu obejmującego zdobycie dodatkowych kompetencji połączone ze zdobyciem odpowiedniej certyfikacji. Okres świąteczny może stanowić dodatkowy impuls, za sprawą którego plany certyfikacyjne znajdą się na liście postanowień noworocznych. Na jakie tory skierować swoją ścieżkę kariery? Czego warto się uczyć?

John Hales z Global Knowledge, po raz kolejny przygotował ranking certyfikacji IT, których posiadacze (w USA) mogą liczyć na najwyższe zarobki. Z badania przeprowadzonego przez Global Knowledge wynika, że na najwyższe pensje otrzymują specjaliści posiadający certyfikaty z zakresu chmury obliczeniowej i wirtualizacji, bezpieczeństwa IT i sieci oraz biznesowego podejścia do IT.

Poniżej prezentujemy listę certyfikacji, wraz z krótką charakterystyką i średnim rocznym wynagrodzeniem.

1. Certified in the Governance of Enterprise IT (CGEIT) - 121363 USD
CGEIT to certyfikacja dostępna w ofercie organizacji non-profit ISACA jest skierowana do specjalistów, którzy zarządzają, doradzają lub świadczą usługi w zakresie zapewniania bezpieczeństwa IT w przedsiębiorstwie. Certyfikacja CGEIT, wprowadzona w 2007 r., obejmuje podstawowe ramy zarządzania nadzorem IT (IT Governance opisano w normie ISO/IEC 38500.) i zarządzania strategicznego (dostosowanie biznesu i IT), koncentrując się na optymalnym zarządzaniu inwestycjami IT. CGEIT dąży do tego, aby zarządzanie zasobami informatycznymi było zoptymalizowane i dostosowane do ram zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie oraz aby zasoby (w tym infrastruktura, aplikacje i ludzie) były zoptymalizowane pod kątem realizacji celów biznesowych.

Aby uzyskać certyfikat CGEIT, musisz mieć co najmniej pięcioletnie doświadczenie w co najmniej trzech z pięciu obszarów objętych certyfikacją, w tym co najmniej jeden rok obejmujący obszar nadzoru i ładu informatycznego. Dodatkowo by utrzymać certyfikację wymagane jest coroczne gromadzenie punktów CPE (Continuing Professional Education).

2. AWS Certified Solutions Architect - Associate - 121292 USD
Bazowa certyfikacja z obszaru chmury publicznej Amazon Web Services - AWS Certified Solutions Architect - Associate - zadebiutowała w połowie 2013 roku i jest przeznaczona dla osób mających doświadczenie w projektowaniu aplikacji i systemów rozproszonych działających w chmurze AWS. Egzamin certyfikacyjny AWS Certified Solutions Architect - Associate porusza szereg tematów, w tym projektowanie środowiska, wybór odpowiednich usług, konfigurowania dostępu do danych i szacowania kosztów.

3. Project Management Professional (PMP®) - 114473 USD
Trzecią najlepiej płatną certyfikacją jest PMP. Certyfikacja opracowana przez Project Management Institute (PMI) jest najpopularniejszą na świecie certyfikacją stanowiącą potwierdzenie kompetencji w obszarze zarządzania projektami. Egzamin PMP koncentruje się na pięciu obszarach związanych z cyklem życia projektu: inicjowanie, planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolę i zamykanie.

4. AWS Certified Developer - Associate - 114148 USD
Nową certyfikacją, uwzględnioną w zestawieniu poraz pierwszy jest AWS Certified Developer – Associate. Ta certyfikacja potwierdza wiedzę techniczną w zakresie tworzenia i utrzymywania aplikacji w chmurze AWS. W przeciwieństwie do certyfikacji Solutions Architect, certyfikacja Developer potwierdza umiejętność wydajnego korzystania z pakietów AWS SDK w celu interakcji z usługami chmurowymi i pisania kodu, który optymalizuje wydajność aplikacji AWS.

5. Certified Information Systems Security Professional (CISSP) - 111475 USD
CISSP to egzamin stworzony i oferowany przez organizację ISC2 (International Information Systems Security Certification Consortium), podobny do certyfikatów oferowanych przez ISACA. Od kandydata przystępującego do egzaminu wymagane jest pięć lat doświadczenia w pełnym wymiarze godzin oraz doświadczenie w zakresie co najmniej dwóch spośród 8 obszarów związanych z bezpieczeństwem IT. Jeśli kandydat nie posiada odpowiedniego doświadczenia zawodowego, może nadal otrzymać tytuł (ISC)² Associate po zdaniu egzaminu, pracując w kierunku uzyskania pełnej certyfikacji.

6. Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) - 111049 USD
CRISC to kolejna certyfikacja dostępna w ofercie organizacji non-profit ISACA. Certyfikacja wprowadzona w 2010 roku jest skierowana do specjalistów IT, kierowników projektów i innych, których zadaniem jest identyfikacja, zarządzanie ryzykiem i kontrola systemów informatycznych, obejmujących cały cykl, od projektu przez realizację do bieżącej konserwacji. Aby otrzymać certyfikat należy posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania ryzykiem lub kontroli systemów informatycznych, zgodne z co najmniej trzema z pięciu elementów objętych certyfikacją, a także uzyskać pozytywny wynik egzaminu CRISC, który przeprowadzany jest tylko dwa razy w roku.

7. Certified Information Security Manager (CISM) - 108043 USD
W tegorocznym zestawieniu znalazła się jeszcze jedna certyfikacja przygotowana przez ISACA - CISM - skierowana do doświadczonej kadry zarządzającej bezpieczeństwem systemów informacji. Jest dedykowana osobom, które zarządzają, projektują i oceniają systemy bezpieczeństwa informacji w przedsiębiorstwach. Poza pomyślnym zdaniem egzaminu, do uzyskania certyfikatu konieczne jest udokumentowanie 5-letniego doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa lub audytów systemów IT.

8. Certified ScrumMaster - 106938 USD
ScrumMaster to certyfikacja z obszaru zarządzania projektami. Certyfikacja wprowadzona na rynek przez Scrum Alliance początkowo koncentrowała się na rozwoju aplikacji. Obecnie została rozszerzona na wiele obszarów. Certyfikacja weryfikuje umiejętności potrzebne do pracy w modelu Scrum, zgodne z kulturą Agile, przydatne do pełnienia roli coacha i mentora zespołu.

9. Certified Ethical Hacker (CEH) - 106375 USD
CEH to certyfikacja dotycząca etycznego hakingu, stworzona przez EC-Council. Jest przeznaczona dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sieciowe środowiska firmowego, posiadających wiedzę z zakresu wykrywania słabych punktów, luk i podatności na ataki. Egzamin ma na celu sprawdzenie zdolności kandydata do przenikania przez dziury i luki w zabezpieczeniach sieci firmowej za pomocą technik i metod stosowanych przez hakerów. Różnica między hakerem a CEH polega na tym, że haker chce wyrządzić szkody, wykraść informacje itp., podczas gdy CEH chce naprawić wykryte luki.

10. Six Sigma Green Belt - 104099 USD
Six Sigma to metoda zarządzania jakością wprowadzona w Motoroli w połowie lat 80-tych. Celem biznesowym na poziomie Six Sigma jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia defektów w procesie biznesowym do 3,4 (trzech i czterech dziesiątych) defektu na milion okazji. W ten sposób podejście Six Sigma może prowadzić do zwiększenia powtarzalności procesów (stabilności). W odróżnieniu od większości innych certyfikatów na tej liście, Six Sigma Green Belt nie skupia się na IT. Zamiast tego koncentruje się głównie na produkcji i wytwarzaniu lepszych produktów wysokiej jakości. Co istotne, żadna z organizacji nie posiada wyłączności na certyfikację z obszaru Six Sigma dlatego też, w zależności od organizatora szkoleń, a nawet studiów podyplomowych, uzyskanie certyfikatu wiąże się z przystąpieniem do egzaminu, który może mieć różną formę i znacząco się różnić.

11. Citrix Certified Professional - Virtualization (CCP-V) - 103424 USD
CCP-V to stosunkowo nowa certyfikacja Citrix, która zastąpiła odchodzącą w 2014 roku certyfikację Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE). By uzyskać certyfikat CCP-V, należy wcześniej zdobyć certyfikat Citrix Certified Associate - Virtualization (CCA-V). CCP-V związana jest z wdrażaniem wirtualizacji desktopów i wirtualizacji aplikacji przy użyciu różnych technologii, w tym Citrix XenDesktop 7, XenServer i NetScaler. Certyfikacja ta jest ważna przez okres trzech lat. Należy jednak pamiętać, że odnowienie CCP-V nie powoduje automatycznego odnowienia CCA-V, ponieważ każda certyfikacja musi być odnawiana indywidualnie, w przeciwieństwie do wielu innych certyfikatów.

12. Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) - Server Infrastructure - 100656 USD
Dwunasta pozycja w rankingu dotyczy starej, już niedostępnej od marca 2017 r., certyfikacji MCSE dotyczącej Windows Server 2012, która choć została zastąpiona przez certyfikację MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, obejmującą rozwiązania serwerowe (Windows Server 2012/2016 i platformę chmurową Azure) wciąż jest bardzo ceniona przez pracodawców.

Nowa certyfikacja MCSE: Cloud Platform and Infrastructure jest częścią zestawu certyfikatów z linii Microsoft Certified Solutions Expert. Inne certyfikaty MCSE obejmują MCSE: Data Management and Analytics, MCSE: Mobility oraz MCSE: Productivity.

13. Certified Information Systems Auditor (CISA) - 99684 USD
CISA to kolejny certyfikat wydawany przez ISACA, którego historia sięga 1978 roku, dedykowany specjalistom zajmującym się audytem systemów informatycznych. Ma on na celu sprawdzenie zdolności kandydata do zarządzania lukami w zabezpieczeniach oraz zaproponowanie kontroli, procesów i aktualizacji zasad firmy w celu zapewnienia zgodności z przyjętymi standardami IT i biznesowymi. By przystąpić do egzaminu kandydat musi udokumentować 5 lat doświadczenia w audycie informatycznym lub pracy w kontroli w obszarze informatyki lub w pracy w obszarze bezpieczeństwa.

14. Cisco Certified Network Professional (CCNP) Routing and Switching - 99402 USD
Certyfikacja CCNP Routing and Switching to zaawansowana certyfikacja stanowiąca kontynuację Cisco Certified Network Associate (CCNA) i potwierdzająca wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania średnimi sieciami komputerowymi (od 100 do 500 węzłów).

15.  Citrix Certified Associate - Networking (CCA-N) - 99217 USD
Citrix Certified Associate - Networking (CCA-N) to nowa certyfikacja, która zastąpiła wycofaną w lipcu 2016 r. certyfikację Citrix Certified Administrator (CCA) for Access Gateway. Certyfikacja ta koncentruje się na wykorzystaniu NetScaler do zarządzania ruchem sieciowym, równoważenia obciążenia, zadań związanych z infrastrukturą sieciową wraz z integracją środowiska z XenDesktop i XenApp.

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności, a być może również zwiększyć zarobki, wyżej wymienione certyfikaty, mogą być dobrym wyborem. Zastanów się nad obecnym zestawem kompetencji jakie posiadasz i tymi, które mogłyby pomóc w doprowadzeniu twojej kariery na wyższy poziom. Na przykład, jeśli już jesteś biegły w obszarze pamięci masowej lub sieci, rozważ zdobycie certyfikacji z zakresu wirtualizacji lub chmury obliczeniowej. Możesz również, zrobić krok poza ścieżkę techniczną i skierować się w obszar zarządzania, przystępując do kursu ITIL lub PMP i uzyskać certyfikat w jednym z tych obszarów.

Logowanie i rejestracja