Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa gama jedno-gniazdowych serwerów Fujitsu PRIMERGY

fujitsu primergy Tx13Fujitsu wprowadziła na rynek kolejne nowości, tym razem przeznaczone dla małych i średnich firm. Nowa gama serwerów PRIMERGY obejmuje niewielkie i ciche modele, wystarczająco małe, aby zmieścić się pod biurkiem lub na półce regału na książki. Są one idealne do wspierania pracy tradycyjnych operacji IT lub specyficznych dla branży aplikacji, czy to w firmach sektora MŚP, niewielkich oddziałach przedsiębiorstw czy w centrach danych.

Podstawa cyfrowej transformacji
W nowych, jedno-gniazdowych serwerach PRIMERGY czwartej generacji zastosowano procesor Intel Xeon E-2100 - nowe modele to zarówno serwery w wersji rack przeznaczone do instalacji w szafach przemysłowych standardu 19", np. PRIMERGY RX1330M4, jak i serwery wolnostojące (tower) PRIMERGY TX1320M4 i TX1330M4. Przy czym ostatni model również posiada możliwość instalacji w szafie przemysłowej. Tradycyjnie, w przypadku tej klasy rozwiązań Fujitsu, nowe serwery oferują dużą elastyczność w konfiguracji, co pozwala idealnie dostosować się do rosnących wymagań małych organizacji.

"Technologia cyfrowa znajduje się obecnie w centrum uwagi większości firm, ponieważ nowoczesne organizacje coraz częściej korzystają z połączonych technologii, takich jak chmura, urządzenia mobilne, IoT i analiza danych. Ewolucja ta idzie w parze z nowymi wymaganiami dotyczącymi wydajności sprzętu IT. Ponieważ wszystkie firmy muszą zbierać, przetwarzać i przechowywać coraz więcej danych, urządzenia również muszą działać szybciej, być bardziej elastyczne i niezawodne. Serwery są istotną częścią cyfrowej transformacji. Dzięki nowej serii PRIMERGY możemy zaoferować także mniejszym firmom szeroką gamę wydajnych serwerów dla wszystkich zastosowań i obciążeń, którymi można łatwo zarządzać także w trybie zdalnym" - mówi Wojciech Wróbel, Head of Presales Fujitsu Polska.

Serwery PRIMERGY stanowią solidną podstawę cyfrowej transformacji biznesowej, umożliwiając szybszy transfer danych dzięki procesorowi Intel Xeon E-2100 z technologią Intel Turbo Boost 2.0. Nowe modele oferują zwiększoną pojemność i wydajność podsystemu dyskowego dla szerokiego zakresu zastosowań, w tym wirtualizacji, rozwiązań do pracy grupowej i komunikacji, a także przetwarzania i konsolidacji dużych zbiorów danych. Wydajność serwera PRIMERGY umożliwia na przykład sklepowi internetowemu na stałe korzystanie z analiz prognostycznych i zwiększenie sprzedaży.

Duża pojemność w kompaktowej formie
Optymalnie rozbudowywalny serwer Fujitsu PRIMERGY TX1330 M4 jest idealnym serwerem typu wieża dla małych i średnich przedsiębiorstw, zapewniającym bezpieczeństwo i wygodę scentralizowanego przechowywania danych. Obsługując szeroki zakres aplikacji biznesowych, zasila oprogramowanie biurowe i przeznaczone do współpracy, takie jak pliki/drukowanie i poczta elektroniczna, do uruchamiania systemów ERP, usług internetowych i scentralizowanych baz danych. Dodatkowe funkcje zapewniają bezpieczeństwo i ochronę danych. Są to m.in. redundantne zasilacze i wentylatory oraz efektywne zarządzanie serwerem poprzez zintegrowany zdalny sterownik zarządzania Fujitsu (układ iRMC S5) lub bezpłatne  oprogramowanie Fujitsu ServerView.

Najmniejszy serwer na rynku
Dla klientów wymagających wydajnego i niezawodnego serwera w środowiskach, w których przestrzeń jest ograniczona, serwer Fujitsu PRIMERGY TX1320M4 oferuje wydajność pełnowartościowego serwera w ultra kompaktowej obudowie wielkości segregatora A4 (serwer może pracować w pozycji pionowej lub poziomej). Model ten można z łatwością zmieścić na biurku, pod ladą sklepową lub schować poza zasięgiem wzroku na półce. Cicha praca i zmniejszona wydajność cieplna sprawiają, że jest to idealny wybór dla sklepów stacjonarnych i biur przyjmujących u siebie klientów. Może również obsługiwać bardziej wymagające aplikacje, dla których należy zapewnić szybkiego dostęp do dysków - takie jak oprogramowanie CRM lub środowisko maszyn wirtualnych - oferując optymalne koszt pojemności dyskowej oraz możliwość tworzenia kopii zapasowych.

Małe rozmiary, wiele zastosowań
Fujitsu wprowadziła również jednogniazdowy serwer PRIMERGY RX1330M4 o zwiększonej wydajności, przeznaczony do instalacji w szafie przemysłowej. Jest on najlepszym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ stanowi solidny, ale ekonomiczny fundament szerokiego zakresu rozwiązań informatycznych: od prostego serwera plikowego po platformę do wirtualizacji. Obsługa szybszej pamięci przez procesor Intel Xeon E-2100 umożliwia elastyczne zwiększanie możliwości przetwarzania danych. Opcje pamięci masowej o wysokiej przepustowości i niskich opóźnieniach pomagają przyspieszyć wydajność w przypadku bardziej złożonych i specyficznych dla branży zadań wymagających wyższych I/O, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów, buforowanie, hosting internetowy i wirtualizacja. Dodatkowo opcje rozbudowy zapewniają miejsce na przyszłą skalowalność biznesu.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują solidnych i bezpiecznych serwerów, które oferują maksymalną wartość i wydajność, ale mogą być elastycznie rozbudowywane, aby dotrzymać kroku przyszłym planom digitalizacji. Dzięki naszej najnowszej linii jednogniazdowych modeli serwerów PRIMERGY oferujemy klientom najnowocześniejsze technologie obliczeniowe i pamięciowe, oferując im jednocześnie szereg wszechstronnych opcji konfiguracji i rozbudowy, aby mogli korzystać z serwera zoptymalizowanego pod kątem obciążenia, który zawsze idealnie spełnia ich potrzeby: dzisiaj i w przyszłości" - powiedział Olivier Delachapelle, Head of Category Management w Fujitsu EMEIA.

Wszystkie nowe serwery oferują opcjonalnie zaawansowaną konstrukcję termiczną Fujitsu Cool-safe Advanced Thermal Design. Oznacza to, że nawet pracując w podwyższonej temperaturze, obniżają koszty chłodzenia systemu i poziom hałasu, pozwalają także na obsługę modułu UPS hot-plug w miejsce jednego z redundantnych zasilaczy - co chroni przed uszkodzeniem danych lub aplikacji w przypadku nagłej utraty zasilania dla całego serwera.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja