Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro Free VM Backup for VMware and Hyper-V

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vembu BDR Suite v4.0 już dostępny!

Vembu BDR SuiteVembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach hybrydowych, fizycznych, wirtualnych i chmurze (aplikacje SaaS), wprowadza na rynek nową wersję swojego flagowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych - Vembu BDR Suite oznaczoną numerem 4.0 - oferującą wsparcie dla czołowych platform wirtualizacyjnych: VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V.

Vembu BDR Suite dostępny jest w edycji bezpłatnej Free (wraz z rozbudowanym wariantem Essentials) oraz w płatnych edycjach Standrard i Enterprise dla większych środowisk. Nowe wydanie, jak już informowaliśmy końcem października, wprowadza kilka istotnych funkcjonalności i wiele usprawnień.

Wśród nowych funkcjonalności Vembu BDR Suite 4.0 znalazły się:
1. Możliwość tworzenia kopii zapasowych klastra Hyper-V: Vembu wspiera tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych w klastrze, nawet wówczas gdy maszyny wirtualne skonfigurowane do tworzenia kopii zapasowych są przenoszone pomiędzy hostami, przyrostowa kopia zapasowa będzie kontynuowana bez żadnych przerw.
2. Shared VHDX Backup: Vembu wprowadza obsługę tworzenie kopii zapasowych współdzielonych plików VHDX w Hyper-V.
3. Przyrostowa kopia zapasowa oparta na sumie kontrolnej: w niektórych przypadkach, w czasie niepowodzenia analizy CBT, Vembu będzie korzystać z CheckSum, umożliwiając stworzenie backupu przyrostowego bez żadnych przerw.
4. Menedżer poświadczeń: Vembu pozwala zarządzać poświadczeniami hosta i maszyn wirtualnych, które są w nim uruchomione w taki sposób by nie wprowadzać poświadczeń za każdym razem.

Kluczowe usprawnienia:
1. Wznowienie kopii zapasowej VMware vSphere i Microsoft Hyper-V: przypadku gdy zadanie backupowe Vembu ImageBackup zostanie przerwane z powodu awarii sieci, to po nawiązaniu połączenia zostanie wznowione od miejsca, w którym nastąpiła przerwa
2. Ulepszona funkcjonalność serwera proxy: wszystkie żądania związane z tworzeniem kopii zapasowych są wyzwalane przez serwer kopii zapasowych BDR, agent proxy przetwarza tylko żądania wysłane przez serwer BDR.
3. Wybór wirtualnego sprzętu: dodano możliwość skonfigurowania specyfikacji sprzętu wirtualnego podczas odzyskiwania na żywo, w tym liczby gniazd i rdzeni, pamięć, typ dostarczania dysku twardego i kart sieciowych.
4. Ulepszona świadomość aplikacji backupu Hyper-V: dla maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą Hyper-V można indywidualnie wybrać VM, dla której chcemy włączyć przetwarzanie świadome aplikacji.
5. Ulepszone odzyskiwanie Hyper-V na żywo: podczas odzyskiwania kopii zapasowej Hyper-V, oddzielny agent jest przesyłany do maszyny docelowej w celu wykonania pełnego odzyskiwania VM.
6. Przerywanie replikacji offsite: możesz teraz przerwać zadanie replikacji z serwera Vembu OffsiteDR.
7. Aktywacja ODR: możesz teraz aktywować lub dezaktywować konkretny serwer BDR podłączony do serwera OffsiteDR.
8. Raport Quick VM Recovery: otrzymasz raport dotyczący procesu odzyskiwania Quick VM ze szczegółowymi informacjami, takimi jak nazwa maszyny wirtualnej, punkt przywracania, czas rozpoczęcia i zakończenia, hiperwizor docelowy i stan odzyskiwania.
9. Dołączenie dysku VM VMware i Hyper-V do backupu: Wcześniej, po początkowej pełnej kopii zapasowej, nowo dodany dysk maszyny wirtualnej jest backupowany tylko przy następnej dodatkowej pełnej kopii zapasowej. Od wersji 4.0 nowo dodany dysk zostanie zarchiwizowany wraz z kolejnymi kopiami przyrostowymi.
10. Interfejsy API do pobierania szczegółów dotyczących pamięci: nowy zestaw interfejsów API został zaprojektowany w celu uzyskania szczegółowego raportu na temat wykorzystania pamięci masowej, obejmującego rozmiar maszyny wirtualnej, przestrzeń dyskową wykorzystywaną przez zadanie kopii zapasowej, współczynnik kompresji itp.

Więcej informacji na temat Vembu BDR Suite v4.0 znajdziesz na stronie producenta.

Logowanie i rejestracja