Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vembu BDR Suite v4.0 już dostępny!

Vembu BDR SuiteVembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach hybrydowych, fizycznych, wirtualnych i chmurze (aplikacje SaaS), wprowadza na rynek nową wersję swojego flagowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych - Vembu BDR Suite oznaczoną numerem 4.0 - oferującą wsparcie dla czołowych platform wirtualizacyjnych: VMware vSphere oraz Microsoft Hyper-V.

Vembu BDR Suite dostępny jest w edycji bezpłatnej Free (wraz z rozbudowanym wariantem Essentials) oraz w płatnych edycjach Standrard i Enterprise dla większych środowisk. Nowe wydanie, jak już informowaliśmy końcem października, wprowadza kilka istotnych funkcjonalności i wiele usprawnień.

Wśród nowych funkcjonalności Vembu BDR Suite 4.0 znalazły się:
1. Możliwość tworzenia kopii zapasowych klastra Hyper-V: Vembu wspiera tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych w klastrze, nawet wówczas gdy maszyny wirtualne skonfigurowane do tworzenia kopii zapasowych są przenoszone pomiędzy hostami, przyrostowa kopia zapasowa będzie kontynuowana bez żadnych przerw.
2. Shared VHDX Backup: Vembu wprowadza obsługę tworzenie kopii zapasowych współdzielonych plików VHDX w Hyper-V.
3. Przyrostowa kopia zapasowa oparta na sumie kontrolnej: w niektórych przypadkach, w czasie niepowodzenia analizy CBT, Vembu będzie korzystać z CheckSum, umożliwiając stworzenie backupu przyrostowego bez żadnych przerw.
4. Menedżer poświadczeń: Vembu pozwala zarządzać poświadczeniami hosta i maszyn wirtualnych, które są w nim uruchomione w taki sposób by nie wprowadzać poświadczeń za każdym razem.

Kluczowe usprawnienia:
1. Wznowienie kopii zapasowej VMware vSphere i Microsoft Hyper-V: przypadku gdy zadanie backupowe Vembu ImageBackup zostanie przerwane z powodu awarii sieci, to po nawiązaniu połączenia zostanie wznowione od miejsca, w którym nastąpiła przerwa
2. Ulepszona funkcjonalność serwera proxy: wszystkie żądania związane z tworzeniem kopii zapasowych są wyzwalane przez serwer kopii zapasowych BDR, agent proxy przetwarza tylko żądania wysłane przez serwer BDR.
3. Wybór wirtualnego sprzętu: dodano możliwość skonfigurowania specyfikacji sprzętu wirtualnego podczas odzyskiwania na żywo, w tym liczby gniazd i rdzeni, pamięć, typ dostarczania dysku twardego i kart sieciowych.
4. Ulepszona świadomość aplikacji backupu Hyper-V: dla maszyn wirtualnych pracujących pod kontrolą Hyper-V można indywidualnie wybrać VM, dla której chcemy włączyć przetwarzanie świadome aplikacji.
5. Ulepszone odzyskiwanie Hyper-V na żywo: podczas odzyskiwania kopii zapasowej Hyper-V, oddzielny agent jest przesyłany do maszyny docelowej w celu wykonania pełnego odzyskiwania VM.
6. Przerywanie replikacji offsite: możesz teraz przerwać zadanie replikacji z serwera Vembu OffsiteDR.
7. Aktywacja ODR: możesz teraz aktywować lub dezaktywować konkretny serwer BDR podłączony do serwera OffsiteDR.
8. Raport Quick VM Recovery: otrzymasz raport dotyczący procesu odzyskiwania Quick VM ze szczegółowymi informacjami, takimi jak nazwa maszyny wirtualnej, punkt przywracania, czas rozpoczęcia i zakończenia, hiperwizor docelowy i stan odzyskiwania.
9. Dołączenie dysku VM VMware i Hyper-V do backupu: Wcześniej, po początkowej pełnej kopii zapasowej, nowo dodany dysk maszyny wirtualnej jest backupowany tylko przy następnej dodatkowej pełnej kopii zapasowej. Od wersji 4.0 nowo dodany dysk zostanie zarchiwizowany wraz z kolejnymi kopiami przyrostowymi.
10. Interfejsy API do pobierania szczegółów dotyczących pamięci: nowy zestaw interfejsów API został zaprojektowany w celu uzyskania szczegółowego raportu na temat wykorzystania pamięci masowej, obejmującego rozmiar maszyny wirtualnej, przestrzeń dyskową wykorzystywaną przez zadanie kopii zapasowej, współczynnik kompresji itp.

Więcej informacji na temat Vembu BDR Suite v4.0 znajdziesz na stronie producenta.