Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Atman rozbudowuje kanał partnerski

DatacenterLider polskiego rynku data center i operator telekomunikacyjny wprowadził Program Partnerski. Jest on adresowany nie tylko do firm sprzedających produkty lub świadczących usługi z obszaru IT, ale także szkoleniowych i doradczych. Atman liczy na to, że rozbudowa sieci partnerskiej zwiększy wolumen świadczonych usług.

Rynek data center już od kilku lat rośnie w dwucyfrowym tempie, a w Polsce rozwija się szybciej niż w Europie Zachodniej. Firma PMR Research szacowała w ubiegłym roku jego wartość na blisko 1,5 mld złotych.

"Mamy do czynienia z kilkoma zjawiskami, które pozytywnie wpływają na rynek: to szybki rozwój usług finansowych, sektora e-commerce, postępująca digitalizacja sektora publicznego i prywatnego czy coraz większe zapotrzebowanie na transmisję wideo. Korzystnie na rozwój rynku wpływa także stopniowa popularyzacja chmury obliczeniowej" - zwraca uwagę Piotr Zdrowowicz z Atmana.

Zważywszy na wysoki potencjał rynku, spółka stworzyła Program Partnerski, który ma pomóc w dotarciu do klientów, a co za tym idzie zwiększeniu sprzedaży.

Dla kogo
Program Partnerski Atmana przeznaczony jest przede wszystkim dla firm, które sprzedają produkty IT (software, hardware), świadczą usługi informatyczne, prowadzą wdrożenia systemów, tworzą autorskie rozwiązania lub zajmują się integracją systemów IT. Do programu mogą także dołączyć firmy świadczące usługi konsultingowe czy prowadzące szkolenia z szeroko pojętego obszaru IT.

Ale to nie wszystko. Atman zaprasza do programu również te firmy, których zasadnicza działalność biznesowa nie jest związana z informatyką, ale które mają znaczący wpływ na zakup technologii informatycznych przez inne przedsiębiorstwa.

Dzięki współpracy z Atmanem partnerzy otrzymają możliwość sprzedaży usług data center, takich jak kolokacja, serwery dedykowane, chmura obliczeniowa czy Storage as a Service, a także usług telekomunikacyjnych, m.in. dostępu do Internetu i transmisji danych.

Wiedza i wparcie
Atman zapewnia firmom partnerskim włączenie do swojej oferty szerokiej gamy wysokiej jakości usług bazujących na jednym z najnowocześniejszych centrów danych w Polsce, gwarantując przy tym wsparcie doświadczonego zespołu inżynierów i specjalistów IT.

"W sytuacji, gdy wdrożenia nowych produktów, usług i systemów IT stają się coraz bardziej skomplikowane, a na rynku brakuje rąk do pracy, dostęp do doświadczonych specjalistów jest na wagę złota. W ramach naszego programu partnerzy otrzymują dostęp do wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów. Dzięki ich wsparciu mogą skupić się na budowaniu trwałych, biznesowych relacji ze swoimi klientami, podczas gdy my czuwamy nad bezpieczeństwem infrastruktury IT" - dodaje Piotr Zdrowowicz z Atman.

Program Partnerski Atmana przewiduje wsparcie merytoryczne i handlowe podczas sprzedaży oraz pomoc przy pozyskiwaniu nowych klientów, a także udział w bezpłatnych szkoleniach produktowych i wparcie marketingowe.

Przystąpienie do programu jest bezpłatne. Do wyboru są dwa modele rozliczeń: abonamentowy, w którym wynagrodzenie jest wypłacane miesięcznie oraz agencyjny, w którym jest ono wypłacane jednorazowo.

Źródło: Atman