Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro SysAdmin Day contest

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Aktualności

Atman rozbudowuje kanał partnerski

DatacenterLider polskiego rynku data center i operator telekomunikacyjny wprowadził Program Partnerski. Jest on adresowany nie tylko do firm sprzedających produkty lub świadczących usługi z obszaru IT, ale także szkoleniowych i doradczych. Atman liczy na to, że rozbudowa sieci partnerskiej zwiększy wolumen świadczonych usług.

Rynek data center już od kilku lat rośnie w dwucyfrowym tempie, a w Polsce rozwija się szybciej niż w Europie Zachodniej. Firma PMR Research szacowała w ubiegłym roku jego wartość na blisko 1,5 mld złotych.

"Mamy do czynienia z kilkoma zjawiskami, które pozytywnie wpływają na rynek: to szybki rozwój usług finansowych, sektora e-commerce, postępująca digitalizacja sektora publicznego i prywatnego czy coraz większe zapotrzebowanie na transmisję wideo. Korzystnie na rozwój rynku wpływa także stopniowa popularyzacja chmury obliczeniowej" - zwraca uwagę Piotr Zdrowowicz z Atmana.

Zważywszy na wysoki potencjał rynku, spółka stworzyła Program Partnerski, który ma pomóc w dotarciu do klientów, a co za tym idzie zwiększeniu sprzedaży.

Dla kogo
Program Partnerski Atmana przeznaczony jest przede wszystkim dla firm, które sprzedają produkty IT (software, hardware), świadczą usługi informatyczne, prowadzą wdrożenia systemów, tworzą autorskie rozwiązania lub zajmują się integracją systemów IT. Do programu mogą także dołączyć firmy świadczące usługi konsultingowe czy prowadzące szkolenia z szeroko pojętego obszaru IT.

Ale to nie wszystko. Atman zaprasza do programu również te firmy, których zasadnicza działalność biznesowa nie jest związana z informatyką, ale które mają znaczący wpływ na zakup technologii informatycznych przez inne przedsiębiorstwa.

Dzięki współpracy z Atmanem partnerzy otrzymają możliwość sprzedaży usług data center, takich jak kolokacja, serwery dedykowane, chmura obliczeniowa czy Storage as a Service, a także usług telekomunikacyjnych, m.in. dostępu do Internetu i transmisji danych.

Wiedza i wparcie
Atman zapewnia firmom partnerskim włączenie do swojej oferty szerokiej gamy wysokiej jakości usług bazujących na jednym z najnowocześniejszych centrów danych w Polsce, gwarantując przy tym wsparcie doświadczonego zespołu inżynierów i specjalistów IT.

"W sytuacji, gdy wdrożenia nowych produktów, usług i systemów IT stają się coraz bardziej skomplikowane, a na rynku brakuje rąk do pracy, dostęp do doświadczonych specjalistów jest na wagę złota. W ramach naszego programu partnerzy otrzymują dostęp do wiedzy i wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów. Dzięki ich wsparciu mogą skupić się na budowaniu trwałych, biznesowych relacji ze swoimi klientami, podczas gdy my czuwamy nad bezpieczeństwem infrastruktury IT" - dodaje Piotr Zdrowowicz z Atman.

Program Partnerski Atmana przewiduje wsparcie merytoryczne i handlowe podczas sprzedaży oraz pomoc przy pozyskiwaniu nowych klientów, a także udział w bezpłatnych szkoleniach produktowych i wparcie marketingowe.

Przystąpienie do programu jest bezpłatne. Do wyboru są dwa modele rozliczeń: abonamentowy, w którym wynagrodzenie jest wypłacane miesięcznie oraz agencyjny, w którym jest ono wypłacane jednorazowo.

Źródło: Atman

Logowanie i rejestracja