Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

F5 Networks - Mobile World Congress

F5 NetworksF5 Networks ogłasza nowe rozwiązania i funkcjonalności w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), 5G i NFV, które zaprezentowane zostaną na Mobile World Congress (MWC). Rozwiązania zostały zaprojektowane tak, aby dostawcy usług mogli działać szybciej, mądrzej i bezpieczniej podczas wdrażania nowych technologii.

Dostawcy usług na całym świecie muszą szybko dostosowywać się się do nowej cyfrowej rzeczywistości. Jak pokazuje najnowszy raport State of Application Delivery, ponad połowa ankietowanych dostawców usług (55%) uważa, że Internet Rzeczy jest strategicznie najważniejszym trendem na najbliższe dwa do pięciu lat. Aż 83% respondentów stwierdziło, że realizuje projekty w zakresie transformacji cyfrowej. 56% tych projektów już przyczyniło się do większej automatyzacji systemów informatycznych i procesów oraz orkiestracji.

Nowe rozwiązania F5 dla dostawców usług obejmują wprowadzane na rynek urządzenia BIG-IP i15000, zapewniające najwyższą wydajność zabezpieczeń i usług w kompaktowej formie (2 RU). Dzięki najwyższej przepustowości w warstwie 4 w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań w zakresie dostarczania aplikacji, i15000 umożliwia konsolidację wielu usług na jednym urządzeniu, takich jak równoważenie obciążenia, optymalizacja TCP / IP, sterowanie ruchem, DDoS, CGNAT, DNS i firewalle - w ramach Gi LAN lub centrum danych.

Ponadto F5 zmniejsza ryzyko związane z przejściem na technologię 5G dzięki nowym umowom licencyjnym dla przedsiębiorstw i możliwości subskrypcji wersji wirtualnej. Firma wprowadza także ofertę chmury iSeries Cloud-Ready, dzięki której inwestycje przeprowadzane obecnie będą przynosić korzyści w przyszłości.

Inne rozwiązania, które pojawią się na MWC 2018, to:
• Wirtualne wersje o wysokiej wydajności: wersje wirtualne F5 obejmują teraz obsługę do 24 procesorów wirtualnych (poprzednio 16) oraz NIC Teaming z SR-IOV, pozwalając dostawcom usług maksymalizować wydajność i obniżać koszty w środowiskach chmurowych i NFV.
• IoT Firewall: nowy firewall IoT dostosowany do danych urządzeń lub abonentów, pozwala operatorom sieci komórkowych zarządzać i kontrolować bezpieczeństwo danych za pośrednictwem sieci LAN Gi w urządzeniach IoT. Dostawcy usług mogą teraz używać jednej nazwy punktu dostępu IoT (APN) do agregowania wielu różnych sposobów użycia, unikając przeprojektowania sieci i upraszczając wdrażanie usługi.
• GTP (GPRS Tunneling Protocol) Session Detector: jedną z ważnych cech architektury 5G jest możliwość podzielenia sieci na różne segmenty - od sieci radiowej po szkieletową. GTP Session Director może dostarczyć opcje segmentowania sieci szkieletowej w oparciu o lokalnie skonfigurowane wytyczne. Rozwiązanie zapewnia operatorom telefonii komórkowej lepszą kontrolę nad tym jak sesje abonenckie rozłożone są na poszczególnych elementach sieci szkieletowej, co jest szczególnie przydatne przy zarządzaniu rozwiązaniami biznesowymi IOT i MVNO.
• Zarządzanie ruchem i bezpieczeństwo dla IoT MQTT: F5 ogłasza także nowe możliwości odciążania SSL, sprawdzania poprawności komunikatów MQTT, transformacji komunikatów MQTT i inteligentnego równoważenia obciążenia MQTT. Rozwiązanie F5 pomaga usługodawcom i przedsiębiorstwom skalować i zabezpieczać brokerów, platformy i aplikacje IoT.
• Wykrywanie i łagodzenie skutków ataków DDoS na podstawie analizy behawioralnej: F5 wprowadza nowe techniki łagodzenia skutów ataków DDoS, wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenia maszynowe dla profili DDoS L4 i L7. To znacznie upraszcza konfiguracje DDoS. Ponadto F5 nawiązał współpracę z Flowmon Networks i Genie Networks, aby usprawnić działanie profili L4-L7 dzięki mechanizmom wykrywania ataków DDoS bazujących na silniku Netflow. Wspólne, kompleksowe rozwiązanie chroni dostawców usług przed wszystkimi zagrożeniami, od objętościowych ataków typu brute force po wysoce zaawansowane ataki w warstwie aplikacji.
• Pakiet SDK dla urządzeń przenośnych: nowe funkcjonalnosci poszerzają istniejące rozwiązania typu Proactive Bot Defense dla stron  www oraz interfejsu programowania aplikacji (API) dzięki pakietowi SDK dla natywnych aplikacji mobilnych. Dzięki temu tylko ludzie (korzystając z urządzenia mobilnego z zaktualizowanym oprogramowaniem) mogą uzyskać dostęp do interfejsów API i ochronić je przed botami.

Firma F5 została również oficjalnie członkiem VNF-Xchange Tech Mahindry. VNF-Xchange jest niezależną platformą, która zapewnia środowisko odniesienia dla wirtualizacji funkcji sieciowych (VNF), stosu VNF i sprawdzania wydajności tego rozwiązania. Platforma zaprojektowana została w celu przyspieszenia wdrażania rozwiązań w zakresie wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) i sieci definiowanych programowo (SDN) w branży komunikacyjnej. Umożliwia ona walidację VNF, komponentów architektury referencyjnej NFV i kompleksowych rozwiązań, a także usług sieciowych.

Źródło: F5

Logowanie i rejestracja