Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda Security Insight

BarracudaFirma Barracuda Networks, czołowy dostawca chmurowych zabezpieczeń i rozwiązań do ochrony danych, poinformowała o dostępności rozwiązania Barracuda Security Insight. Nowa platforma doradcza oferuje aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o atakach i zagrożeniach, aby pomóc konsumentom i specjalistom IT w śledzeniu aktualnego, globalnego poziomu ryzyka.

Analizując dane gromadzone z urządzeń końcowych na całym świecie, Barracuda Security Insight pomaga określić bieżący poziom ryzyka na podstawie ruchu pocztowego, sieciowego oraz internetowego. Dostarcza podsumowania oraz szczegółowe widoki aktualnych kampanii, które Barracuda śledzi w czasie rzeczywistym.

Oto niektóre z najnowszych trendów ujawnionych przez Barracuda Insight:
• Pliki PDF mają największy udział w szkodliwych typach plików przesyłanych w obserwowanych płaszczyznach ataku. Wynika to z łatwości ich konstruowania i wysyłania. Wśród plików PDF przeskanowanych w ostatnich trzech miesiącach niemal 41 milionów było częścią ataku. Pliki PDF często zawierają też łącza do złośliwych witryn i aktywnych skryptów.
• Najbardziej wyrafinowane i najskuteczniejsze ataki przeprowadza się z wykorzystaniem skryptów w takich językach, jak JavaScript (JS) i VisualBasic (VB). Z niedawnych badań wynika, że ponad 75 proc. tych skryptów jest złośliwych. Skrypty można osadzić w kodzie HTML albo w innych, wzbogaconych formatach dokumentów, takich jak RTF i Office. W próbce 70 mln dokumentów Office przeskanowanych w ciągu zeszłych trzech miesięcy ponad 4,7 mln było złośliwych lub podejrzanych.
• Pliki skompresowane to coraz popularniejszy sposób transmitowania niejawnych ataków oraz ukrywania infekcji innych niż malware, takich jak skrypty PowerShell (PS). Przykładem może być sytuacja z września 2017 r., kiedy to Barracuda Networks wykryła i zablokowała masową kampanię ransomware, w ramach której w niespełna 24 godziny do klientów dotarło ponad 27 mln wiadomości e-mail.

Trendy zidentyfikowane przez Barracuda Security Insight prawdopodobnie znajdą kontynuację w odniesieniu do szkodliwych typów plików do prowadzenia masowych ataków. Ponadto włamanie do Equifax i inne incydenty spowodowały utratę danych osobowych milionów klientów. Barracuda spodziewa się, że informacje te będą szerzej używane zarówno do masowego phishingu, jak i ukierunkowanych ataków phishingowych.

"Organizacje często odkrywają złośliwe cyberataki dopiero wtedy, kiedy dojdzie już do nieodwracalnych szkód. Oferując bezpłatną globalną platformę doradczą, taką jak Barracuda Security Insight, możemy zwiększyć świadomość ryzyka, aktywnie identyfikując najnowsze zagrożenia, o których każdy powinien wiedzieć. Użytkownicy platformy mogą na bieżąco śledzić i lepiej zrozumieć mapę zagrożeń, co może prowadzić do podniesienia poziomu bezpieczeństwa" - powiedział Fleming Shi, starszy wiceprezes ds. technologii w firmie Barracuda Networks.

Jak działa Barracuda Security Insight?
Barracuda analizuje globalne informacje o zagrożeniach pochodzące z kilku źródeł i prezentuje je na platformie Barracuda Security Insight w formie czytelnych trendów, szczegółowych informacji o kampaniach oraz zagregowanego wskaźnika ryzyka.

Barracuda security insight

Barracuda Security Insight uwzględnia aktywność czasu rzeczywistego, obserwowaną w następujących rodzajach ruchu:
• E-mail: ataki przenoszone w wiadomościach e-mail, w tym złośliwe łącza i załączniki, malware, ransomware i botnety.
• Granica sieci: Exploity „godziny zerowej”, ataki brute force, DDoS, oprogramowanie szpiegujące i spam.
• Dostęp do witryn internetowych. Ataki na przeglądarki wykorzystujące ransomware, malware oraz exploity luk w zabezpieczeniach.
• Urządzenia końcowe: Malware, trwałe oprogramowanie szpiegujące, botnety, oszustwa na reklamach i kliknięciach, malware atakujący urządzenia Internetu rzeczy (IoT) oraz „martwe” aplikacje kontrolowane przez napastników.

Platforma Barracuda Security Insight jest dostępna w witrynie firmy Barracuda i oferuje też otwarty interfejs API do integracji z aplikacjami w popularnych portalach i konsolach internetowych oraz z cyfrowymi asystentami, takimi jak Alexa.

Źródło: Barracuda Networks