Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Commvault nawiązuje współpracę z Google Cloud

Cloud ComputingFirma Commvault poinformowała, że została partnerem strategicznym Google Cloud. Dzięki partnerstwu przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z szerokiej oferty usług chmurowych dostępnych na jednej z najszybciej rozwijających się platform chmurowych - Google Cloud Platform. Partnerstwo Commvault z Google ma duże znaczenie dla rosnących potrzeb w zakresie ochrony danych w szybko rozwijających się środowiskach wielochmurowych i hybrydowych, w których wymagane są elastyczność, bezpieczeństwo, wysoka dostępność oraz szybkie reagowanie na potrzeby biznesowe.

Informacja o nawiązaniu współpracy z Google Cloud Platform (GCP) to sygnał dla wspólnych klientów korporacyjnych obu firm, że zyskują nowe możliwości szybszego skalowania, łatwiejszego tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz bezpieczniejszej ochrony, przechowywania i używania danych w chmurze. Dzięki obsłudze wszystkich czterech klas pamięci masowej Google Cloud Platform (Coldline, Nearline, Regional i Multi-Regional) jako repozytoriów danych Commvault pomaga klientom zoptymalizować inwestycje w chmurze, umożliwiając uzyskanie odpowiedniej relacji między parametrami dostępu a kosztami przechowywania danych.

"Nasi klienci korporacyjni szukają wsparcia podczas migracji do Google Cloud Platform. Wymagają przy tym kompleksowej ochrony danych. Commvault pomoże im przyspieszyć migrację, umożliwiając łatwiejsze i szybsze przenoszenie danych do Google Cloud Platform" - powiedział Adam Massey, dyrektor ds. strategicznej współpracy technologicznej w Google Cloud.

Technologia kompresji i deduplikacji globalnej Commvault pomaga przedsiębiorstwom szybko i ekonomicznie przenosić duże ilości danych do Google Cloud Platform. Platforma Commvault łączy środowisko lokalne z chmurowym, zapewniając jednolity i kompleksowy obraz danych, upraszczając zarządzanie danymi i obniżając jego koszty, a także ułatwiając zachowanie zgodności z przepisami. Commvault stosuje zgodne ze standardami branżowymi szyfrowanie do zabezpieczania danych podczas przesyłania i przechowywania, pomagając spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa i wymogi związane ze zgodnością i regulacjami.

Strategiczna współpraca Commvault i Google Cloud umożliwi przedsiębiorstwom transformację działalności przez wdrożenie jednego rozwiązania do całościowego zarządzania danymi, obejmującego tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych, zarządzanie i procesy eDiscovery w środowisku lokalnym, Google Cloud Platform i w innych środowiskach chmurowych.

Commvault pomaga użytkownikom Google Cloud Platform bezpiecznie i optymalnie przenosić dane, wykorzystywać je oraz nimi zarządzać. Commvault obsługuje najpopularniejsze aplikacje klasy korporacyjnej działające w Google Cloud Engine, w tym różne systemy plików systemów operacyjnych Windows, Unix i Linux. Obsługiwane są takie aplikacje i bazy danych, jak SAP, Exchange, Oracle i DB2, a także aplikacje big data, takie jak GPFS, MongoDB, Hadoop i inne. Commvault oferuje też funkcje zarządzania danymi w Google Cloud Platform dla aplikacji GSuite, takich jak Gmail i Dysk Google, w tym tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych oraz zarządzanie danymi.

Commvault i Google Cloud Platform: Przyspieszenie migracji do chmury

Obsługa Google Cloud Platform przez platformę Commvault udostępnia następujące możliwości:
• Ochrona danych na potrzeby dużych projektów przenoszenia zadań do chmury.
• Szybkie i kompleksowe wyszukiwanie w wielu lokalizacjach chmurowych - pojedynczy skonsolidowany widok danych niezależnie od miejsca, w którym się one znajdują.
• Obsługa przenoszenia i użytkowania danych oraz zarządzania nimi dla wszystkich czterech klas pamięci masowej Google Cloud: Coldline, Nearline, Regional i Multi-Regional.
• Tworzenie nadmiarowych kopii danych w dowolnej klasie pamięci masowej Google Cloud.
• Możliwość odtwarzania danych tam, gdzie są potrzebne: w środowisku lokalnym, w innej lokalizacji w chmurowej pamięci masowej albo w innej chmurze.
• Optymalizacja przechowywania danych: elastyczność dzięki możliwości tworzenia dużych pul pamięci masowej z deduplikacją przy jednoczesnym zachowaniu precyzyjnej kontroli nad przenoszeniem danych i zadań między różnymi chmurami oraz między różnymi regionami w jednej chmurze.
• Szybka ochrona danych i wzmocnione zabezpieczenia dla aplikacji klasy korporacyjnej działających w Google Cloud Platform z ochroną danych dla wielu różnych rozwiązań informatycznych:
o aplikacje, w tym popularne systemy plików, pod kontrolą systemów operacyjnych Windows i Linux;
o aplikacje i bazy danych, takie jak SQL Exchange, Oracle, DB2;
o aplikacje SaaS, takie jak Office 365;
o aplikacje big data, takie jak GPFS, MongoDB i Hadoop;
o kopie zapasowe aplikacji niestandardowych za pomocą interfejsów API platformy Commvault;
• Oobsługa Gmail i Dysku Google - zapisywanie kopii zapasowych w Google Cloud Platform oraz odtwarzanie danych stamtąd za pomocą kompleksowych funkcji zarządzania platformy Commvault.

Według niedawnej ankiety Commvault przeprowadzonej wśród kadry zarządzającej we współpracy z CITO Research 56% ankietowanych przedsiębiorstw korzysta wyłącznie z chmury lub planuje przenieść 100% swoich obciążeń do chmury. W innej ankiecie zleconej przez Google i przeprowadzonej przez MIT Sloan 75% biznesowej i informatycznej kadry zarządzającej odpowiedziało, że zadaniem, które najczęściej wdrażają w chmurze, jest przechowywanie danych. Wyniki te wyraźnie pokazują, jak duże znaczenie ma przejście do środowiska chmurowego dla modernizacji procesów IT oraz zwiększenia sprawności operacyjnej i biznesowej.

Źródło: Commvault

Logowanie i rejestracja