Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe oprogramowanie dysków sieciowych QNAP

QnapQNAP Systems udostępnił aktualizację oprogramowania systemowego do swoich dysków sieciowych. Wersja V3.2 zwiększa możliwości zarządzania funkcjami iSCSI, wirtualizacji, backupu oraz menadżera plików.


Nowy firmware poprawia osiągi serwerów NAS wyposażonych w procesory firmy Intel. Oprogramowanie umożliwia ponadto segmentowanie targetów iSCSI i obsługę trwałej rezerwacji SPC-3. Dodano funkcje MPIO i MC/S, które umożliwiają konfigurację Forward-thinking dla SMB oraz możliwość rozlokowywania udziałów serwera NAS w środowisku wirtualizacji i klastrów. Dodatkowo, wprowadzono współpracę z Apple Time Machine oraz możliwość dodatkowego backupu danych na serwery Amazon's S3.

W celu ułatwienia zarządzania, administratorzy IT mogą przy pomocy V3.2 korzystać ze wsparcia DFS (Share Folder Aggregation), importowania listy użytkowników i usługi Daylight Saving Time, która zmienia automatycznie czas odpowiednio na zimowy lub letni. Dodano także obsługę protokołu IPv6.

"Firmware V3.2 zwiększa znacznie możliwości usługi iSCSI, backupu i zarządzania usługami, co za tym idzie staje się świetnym rozwiązaniem do zabezpieczania danych dla administratorów" – powiedział Paweł Premicz z firmy EPA Systemy.

Od nowa zaprojektowana został sieciowy menadżer plików, który zyskał inny wygląd oraz  wiele nowych, przydatnych funkcji. Dzięki aktualizacji oprogramowania użytkownicy będą mogli korzystać z WebDAV przez protokół http jak również https.

"Wprowadzono dużo zmian mających na celu zwiększenia efektywności zarządzania serwerem przez administratorów, które będą nadal udoskonalane w przyszłości" – mówi Grzegorz Bielawski z EPA Systemy.

Nowy firmware 3.2 można pobrać ze strony http://www.qnap.pl/firmware.php.

Oprogramowanie jest dostępne dla poniższych modeli dysków sieciowych QNAP: TS-239 Pro, TS-439 Pro, TS-439U, TS-639 Pro, SS-439 Pro, SS-839 Pro, TS-509 Pro, TS-809 Pro, TS-809U.

Nowe dyski sieciowe opuszczające fabryki QNAP w grudniu br. będą posiadały już nowy firmware V3.2.

Dystrybutorem rozwiązań firmy QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o produktach oraz listę sklepów znaleźć można pod adresem www.epasystemy.pl oraz www.profipc.pl.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum