Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Ansible 2.3 z zaawansowaną automatyzacją sieci

Red Hat AnsibleRed Hat, czołowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności rozwiązania Ansible 2.3, najnowszej wersji prostej w użyciu, zaawansowanej i bezagentowej platformy open source do automatyzacji IT. Ansible 2.3 oferuje zwiększoną wydajność oraz zaawansowane funkcje sieciowe - w tym nowe, elastyczniejsze metody nawiązywania połączeń.

Bazowy projekt Ansible jest jednym z najpopularniejszych projektów automatyzacji open source w serwisie GitHub, z aktywną i zaangażowaną społecznością. Modularny kod Ansible umożliwia zarządzanie współczesną infrastrukturą, a jednocześnie łatwo adaptuje się do nowych potrzeb IT i procesów DevOps. Dzięki Ansible deweloperzy i zespoły operacyjne mogą szybciej zautomatyzować cały cykl życia aplikacji - od serwerów fizycznych i wirtualnych do wdrożeń chmurowych i kontenerów linuksowych.

Ansible 2.3 zachowuje nacisk na zwiększanie możliwości infrastruktury sieciowej poprzez nowe funkcje i ogólny wzrost wydajności.

"Od czasu wprowadzenia pierwszych modułów sieciowych do Ansible staramy się pomóc użytkownikom w koordynowaniu całych infrastruktur aplikacyjnych, łącznie z urządzeniami sieciowymi, za pomocą jednego narzędzia do automatyzacji. W Ansible 2.3 łączna liczba modułów sieciowych wzrosła do 267, a my nie skupiamy się już tylko na podstawowej obsłudze sieci, ale na zwiększaniu wydajności i lepszym wsparciu środowisk sieciowych. Dzięki temu Ansible staje się kluczowym elementem wdrożeń produkcyjnych" - powiedział Tim Cramer, dyrektor ds. inżynierii, Ansible, Red Hat.

Ulepszone funkcje sieciowe, takie jak mechanizm połączeń trwałych. Dzięki tej funkcji jedno połączenie SSH może pozostać aktywne podczas wykonywania wielu zadań Ansible, co ogranicza łączny czas ich realizacji i nawet 10-krotnie zwiększa wydajność sieci w testach przeprowadzonych przez Red Hat i różnych partnerów. Aby skrypty Playbook mogły wykorzystać połączenia trwałe w Ansible 2.3, wprowadzono dwie metody ich nawiązywania: 1) istniejąca metoda łączenia przez interfejs wiersza polecenia (CLI) oraz 2) nowo dodana metoda NETCONF.

Dodatkowo Ansible 2.3 obsługuje nowe platformy sieciowe lub moduły firm Apstra, Arista Networks, Avi Networks, Big Switch Networks, Cumulus Networks, Fortinet, Huawei, Lenovo, Ordnance i Palo Alto Networks. Liczba obsługiwanych platform sieciowych wzrosła do 28, a modułów sieciowych jest obecnie 267.

Szersza obsługa Microsoft Windows z wieloma nowymi i ulepszonymi modułami, które ułatwiają automatyzację Windows. Ansible 2.3 oferuje też wsparcie dla przetwarzania potokowego w celu zwiększenia wydajności.

"Ansible szybko stało się jednym z najważniejszych narzędzi w przyborniku operatora sieci. Czy chodzi o automatyzację wdrożenia całego centrum danych, czy o wykorzystanie skryptów Playbook do efektywniejszego diagnozowania problemów, Ansible pozwala szybko i łatwo zautomatyzować zadania, które wcześniej zajmowały dużo czasu. Ulepszenia w wersji 2.3. pozwolą zautomatyzować jeszcze więcej zadań w sieciach każdego rozmiaru i o dowolnym stopniu złożoności" - mówi Dave Thelen, inżynier ds. rozszerzalności, Arista Networks.

Uproszczone integrowanie rozwiązań tworzonych przez społeczność Ansible poprzez wprowadzenie systemu modułów bazującego na metadanych. Obecnie istnieje jedno scentralizowane repozytorium na rozwiązania, raporty, zgłoszenia itd., które ułatwia zarówno społeczności, jak i zespołowi Ansible Core zarządzanie pracami i stymulowanie dalszego zaangażowania deweloperów.

Stabilna wersja Ansible 2.3 jest dostępna w serwisie GitHub.

"Moduły sieciowe Ordnance w Ansible 2.3 pozwalają naszym klientom zoptymalizować całą sieć, od chmury do systemów lokalnych, w ciągu kilku minut, a nie miesięcy. Nowe funkcje dostępne w Ansible 2.3 uwzględniają cały stos technologiczny, dzięki czemu wdrożenia jednym kliknięciem w wielu chmurach stają się rzeczywistością" - powiedział Alexander Turner, dyrektor generalny, Ordnance.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja