Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe usługi chmurowe od F5 Networks

F5 Networks CloudFirma F5 Networks rozszerza portfolio rozwiązań opracowanych z myślą o klientach wymagających rozbudowanych usług aplikacyjnych łączących prywatne, publiczne i hybrydowe środowiska chmurowe. Ponadto F5 zaprezentowała rozwiązanie stworzone wspólnie z Equinix Cloud Exchange oraz Performance Hub, które wspiera duże przedsiębiorstwa w zakresie wdrażania kluczowych aplikacji zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa, maksymalny poziom kompatybilności oraz wysoką wydajność.


Przedsiębiorstwa coraz bardziej chcą się stać przedsiębiorstwami cyfrowymi, a aplikacje i powiązane z nimi usługi stanowią kluczowy element przewagi konkurencyjnej. Celem wprowadzenia nowych rozwiązań F5 jest połączenie ugruntowanych oraz tych dopiero rozwijających się środowisk by jeszcze lepiej integrować praktyki DevOps, zwinne programowanie oraz zasoby chmurowe. Pozycja F5 jest szczególna, gdyż połączenie usług chmurowych oraz tych dostępnych w centrum danych umożliwia klientom skorzystanie z przewagi nowoczesnej infrastruktury bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i kontroli.

"Żyjemy w erze cyfrowej ekonomii, a to oznacza, że aplikacje i usługi muszą być łatwe do wdrożenia, niezawodne oraz proste w rozbudowie by umożliwiać organizacjom wykorzystywanie nowych szans rynkowych. Tylko F5 dostarcza programowalny, oferujący wiele funkcji software i hardware w celu ujednolicenia procesu dostarczania aplikacji zarówno do użytku w centrum danych, jak i w środowiskach chmurowych (w tym tych opartych na zasadzie kontenerów usług lub mikrousług). Nasze rozwiązania jeszcze bardziej skracają czas wdrożenia dzięki ważnym integracjom z innymi usługami, wbudowanymi możliwościami orkiestracji infrastruktury oraz rozwiązaniom opracowanym w partnerstwie, takich jak oferta dotycząca kolokacji stworzona wspólnie z firmą Equinix" - powiedział Ireneusz Wiśniewski, Country Leader, F5 Networks Poland.

Przejście na chmurę niesie z sobą szereg zalet, ale może wprowadzić również sporo kłopotów związanych z zagadnieniem podwójnego zarządzania, bezpieczeństwem oraz organizacją pracy. Zmieniając swoje modele biznesowe, organizacje stają przed wyzwaniem dostarczania najwyższej jakości usług by sprostać rosnącym wymaganiom zwiększającej się liczby użytkowników i aplikacji oraz zwiększonego ruchu w sieci. Z uwagi na fakt, że przedsiębiorstwa obierają różne drogi wdrożenia chmury, F5 przedstawia technologie, które łączą obecnie spotykane modele IT z tymi, które w większym stopniu będą opierać się na chmurze.

• BIG-IP iSeries - linia programowalnych kontrolerów dostarczania aplikacji

F5 rozszerza ofertę BIG-IP o serię rozwiązań iSeries. Ta nowa platforma sprzętowa łączy w sobie wiodącą w branży programowalność ze wsparciem dla node.js dzięki iRules LX, umożliwiając klientom dostosowanie ich systemów do zmieniających się wymagań infrastrukturalnych. Dostępna tylko w iSeries technologia TurboFlex umożliwia wybór odpowiedniego poziomu wydajności przypisanego do danego profilu w celu jak najlepszego ulokowania nakładów inwestycyjnych oraz optymalizacji w zakresie chmury, bezpieczeństwa oraz aplikacji. W podobnym zakresie platformy iSeries mogą być konfigurowane by wspierać ochronę przed atakami DDoS, jak również by pracować w środowisku prywatnej chmury oraz sieci programowalnych SDN dostarczanych m.in. przez OpenStack, Cisco, i VMware.   

• Partnerstwo z Equinix w zakresie dostarczania usług aplikacyjnych na zasadzie kolokacji (ulokowanie sprzętu klienta u dostawcy)

Szerokie partnerstwo F5 z Equinix, wykorzystujące zarówno Equinix Cloud Exchange, jak iPerformance Hub, umożliwia rozszerzony globalny dostęp do usług aplikacyjnych oraz tych związanych z bezpieczeństwem. Dzięki dostępnemu w 21 krajach Equinix Cloud Exchange, F5 dostarcza bezpośredni i niezakłócony dostęp do usług chmurowych, omijając publiczny internet, a tym samym zwiększając wydajność oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo, łącząc chmurowe bramki dostępowe F5 z rozwiązaniem Performance Hub od Equinix, klienci mogą czerpać korzyści z tego hybrydowego modelu, zapewniającego szybkie połączenie z wieloma dostawcami chmurowymi oraz niską latencję.. W rezultacie otrzymujemy zoptymalizowany i bezpieczny model dostarczania aplikacji, który zapewnia najwyższą możliwą wydajność oraz wysoki poziom zadowolenia użytkownika końcowego.

• Lekkie technologie w zakresie konektorów i proxy mające na celu ułatwienie przejścia na rozwiązania chmurowe

F5 rozszerza portfolio zwinnych rozwiązań o takie, które są łatwe w użyciu i w prosty sposób integrują się z innymi rozwiązaniami do zarządzania i orkiestracji infrastruktury. Te technologie oferują większą elastyczność przy wdrożeniach, a także lepiej wykorzystują zalety rozwiązań chmurowych.  

- Container Connector umożliwia przydzielanie usług do skonteneryzowanych aplikacji. Umożliwia łatwą integrację z systemów takich jak Kubernetes i Mesos/Marathon. Dla prostego zarządzania obciążaniem można wykorzystać Application Services Proxy, natomiast w przypadku bardziej złożonych usług aplikacyjnych, konektor automatyzuje przydzielanie usług do BIG-IP.

- Application Services Proxy dostarcza uproszczone zarządzanie obciążeniem i ruchem w bardzo lekkiej postaci, która może zostać szybko wdrożona. W tej formie klient ma pełną elastyczność w zakresie wdrożenia, testowania i skalowania aplikacji i powiązanych usług w połączeniu z chmurowymi i kontenerowymi środowiskami.

- Application Connector znacząco upraszcza dostęp do aplikacji przedsiębiorstwa hostowanych w publicznej chmurze, zapewniając bezpieczeństwo, jakiego te aplikacje wymagają. By to uzyskać, konektor dostarcza usługę bezpośrednio z brzegu chmury automatycznie rozpoznając hostowaną w chmurze aplikację i łącząc ją z centrum danych klienta lub lokacją hosta.

Źródło: F5 Networks