Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud

Veeam CloudVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), zapowiedział rozwiązanie Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, umożliwiające firmom każdej wielkości zagwarantowanie ciągłej dostępności procesów wirtualnych, fizycznych i chmurowych.


Według IDC , przedsiębiorstwa przechodzą ciągłą transformację cyfrową, adaptując się do zmian lub wywołując je poprzez wykorzystywanie cyfrowych kompetencji. Przejście na strategię, która stawia chmurę na pierwszym miejscu, staje się dzisiaj konieczne nie tylko do uzyskania przewagi konkurencyjnej, ale wręcz do przetrwania. Do 2019 r. większość organizacji na całym świecie będzie musiało zakończyć migrację do chmury jako swojego głównego środowiska IT. Proces ten wymaga, aby narzędzia do utrzymywania dostępności zapewniały jednakowy komfort pracy w wielu różnych środowiskach.

"Przedsiębiorstwa przechodzą przez ciągły proces transformacji cyfrowej, adaptując się do potrzeb klientów i rynku. Powodzenie tych wysiłków zależy od dostępności danych i aplikacji w chmurze hybrydowej. Niedawne badanie klientów Veeam na całym świecie przeprowadzone przez IDC pokazało pozytywne wyniki biznesowe związane z dostępnością, m.in. znaczące poprawienie wskaźników SLA w zapewnieniu zgodności z przepisami, zmniejszeniu przestojów i zarządzaniu czasem operacji IT w porównaniu z innymi rozwiązaniami używanymi przed Veeamem" - powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań nad kwestiami ochrony, dostępności i odzyskiwania danych w IDC.

Można rozwiązać te problemy za sprawą Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, dzięki zapewnieniu:

• ciągłości biznesowej - wskaźniki przywracania usług (Service Level Objective, SLO) krótsze niż 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych; koordynacja usuwania skutków awarii (Disaster Recovery, DR);
• mobilności procesów - dostępności dla procesów w dowolnej chmurze lub lokalizacji w celu lepszego wykorzystania inwestycji w IT i zwiększenia elastyczności;
• zgodności z przepisami i wglądowi - prewencyjne monitorowanie, raportowanie, testowanie i dokumentowanie w celu spełnienia wymogów biznesowych i prawnych.

"Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud stanowi przełomowy punkt dla firmy Veeam. W dzisiejszym cyfrowym świecie dostęp do danych i aplikacji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku jest koniecznością. Wraz z wprowadzeniem przez przedsiębiorstwa nowych technologii, spełniających potrzeby użytkowników, Veeam po raz kolejny staje na wysokości zadania. W ciągu minionych 10 lat już ponad 200 000 klientów skorzystało z naszych rozwiązań do zapewniania dostępności, a Veeam Availability Platform znacznie zwiększy nasze możliwości oraz udział w rynku. Otwieramy nowy rozdział w kompleksowym spełnianiu wymagań przedsiębiorstw w zakresie dostępności procesów wirtualnych, fizycznych i chmurowych. Rozwiązanie to pozwoli nam przez wiele lat utrzymać pozycję czołowego innowatora oraz lidera w dziedzinie dostępności" - powiedział Peter McKay, prezes i główny dyrektor operacyjny w Veeam.

Veeam Availability Platform: szczegóły

Veeam Availability Platform zapewnia nową generację dostępności dla wirtualnych, fizycznych i chmurowych procesów, oferując:
• Dostępność usług w chmurach prywatnych i serwerach wirtualnych dzięki pakietowi Veeam Availability Suite.
• Dostępność procesów w chmurach publicznych i serwerach fizycznych dzięki rozwiązaniom Veeam Agent dla Linuxa oraz Veeam Agent dla Microsoft Windows.
• Koordynację usuwania skutków awarii dzięki rozwiązaniu Veeam Availability Orchestrator.
• Veeam Availability Console, czyli chmurową konsolę administracyjną dla dostawców usług, chmur zarządzanych oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych.

Rozwiązanie Veeam Availability Platform obejmuje:

Veeam Availability Suite
Veeam Availability Suite to flagowy produkt Veeam, zapewniający dostępność procesów w chmurach prywatnych i środowiskach wirtualnych przy wykorzystaniu rozwiązań Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. W pakiecie Veeam Availability Suite 9.5, który ma być ogólnie dostępny w październiku, pojawi się około 100 nowych i ulepszonych funkcji.

NOWOŚĆ Veeam Availability Console
W skład Veeam Availability Platform wchodzi Veeam Availability Console, nowe rozwiązanie chmurowe dla dostawców usług oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych. Ta konsola administracyjna wykorzystuje rozwiązanie Veeam Cloud Connect i umożliwia łatwe zarządzanie oddziałami i biurami firm oraz innymi rozproszonymi placówkami. Z kolei usługodawcom pozwala na oferowanie usług Backup-as-a-Service (BaaS) i Disaster Recovery-as-a-Service (DRaaS), ponadto umożliwia partnerom i resellerom rozpoczęcie nowej działalności w charakterze dostawcy usług.

Veeam Agent dla Microsoft Windows
Veeam Agent for Microsoft Windows zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających na serwerach Windows w siedzibie firmy, jej oddziałach lub w chmurze publicznej - a także na stacjach roboczych Windows w siedzibie firmy, w domowych biurach albo należących do użytkowników mobilnych.

Veeam Agent dla Linuksa
Veeam Agent for Linux zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających serwerach i stacjach roboczych pod kontrolą Linuxa - zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze publicznej.

Veeam Availability Orchestrator
Veeam Availability Orchestrator koordynuje usuwanie skutków awarii w przedsiębiorstwach, w tym przywracanie kopii zapasowych i replik Veeam w ramach zdefiniowanego planu Disaster Recovery, testowanie planu DR w oparciu o polityki bezpieczeństwa, a także dokumentowanie danych w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

Veeam Cloud Connect
Veeam Cloud Connect optymalizuje procesy backupu i przywracania procesów chmurowych, zapewniając w pełni zintegrowany, szybki i bezpieczny sposób tworzenia kopii zapasowych, replikowania i przywracania danych z wykorzystaniem chmur publicznych, prywatnych i zarządzanych.

Źródło: Veeam