Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro SysAdmin Day contest

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud

Veeam CloudVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), zapowiedział rozwiązanie Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, umożliwiające firmom każdej wielkości zagwarantowanie ciągłej dostępności procesów wirtualnych, fizycznych i chmurowych.


Według IDC , przedsiębiorstwa przechodzą ciągłą transformację cyfrową, adaptując się do zmian lub wywołując je poprzez wykorzystywanie cyfrowych kompetencji. Przejście na strategię, która stawia chmurę na pierwszym miejscu, staje się dzisiaj konieczne nie tylko do uzyskania przewagi konkurencyjnej, ale wręcz do przetrwania. Do 2019 r. większość organizacji na całym świecie będzie musiało zakończyć migrację do chmury jako swojego głównego środowiska IT. Proces ten wymaga, aby narzędzia do utrzymywania dostępności zapewniały jednakowy komfort pracy w wielu różnych środowiskach.

"Przedsiębiorstwa przechodzą przez ciągły proces transformacji cyfrowej, adaptując się do potrzeb klientów i rynku. Powodzenie tych wysiłków zależy od dostępności danych i aplikacji w chmurze hybrydowej. Niedawne badanie klientów Veeam na całym świecie przeprowadzone przez IDC pokazało pozytywne wyniki biznesowe związane z dostępnością, m.in. znaczące poprawienie wskaźników SLA w zapewnieniu zgodności z przepisami, zmniejszeniu przestojów i zarządzaniu czasem operacji IT w porównaniu z innymi rozwiązaniami używanymi przed Veeamem" - powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań nad kwestiami ochrony, dostępności i odzyskiwania danych w IDC.

Można rozwiązać te problemy za sprawą Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud, dzięki zapewnieniu:

• ciągłości biznesowej - wskaźniki przywracania usług (Service Level Objective, SLO) krótsze niż 15 minut dla wszystkich aplikacji i danych; koordynacja usuwania skutków awarii (Disaster Recovery, DR);
• mobilności procesów - dostępności dla procesów w dowolnej chmurze lub lokalizacji w celu lepszego wykorzystania inwestycji w IT i zwiększenia elastyczności;
• zgodności z przepisami i wglądowi - prewencyjne monitorowanie, raportowanie, testowanie i dokumentowanie w celu spełnienia wymogów biznesowych i prawnych.

"Veeam Availability Platform for Hybrid Cloud stanowi przełomowy punkt dla firmy Veeam. W dzisiejszym cyfrowym świecie dostęp do danych i aplikacji przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku jest koniecznością. Wraz z wprowadzeniem przez przedsiębiorstwa nowych technologii, spełniających potrzeby użytkowników, Veeam po raz kolejny staje na wysokości zadania. W ciągu minionych 10 lat już ponad 200 000 klientów skorzystało z naszych rozwiązań do zapewniania dostępności, a Veeam Availability Platform znacznie zwiększy nasze możliwości oraz udział w rynku. Otwieramy nowy rozdział w kompleksowym spełnianiu wymagań przedsiębiorstw w zakresie dostępności procesów wirtualnych, fizycznych i chmurowych. Rozwiązanie to pozwoli nam przez wiele lat utrzymać pozycję czołowego innowatora oraz lidera w dziedzinie dostępności" - powiedział Peter McKay, prezes i główny dyrektor operacyjny w Veeam.

Veeam Availability Platform: szczegóły

Veeam Availability Platform zapewnia nową generację dostępności dla wirtualnych, fizycznych i chmurowych procesów, oferując:
• Dostępność usług w chmurach prywatnych i serwerach wirtualnych dzięki pakietowi Veeam Availability Suite.
• Dostępność procesów w chmurach publicznych i serwerach fizycznych dzięki rozwiązaniom Veeam Agent dla Linuxa oraz Veeam Agent dla Microsoft Windows.
• Koordynację usuwania skutków awarii dzięki rozwiązaniu Veeam Availability Orchestrator.
• Veeam Availability Console, czyli chmurową konsolę administracyjną dla dostawców usług, chmur zarządzanych oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych.

Rozwiązanie Veeam Availability Platform obejmuje:

Veeam Availability Suite
Veeam Availability Suite to flagowy produkt Veeam, zapewniający dostępność procesów w chmurach prywatnych i środowiskach wirtualnych przy wykorzystaniu rozwiązań Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. W pakiecie Veeam Availability Suite 9.5, który ma być ogólnie dostępny w październiku, pojawi się około 100 nowych i ulepszonych funkcji.

NOWOŚĆ Veeam Availability Console
W skład Veeam Availability Platform wchodzi Veeam Availability Console, nowe rozwiązanie chmurowe dla dostawców usług oraz rozproszonych środowisk korporacyjnych. Ta konsola administracyjna wykorzystuje rozwiązanie Veeam Cloud Connect i umożliwia łatwe zarządzanie oddziałami i biurami firm oraz innymi rozproszonymi placówkami. Z kolei usługodawcom pozwala na oferowanie usług Backup-as-a-Service (BaaS) i Disaster Recovery-as-a-Service (DRaaS), ponadto umożliwia partnerom i resellerom rozpoczęcie nowej działalności w charakterze dostawcy usług.

Veeam Agent dla Microsoft Windows
Veeam Agent for Microsoft Windows zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających na serwerach Windows w siedzibie firmy, jej oddziałach lub w chmurze publicznej - a także na stacjach roboczych Windows w siedzibie firmy, w domowych biurach albo należących do użytkowników mobilnych.

Veeam Agent dla Linuksa
Veeam Agent for Linux zapewnia dostępność procesów chmurowych i fizycznych działających serwerach i stacjach roboczych pod kontrolą Linuxa - zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze publicznej.

Veeam Availability Orchestrator
Veeam Availability Orchestrator koordynuje usuwanie skutków awarii w przedsiębiorstwach, w tym przywracanie kopii zapasowych i replik Veeam w ramach zdefiniowanego planu Disaster Recovery, testowanie planu DR w oparciu o polityki bezpieczeństwa, a także dokumentowanie danych w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

Veeam Cloud Connect
Veeam Cloud Connect optymalizuje procesy backupu i przywracania procesów chmurowych, zapewniając w pełni zintegrowany, szybki i bezpieczny sposób tworzenia kopii zapasowych, replikowania i przywracania danych z wykorzystaniem chmur publicznych, prywatnych i zarządzanych.

Źródło: Veeam