Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wprowadza Ansible Tower 3

Red HatRed Hat poinformował o dostępności najnowszej wersji bezagentowej, korporacyjnej platformy do automatyzacji - Ansible Tower 3. Nowa wersja rozwiązania umożliwia wprowadzenie automatyzacji w skali całego przedsiębiorstwa dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi, zaawansowanym powiadomieniom i jawnemu przypisywaniu uprawnień.


Ansible Tower może objąć rozwiązaniami automatyzacyjnymi całe zespoły, by mogły one budować, udostępniać i skalować automatyzację równie wielofunkcyjnie i spójnie, podobnie jak rozwijają swój potencjał DevOps.

Rozwiązanie Ansible Tower by Red Hat, zbudowane na fundamencie popularnego projektu automatyzacji Ansible, pomaga zespołom zarządzać skomplikowanymi, wielowarstwowymi wdrożeniami aplikacji poprzez dodawanie kontroli, wiedzy oraz delegowania zadań do środowisk kontrolowanych przez Ansible.

Najistotniejsze funkcje w Ansible Tower 3:
● Zoptymalizowany interfejs, który pomaga zespołom lepiej zarządzać złożonymi wdrożeniami i zwiększyć wydajność pracy.
● Zintegrowana obsługa powiadomień. Powiadomienia można teraz wysyłać do określonych odbiorców lub całych zespołów przez szeroką gamę kanałów, takich jak e-mail, IRC. HipChat, Slack itd., co pozwala przedsiębiorstwom wprowadzić model ChatOps.
● Uproszczone, ale zaawansowane uprawnienia do kontroli dostępu opartej na rolach ułatwiają delegowanie zadań do różnych użytkowników i zespołów.
● Nowo dodana obsługa zarządzania siecią w Ansible Tower wykorzystuje funkcje sieciowe Ansible poprzez dodanie nowego typu uprawnień do zarządzania urządzeniami sieciowymi.
● Ściślejsza integracja z produktami Red Hat, takimi jak Red Hat CloudForms do zarządzania chmurą hybrydową oraz Red Hat Satellite.

"Wiele zespołów DevOps wykorzystuje automatyzację opartą na rozwiązaniach open source, na przykład oferowaną przez Ansible i Ansible Tower, aby zoptymalizować działalność, ograniczyć błędy konfiguracyjne i przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek. Ansible Tower 3 dodaje ważne integracje sieciowe i chmurowe, a także ulepszone powiadomienia i kontrolę dostępu, żeby pomóc tym zespołom jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracy w ramach kompleksowych łańcuchów narzędzi, od desktopu do wdrożenia" - mówi Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań, IDC.

Rozwiązanie Ansible Tower 3 by Red Hat jest już ogólnie dostępne w 30-dniowej wersji próbnej jako obraz Vagrant, Amazon EC2 AMI lub oprogramowanie do pobrania w celu instalacji w systemie lokalnym albo chmurze.

Źródło: Red Hat