Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wprowadza Ansible Tower 3

Red HatRed Hat poinformował o dostępności najnowszej wersji bezagentowej, korporacyjnej platformy do automatyzacji - Ansible Tower 3. Nowa wersja rozwiązania umożliwia wprowadzenie automatyzacji w skali całego przedsiębiorstwa dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi, zaawansowanym powiadomieniom i jawnemu przypisywaniu uprawnień.


Ansible Tower może objąć rozwiązaniami automatyzacyjnymi całe zespoły, by mogły one budować, udostępniać i skalować automatyzację równie wielofunkcyjnie i spójnie, podobnie jak rozwijają swój potencjał DevOps.

Rozwiązanie Ansible Tower by Red Hat, zbudowane na fundamencie popularnego projektu automatyzacji Ansible, pomaga zespołom zarządzać skomplikowanymi, wielowarstwowymi wdrożeniami aplikacji poprzez dodawanie kontroli, wiedzy oraz delegowania zadań do środowisk kontrolowanych przez Ansible.

Najistotniejsze funkcje w Ansible Tower 3:
● Zoptymalizowany interfejs, który pomaga zespołom lepiej zarządzać złożonymi wdrożeniami i zwiększyć wydajność pracy.
● Zintegrowana obsługa powiadomień. Powiadomienia można teraz wysyłać do określonych odbiorców lub całych zespołów przez szeroką gamę kanałów, takich jak e-mail, IRC. HipChat, Slack itd., co pozwala przedsiębiorstwom wprowadzić model ChatOps.
● Uproszczone, ale zaawansowane uprawnienia do kontroli dostępu opartej na rolach ułatwiają delegowanie zadań do różnych użytkowników i zespołów.
● Nowo dodana obsługa zarządzania siecią w Ansible Tower wykorzystuje funkcje sieciowe Ansible poprzez dodanie nowego typu uprawnień do zarządzania urządzeniami sieciowymi.
● Ściślejsza integracja z produktami Red Hat, takimi jak Red Hat CloudForms do zarządzania chmurą hybrydową oraz Red Hat Satellite.

"Wiele zespołów DevOps wykorzystuje automatyzację opartą na rozwiązaniach open source, na przykład oferowaną przez Ansible i Ansible Tower, aby zoptymalizować działalność, ograniczyć błędy konfiguracyjne i przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek. Ansible Tower 3 dodaje ważne integracje sieciowe i chmurowe, a także ulepszone powiadomienia i kontrolę dostępu, żeby pomóc tym zespołom jeszcze bardziej zwiększyć wydajność pracy w ramach kompleksowych łańcuchów narzędzi, od desktopu do wdrożenia" - mówi Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań, IDC.

Rozwiązanie Ansible Tower 3 by Red Hat jest już ogólnie dostępne w 30-dniowej wersji próbnej jako obraz Vagrant, Amazon EC2 AMI lub oprogramowanie do pobrania w celu instalacji w systemie lokalnym albo chmurze.

Źródło: Red Hat