Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Xen Project wydaje Xen 4.7

XenprojectZespół programistów skupionych wokół projektu Xen Project, wspierany przez Linux Foundation, odpowiedzialny za rozwój otwartoźródłowej platformy do wirtualizacji serwerów - Xen, udostępnił nową wersję hypervisora, oznaczoną numerem 4.7, która stanowi bezpośrednią kontynuację wersji 4.6 wprowadzonej na rynek w październiku ubiegłego roku.


Xen Hypervisor, opracowany pierwotnie na uniwersytecie Cambridge, dostępny jest bezpłatnie na zasadach licencji GNU General Public License (GPLv2). Platforma oferuje wsparcie dla architektur x86-64, IA-32 i ARM. Oprogramowanie stanowi fundament wirtualizacji w wielu firmach, u licznych dostawców chmur publicznych (public cloud) i w firmach hostingowych.

Najistotniejsze nowości w Xen 4.7 obejmują m.in. Live Patching, technologię pozwalającą na sprawne wdrażania poprawek, eliminujące przestoje do minimum oraz ulepszenia w obrębie warstwy bezpieczeństwa w tym dla wdrożeń obejmujących wykorzystanie hypervisora na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT). KConfig pozwala na łatwe usunięcie kluczowych funkcji zbędnych w środowiskach IoT, przez co hypervisor staje się lżejszy i mniej podatny na ataki.

XL, nowy interfejs wiersza poleceń, usprawnia zarządzanie urządzeniami PVUSB w obrębie parawirtualizowanych systemach gości. Rozszerzono również możliwości migracji na żywo poprzez szersze wsparcie nieidentycznych hostów.

Zniesienie ograniczenia 512 GB przestrzeni dla parawirtualizacji umożliwia tworzenie wykorzystanie hypervisora dla szerszego zakresu obciążeń i zastosować. Obsługa terabajtowych maszyn wirtualnych, w połączniu ze wsparciem dla 512 vCPU na VM sprawia, że hypervisor doskonale poradzi sobie z wymagającymi obciążeniami, takimi jak big data, analizy danych czy bazy danych 'in-memory'.

Xen 4.7 zawiera również liczne poprawki i ulepszenia w obrębie wielu komponentów i większości wspieranych systemów operacyjnych, poprawiających interoperacyjność. Zmiany te dotyczą obsługi systemów Linux, FreeBSD, NetBSD, Windows oraz QEMU.

Wśród najbardziej zaangażowanych w rozwój najnowszej wersji hypervisora znalazły się takie firmy jak AMD, ARM, Bitdefender, Bosch, Broadcom, Citrix, Fujitsu, GlobalLogic, Huawei, Intel, Linaro, Netflix, Novetta, NSA, Oracle, Red Hat, Star Lab, SUSE, Xilinx oraz wiele uczelni i setki indywidualnych osób.