Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Xen Project wydaje Xen 4.7

XenprojectZespół programistów skupionych wokół projektu Xen Project, wspierany przez Linux Foundation, odpowiedzialny za rozwój otwartoźródłowej platformy do wirtualizacji serwerów - Xen, udostępnił nową wersję hypervisora, oznaczoną numerem 4.7, która stanowi bezpośrednią kontynuację wersji 4.6 wprowadzonej na rynek w październiku ubiegłego roku.


Xen Hypervisor, opracowany pierwotnie na uniwersytecie Cambridge, dostępny jest bezpłatnie na zasadach licencji GNU General Public License (GPLv2). Platforma oferuje wsparcie dla architektur x86-64, IA-32 i ARM. Oprogramowanie stanowi fundament wirtualizacji w wielu firmach, u licznych dostawców chmur publicznych (public cloud) i w firmach hostingowych.

Najistotniejsze nowości w Xen 4.7 obejmują m.in. Live Patching, technologię pozwalającą na sprawne wdrażania poprawek, eliminujące przestoje do minimum oraz ulepszenia w obrębie warstwy bezpieczeństwa w tym dla wdrożeń obejmujących wykorzystanie hypervisora na potrzeby Internetu Rzeczy (IoT). KConfig pozwala na łatwe usunięcie kluczowych funkcji zbędnych w środowiskach IoT, przez co hypervisor staje się lżejszy i mniej podatny na ataki.

XL, nowy interfejs wiersza poleceń, usprawnia zarządzanie urządzeniami PVUSB w obrębie parawirtualizowanych systemach gości. Rozszerzono również możliwości migracji na żywo poprzez szersze wsparcie nieidentycznych hostów.

Zniesienie ograniczenia 512 GB przestrzeni dla parawirtualizacji umożliwia tworzenie wykorzystanie hypervisora dla szerszego zakresu obciążeń i zastosować. Obsługa terabajtowych maszyn wirtualnych, w połączniu ze wsparciem dla 512 vCPU na VM sprawia, że hypervisor doskonale poradzi sobie z wymagającymi obciążeniami, takimi jak big data, analizy danych czy bazy danych 'in-memory'.

Xen 4.7 zawiera również liczne poprawki i ulepszenia w obrębie wielu komponentów i większości wspieranych systemów operacyjnych, poprawiających interoperacyjność. Zmiany te dotyczą obsługi systemów Linux, FreeBSD, NetBSD, Windows oraz QEMU.

Wśród najbardziej zaangażowanych w rozwój najnowszej wersji hypervisora znalazły się takie firmy jak AMD, ARM, Bitdefender, Bosch, Broadcom, Citrix, Fujitsu, GlobalLogic, Huawei, Intel, Linaro, Netflix, Novetta, NSA, Oracle, Red Hat, Star Lab, SUSE, Xilinx oraz wiele uczelni i setki indywidualnych osób.