Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Czterogniazdowe serwery Dell PowerEdge z rekordami w testach wydajności

DellDell informuje o udoskonaleniu oferty czterogniazdowych serwerów PowerEdge trzynastej generacji. Zoptymalizowane i ulepszone pod względem wydajności i mocy obliczeniowej urządzenia Dell PowerEdge są dostosowane do obsługi wielkich centrów danych, przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i charakteryzują się wysokim stopniem wirtualizacji wszelakich środowisk. Dzięki temu zapewniają one elastyczność, skalowalność i łatwość zarządzania potrzebami, a zarazem pomagają klientom w budowaniu przedsiębiorstwa gotowego na wyzwania przyszłości.


"Klienci poszukują dziś centrów przetwarzania danych o wysokim stopniu wirtualizacji, które bez trudu sprostają coraz większym obciążeniom. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) spowoduje to rozwój rynku serwerów czterogniazdowych. Czterogniazdowe serwery Dell zostały opracowane z myślą o wymagających klientach i cechują się światowej klasy wydajnością, dzięki czemu przyspieszają działanie podstawowych aplikacji biznesowych, a przy tym zwiększają gęstość i konsolidację obciążeń" - powiedział Ashley Gorakhpurwalla, wiceprezes i dyrektor jednostki Dell Server Solutions.

Większa elastyczność i skalowalność nowych serwerów Dell PowerEdge R830
Dell PowerEdge R830 to podstawowy czterogniazdowy serwer dla platform typu rack. Urządzenie zaprojektowano z myślą o aplikacjach baz danych, wirtualizacji i skalowaniu poziomym oraz środowiskach VDI. Wraz z wprowadzeniem modelu PowerEdge R830 z procesorami z rodziny Intel Xeon E5-4600 v4 oferta czterogniazdowych serwerów Dell PowerEdge stała się najszerszą gamą urządzeń przedsiębiorstwa.

Dzięki czterem procesorom i maksymalnie 48 modułom pamięci RAM DIMM serwery Dell PowerEdge R830 zapewniają optymalne połączenie skalowalności, elastyczności i zagęszczenia zarówno dla wirtualnych wdrożeń skalowalnych w poziomie, jak i wdrożeń VDI. Co ważne, czterogniazdowe rozszerzenie rodziny procesorów Intel Xeon E5 nie tylko udostępnia klientom więcej opcji, ale także zwiększa elastyczność rozbudowywania infrastruktury i rozwijającego się przedsiębiorstwa w środowisku zabezpieczeń udoskonalonych sprzętowo.

Optymalizacja obsługi dużych obciążeń
Flagowy model serwera PowerEdge E930 wykorzystuje moc obliczeniową i wyjątkowe, udoskonalone sprzętowo możliwości nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7-8800 v4, takie jak technologia Intel Run Sure. PowerEdge E930 z procesorem Intel Xeon E7-8890 V4 charakteryzuje się najlepszą w branży wydajnością bazy danych w pamięci, co zostało potwierdzone przez ustanowienie trzech nowych rekordów świata w testach porównawczych:

• Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 2 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 24,77% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .
• Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 4 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 23,06% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .
• Nowy rekord świata w teście porównawczym dla standardowej aplikacji SAP Sales and Distribution (SD). Nowy wynik jest o 33,09% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .

Czterogniazdowe serwery modułowe Dell PowerEdge
Oferta serwerów czterogniazdowych Dell ma zapewnić klientom swobodę wyboru platformy, aby mogli optymalnie zaspokoić swoje potrzeby w zakresie gęstości, skalowalności, łatwości zarządzania i elastyczności centrum przetwarzania danych. Oprócz serwerów Dell PowerEdge R930 i R830 przeznaczonych do montażu w platformach typu rack, Dell modernizuje platformy konwergentne PowerEdge FX2 i PowerEdge M1000e z serwerami Dell PowerEdge FC830 i Dell PowerEdge M830 typu blade, wyposażonymi w procesory Intel Xeon E5-4600 v4.

Optymalizacja wydajności bazy danych
Serwer Dell PowerEdge R930 z bazą danych Microsoft SQL Server 2016 i jej wbudowaną wydajną hurtownią danych, zapewnia moc obliczeniową niezbędną do wirtualizacji i obsługi obciążeń w bazach, które wymagają dużych ilości pamięci. Serwer Dell PowerEdge R930 z macierzą Dell Compellent SC9000 złożoną z samych dysków flash, hurtownią danych w bazie MS SQL Server 2016 i najnowszym adapterem Fiber Channel Emulex 16G Gen 6 osiągnął o 99,4% większą przepustowość pamięci masowej i o 44% szybszą obsługę operacji wejścia-wyjścia niż starsze rozwiązanie Fiber Channel Emulex 8G Gen 5IV.

Źródło: Dell