Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Czterogniazdowe serwery Dell PowerEdge z rekordami w testach wydajności

DellDell informuje o udoskonaleniu oferty czterogniazdowych serwerów PowerEdge trzynastej generacji. Zoptymalizowane i ulepszone pod względem wydajności i mocy obliczeniowej urządzenia Dell PowerEdge są dostosowane do obsługi wielkich centrów danych, przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i charakteryzują się wysokim stopniem wirtualizacji wszelakich środowisk. Dzięki temu zapewniają one elastyczność, skalowalność i łatwość zarządzania potrzebami, a zarazem pomagają klientom w budowaniu przedsiębiorstwa gotowego na wyzwania przyszłości.


"Klienci poszukują dziś centrów przetwarzania danych o wysokim stopniu wirtualizacji, które bez trudu sprostają coraz większym obciążeniom. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) spowoduje to rozwój rynku serwerów czterogniazdowych. Czterogniazdowe serwery Dell zostały opracowane z myślą o wymagających klientach i cechują się światowej klasy wydajnością, dzięki czemu przyspieszają działanie podstawowych aplikacji biznesowych, a przy tym zwiększają gęstość i konsolidację obciążeń" - powiedział Ashley Gorakhpurwalla, wiceprezes i dyrektor jednostki Dell Server Solutions.

Większa elastyczność i skalowalność nowych serwerów Dell PowerEdge R830
Dell PowerEdge R830 to podstawowy czterogniazdowy serwer dla platform typu rack. Urządzenie zaprojektowano z myślą o aplikacjach baz danych, wirtualizacji i skalowaniu poziomym oraz środowiskach VDI. Wraz z wprowadzeniem modelu PowerEdge R830 z procesorami z rodziny Intel Xeon E5-4600 v4 oferta czterogniazdowych serwerów Dell PowerEdge stała się najszerszą gamą urządzeń przedsiębiorstwa.

Dzięki czterem procesorom i maksymalnie 48 modułom pamięci RAM DIMM serwery Dell PowerEdge R830 zapewniają optymalne połączenie skalowalności, elastyczności i zagęszczenia zarówno dla wirtualnych wdrożeń skalowalnych w poziomie, jak i wdrożeń VDI. Co ważne, czterogniazdowe rozszerzenie rodziny procesorów Intel Xeon E5 nie tylko udostępnia klientom więcej opcji, ale także zwiększa elastyczność rozbudowywania infrastruktury i rozwijającego się przedsiębiorstwa w środowisku zabezpieczeń udoskonalonych sprzętowo.

Optymalizacja obsługi dużych obciążeń
Flagowy model serwera PowerEdge E930 wykorzystuje moc obliczeniową i wyjątkowe, udoskonalone sprzętowo możliwości nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7-8800 v4, takie jak technologia Intel Run Sure. PowerEdge E930 z procesorem Intel Xeon E7-8890 V4 charakteryzuje się najlepszą w branży wydajnością bazy danych w pamięci, co zostało potwierdzone przez ustanowienie trzech nowych rekordów świata w testach porównawczych:

• Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 2 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 24,77% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .
• Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 4 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 23,06% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .
• Nowy rekord świata w teście porównawczym dla standardowej aplikacji SAP Sales and Distribution (SD). Nowy wynik jest o 33,09% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3 .

Czterogniazdowe serwery modułowe Dell PowerEdge
Oferta serwerów czterogniazdowych Dell ma zapewnić klientom swobodę wyboru platformy, aby mogli optymalnie zaspokoić swoje potrzeby w zakresie gęstości, skalowalności, łatwości zarządzania i elastyczności centrum przetwarzania danych. Oprócz serwerów Dell PowerEdge R930 i R830 przeznaczonych do montażu w platformach typu rack, Dell modernizuje platformy konwergentne PowerEdge FX2 i PowerEdge M1000e z serwerami Dell PowerEdge FC830 i Dell PowerEdge M830 typu blade, wyposażonymi w procesory Intel Xeon E5-4600 v4.

Optymalizacja wydajności bazy danych
Serwer Dell PowerEdge R930 z bazą danych Microsoft SQL Server 2016 i jej wbudowaną wydajną hurtownią danych, zapewnia moc obliczeniową niezbędną do wirtualizacji i obsługi obciążeń w bazach, które wymagają dużych ilości pamięci. Serwer Dell PowerEdge R930 z macierzą Dell Compellent SC9000 złożoną z samych dysków flash, hurtownią danych w bazie MS SQL Server 2016 i najnowszym adapterem Fiber Channel Emulex 16G Gen 6 osiągnął o 99,4% większą przepustowość pamięci masowej i o 44% szybszą obsługę operacji wejścia-wyjścia niż starsze rozwiązanie Fiber Channel Emulex 8G Gen 5IV.

Źródło: Dell