Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Chmura obliczeniowa zaufanieTylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do tych wciąż zyskujących na popularności rozwiązań.
 

Pewne jest jedno - rozwiązania w chmurze będą z dnia na dzień zyskiwały na znaczeniu, zarówno na całym świecie, jak i w naszym kraju. Badania pokazują, że w ciągu następnych 16 miesięcy 80% budżetów IT w firmach respondentów będzie przeznaczone na rozwiązania w chmurze. Oznacza to definitywną konieczność edukacji w zakresie wartości tej technologii i sposobów jej zabezpieczenia.

"Chmura ma już bardzo silny wpływ na codzienne życie każdego z nas, bo niemal wszystko, co robimy na urządzeniach cyfrowych, w mniejszym lub większym stopniu wiąże się z jej wykorzystaniem. Wkraczamy więc w fazę wdrażania chmury na szeroką skalę, na potrzeby obsługi kluczowych aplikacji i usług. Aby móc w pełni korzystać z tego, co ta technologia oferuje, musimy z pełnym zaangażowaniem pochylić się nad tematem zaufania do niej" - mówi Arkadiusz Krawczyk, Country Manager, Intel Security Poland.

Zaufanie CISO do chmury obliczeniowej (cloud computing)

Nowy raport przygotowany przez Intel Security i zatytułowany Blue Skies Ahead? The state of cloud adoption zwraca uwagę na to, że dostawcy technologii powinni pomagać przedsiębiorstwom, instytucjom rządowym i konsumentom w lepszym poznaniu rozwiązań w chmurze obliczeniowej i pokazywać najlepsze metody ich ochrony. Większość (77%) uczestników badania stwierdziło, że poziom zaufania do chmury obliczeniowej w ich organizacjach jest lepszy niż rok temu, ale tylko 13% pokłada pełne zaufanie w chmurze publicznej, jeśli chodzi o ochronę danych poufnych. A to oznacza, że zwiększony poziom zaufania i bezpieczeństwa jest kluczowy dla dalszej ekspansji rozwiązań w chmurze.

budżet IT chmura / cloud

"Nadchodzi nowa era dla dostawców rozwiązań w chmurze. Dziś można powiedzieć, że jesteśmy w punkcie szczytowym, jeśli chodzi o inwestycje w te rozwiązania, a ich rozwój jest wprost proporcjonalny do wzrostu zaufania do tej technologii i jej dostawców" - komentuje Raj Samani, główny dyrektor technologiczny, Intel Security, Region EMEA.

Wyniki ankiety:
• Trendy związane z inwestycjami w chmurę: Większość organizacji planuje inwestycje we wszystkie modele usług w chmurze, w tym 81% chce inwestować w infrastrukturę jako usługę (IaaS), 79% - w bezpieczeństwo jako usługę, 69% - w platformę jako usługę (PaaS) oraz 60% - w oprogramowanie jako usługę (SaaS).
• Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami: Większość respondentów (72%) wskazuje na zgodność z przepisami jako kluczową kwestię w ramach wszystkich rodzajów wdrożeń rozwiązań w chmurze, ale tylko 13% ankietowanych wiedziało, czy ich organizacja przechowuje w chmurze dane poufne.
• Jakie największe zagrożenie związane jest z chmurą? Percepcja kontra rzeczywistość: Więcej niż jeden na pięciu respondentów stwierdza, że główny problem w zakresie wykorzystania oprogramowania jako usługi stanowią incydenty związane z bezpieczeństwem danych, zaś w przypadku infrastruktury jako usługi i chmury publicznej są to przypadki naruszenia danych. Tymczasem wyniki wskazują, że mniej niż jedna czwarta (23%) firm faktycznie doświadczyła utraty danych lub naruszeń w ramach używanych rozwiązań w chmurze.
• Niedostateczne kompetencje najwyższego kierownictwa: Głośne przypadki naruszenia danych mające poważne konsekwencje dla finansów i reputacji firm sprawiły, że bezpieczeństwo danych jest jednym z kluczowych priorytetów dla prezesów i dyrektorów wysokiego szczebla, ale istnieje ciągła potrzeba dodatkowej edukacji i poszerzania świadomości dotyczącej ryzyka związanego z przechowywaniem danych poufnych w chmurze. Tylko jedna trzecia (34%) ankietowanych uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury.
• Szara strefa IT, ryzyko i możliwości: Pomimo działań podejmowanych przez działy IT w celu eliminacji szarej strefy technologii informacyjnych 52% firm oczekuje, że dział IT będzie zabezpieczał nieautoryzowane usługi w chmurze wykorzystywane w firmie. Ten brak widoczności w zakresie użycia chmury spowodowany szarą strefą IT stwarza problemy dla działów bezpieczeństwa. Aż 58% ankietowanych w badaniu Orchestrating Security in the Cloud twierdzi, że szara strefa IT ma negatywny wpływ na możliwość utrzymania bezpieczeństwa usług w chmurze.
• Inwestycja w zabezpieczenia: Inwestycje związane z zabezpieczeniem chmury różnią się w zależności od priorytetów w ramach poszczególnych projektów wdrożenia, przy czym najważniejsze technologie wykorzystywane przez uczestników ankiety obejmują ochronę poczty e-mail (43%), ochronę sieci (41%), program antywirusowy (38%), zaporę firewall (37%), szyfrowanie i zarządzanie kluczami (34%) oraz ochronę przed utratą danych (31%).

chmura w firmach, hybrid, public, private cloud

"Chmura to przyszłość dla firm, instytucji rządowych i konsumentów. Dostawcy zabezpieczeń i dostawcy rozwiązań w chmurze muszą zapewnić klientom odpowiednią wiedzę i narzędzia oraz budować relacje oparte na zaufaniu, aby utrzymać ekspansję platform chmurowych. Tylko wtedy w pełni skorzystamy z zalet oferowanych przez tę technologię" - dodaje Jim Reavis, prezes organizacji Cloud Security Alliance.

Metodologia
W ankiecie przeprowadzonej przez Vanson Bourne uczestniczyło 1200 decydentów w zakresie IT, posiadających wpływ na bezpieczeństwo rozwiązań w chmurze w swojej organizacji we Francji, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Australii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych (350 respondentów ze Stanów Zjednoczonych i po 150 z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz po 100 z Francji, Brazylii, Kanady, Niemiec i Australii). W ankiecie udział wzięli pracownicy z różnych organizacji, poczynając od zatrudniających 251-500 osób, a kończąc na przedsiębiorstwach z ponad 5000 pracowników.


Źródło: Intel Security

Logowanie i rejestracja