Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE OpenStack Cloud 6 - otwarta platforma IaaS

SUSE CloudFirma SUSE poinformowała o udostępnieniu oprogramowania SUSE OpenStack Cloud 6, najnowszego rozwiązania dla firm do budowy chmur prywatnych typu IaaS (infrastruktura w postaci usługi) zmniejszającego zapotrzebowanie na wyspecjalizowany personel i zasoby. Platforma została oparta na edycji OpenStack Liberty i oferuje w stosunku do poprzednich wersji większą dostępność usług, możliwość wdrażania w przyszłości nowych wersji bez przerywania pracy, a także obsługę technologii Docker i systemów mainframe IBM z Systems.


Wszystko to razem ułatwia przeniesienie najważniejszych aplikacji i danych do środowiska chmurowego. Ponadto SUSE oferuje nowe szkolenia i certyfikaty OpenStack dotyczące wdrażania i bieżącej obsługi chmur prywatnych OpenStack.

"Gracze na rynku zaczęli się orientować, że podejście do wdrażania chmur prywatnych na zasadzie »zrób to sam« jest zbyt czasochłonne, zbyt drogie i zbyt podatne na błędy. SUSE jako pierwsza firma zaoferowała dystrybucję chmury OpenStack przygotowaną na potrzeby biznesu, niezmiennie koncentrując się na oferowaniu najlepszych dystrybucji dla firm. Nasze rozwiązanie łączy szybkość i prostotę wdrożenia, konfiguracji, zarządzania i serwisowania z udoskonalonymi funkcjami wysokiej dostępności oraz obsługą największej liczby narzędzi do wirtualizacji na rynku. W ten sposób oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z licznych zalet platformy OpenStack bez konieczności borykania się z komplikacjami stanowiącymi dla niektórych przedsiębiorstw poważną barierę" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny SUSE.

Przeprowadzone niedawno na zlecenie SUSE badanie wykazało, że ponad 90% dużych przedsiębiorstw już wdrożyło u siebie co najmniej jedno środowisko chmury prywatnej, jest skłonne skorzystać z rozwiązania chmurowego do obsługi swoich najważniejszych obciążeń produkcyjnych, a także stoi na stanowisku, że wdrożenie chmury prywatnej opartej na rozwiązaniu Open Source niesie ze sobą konkretne korzyści biznesowe. Jednocześnie większość respondentów wyraziła obawy związane z wyzwaniami czyhającymi podczas instalacji, zbytnim związaniem się z tylko jednym dostawcą oraz z brakiem pracowników dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami w obsłudze środowisk OpenStack. SUSE dąży do wyeliminowania tych obaw poprzez dodanie możliwości instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, a także dopasowanie cyklu wydawania nowych wersji do potrzeb przedsiębiorstw oraz wydłużenie dostępności wsparcia. Wszystko to razem przyczynia się do zmniejszenia obciążenia nielicznych specjalistów, ponieważ wymaga mniejszej liczby aktualizacji i minimalizuje zakłócenia pracy środowisk produkcyjnych.

Nowe funkcje platformy SUSE OpenStack Cloud 6:
• Możliwość instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, co w przyszłości ułatwi migrację do nowych wersji OpenStack.
• Udoskonalone funkcje wysokiej dostępności umożliwiające klientom przenoszenie starszych i newralgicznych aplikacji do środowiska chmurowego przy zachowaniu tego samego poziomu dostępności co w przypadku bardziej tradycyjnych infrastruktur.
• Obsługa technologii IBM z/VM w uzupełnieniu dotychczasowej obsługi rozwiązań do wirtualizacji Xen, KVM, Hyper-V oraz VMware. W ten sposób SUSE jest pierwszym producentem, który w swojej platformie uwzględnił wszystkie te wirtualizatory. SUSE OpenStack Cloud zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na rynku i pozwala klientom przenieść do chmury prywatnej OpenStack swoje systemy mainframe.
• Obsługa systemów Docker umożliwia tworzenie i wykorzystywanie nowych, innowacyjnych aplikacji kontenerowych.
• Pełna obsługa funkcji OpenStack Manila umożliwia bezpośrednie korzystanie z wydajnego, skalowalnego i łatwego w zarządzaniu współużytkowanego systemu plików typu open source.
• Zgodność z systemem SUSE Linux Enterprise Server 12 Support Pack 1 pozwala klientom tworzyć środowiska chmurowe OpenStack z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy linuksowej SUSE dla firm.

"Bardzo się cieszymy z premiery platformy SUSE OpenStack Cloud 6 z obsługą usługi Manila. Jako założyciele projektu Manila i członkowie-założyciele Fundacji OpenStack wnieśliśmy do prac rozwojowych naszą specjalistyczną wiedzę i zaawansowaną technologię, dzięki którym przedsiębiorstwa korzystające z naszego systemu Data ONTAP będą mogły współużytkować woluminy między chmurami publicznymi i prywatnymi. Jest to funkcja, na którą czekało wiele firm, ponieważ pozwoli im zdecydowanie przyśpieszyć wprowadzanie środowisk chmurowych" - powiedział Jeff O’Neal, dyrektor grupy ds. rozwiązań chmurowych w NetApp.

Dodatkowe informacje na temat platformy SUSE OpenStack Cloud można znaleźć pod adresem www.suse.com/cloud.

Źródło: SUSE