Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE OpenStack Cloud 6 - otwarta platforma IaaS

SUSE CloudFirma SUSE poinformowała o udostępnieniu oprogramowania SUSE OpenStack Cloud 6, najnowszego rozwiązania dla firm do budowy chmur prywatnych typu IaaS (infrastruktura w postaci usługi) zmniejszającego zapotrzebowanie na wyspecjalizowany personel i zasoby. Platforma została oparta na edycji OpenStack Liberty i oferuje w stosunku do poprzednich wersji większą dostępność usług, możliwość wdrażania w przyszłości nowych wersji bez przerywania pracy, a także obsługę technologii Docker i systemów mainframe IBM z Systems.


Wszystko to razem ułatwia przeniesienie najważniejszych aplikacji i danych do środowiska chmurowego. Ponadto SUSE oferuje nowe szkolenia i certyfikaty OpenStack dotyczące wdrażania i bieżącej obsługi chmur prywatnych OpenStack.

"Gracze na rynku zaczęli się orientować, że podejście do wdrażania chmur prywatnych na zasadzie »zrób to sam« jest zbyt czasochłonne, zbyt drogie i zbyt podatne na błędy. SUSE jako pierwsza firma zaoferowała dystrybucję chmury OpenStack przygotowaną na potrzeby biznesu, niezmiennie koncentrując się na oferowaniu najlepszych dystrybucji dla firm. Nasze rozwiązanie łączy szybkość i prostotę wdrożenia, konfiguracji, zarządzania i serwisowania z udoskonalonymi funkcjami wysokiej dostępności oraz obsługą największej liczby narzędzi do wirtualizacji na rynku. W ten sposób oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z licznych zalet platformy OpenStack bez konieczności borykania się z komplikacjami stanowiącymi dla niektórych przedsiębiorstw poważną barierę" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny SUSE.

Przeprowadzone niedawno na zlecenie SUSE badanie wykazało, że ponad 90% dużych przedsiębiorstw już wdrożyło u siebie co najmniej jedno środowisko chmury prywatnej, jest skłonne skorzystać z rozwiązania chmurowego do obsługi swoich najważniejszych obciążeń produkcyjnych, a także stoi na stanowisku, że wdrożenie chmury prywatnej opartej na rozwiązaniu Open Source niesie ze sobą konkretne korzyści biznesowe. Jednocześnie większość respondentów wyraziła obawy związane z wyzwaniami czyhającymi podczas instalacji, zbytnim związaniem się z tylko jednym dostawcą oraz z brakiem pracowników dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami w obsłudze środowisk OpenStack. SUSE dąży do wyeliminowania tych obaw poprzez dodanie możliwości instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, a także dopasowanie cyklu wydawania nowych wersji do potrzeb przedsiębiorstw oraz wydłużenie dostępności wsparcia. Wszystko to razem przyczynia się do zmniejszenia obciążenia nielicznych specjalistów, ponieważ wymaga mniejszej liczby aktualizacji i minimalizuje zakłócenia pracy środowisk produkcyjnych.

Nowe funkcje platformy SUSE OpenStack Cloud 6:
• Możliwość instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, co w przyszłości ułatwi migrację do nowych wersji OpenStack.
• Udoskonalone funkcje wysokiej dostępności umożliwiające klientom przenoszenie starszych i newralgicznych aplikacji do środowiska chmurowego przy zachowaniu tego samego poziomu dostępności co w przypadku bardziej tradycyjnych infrastruktur.
• Obsługa technologii IBM z/VM w uzupełnieniu dotychczasowej obsługi rozwiązań do wirtualizacji Xen, KVM, Hyper-V oraz VMware. W ten sposób SUSE jest pierwszym producentem, który w swojej platformie uwzględnił wszystkie te wirtualizatory. SUSE OpenStack Cloud zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na rynku i pozwala klientom przenieść do chmury prywatnej OpenStack swoje systemy mainframe.
• Obsługa systemów Docker umożliwia tworzenie i wykorzystywanie nowych, innowacyjnych aplikacji kontenerowych.
• Pełna obsługa funkcji OpenStack Manila umożliwia bezpośrednie korzystanie z wydajnego, skalowalnego i łatwego w zarządzaniu współużytkowanego systemu plików typu open source.
• Zgodność z systemem SUSE Linux Enterprise Server 12 Support Pack 1 pozwala klientom tworzyć środowiska chmurowe OpenStack z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy linuksowej SUSE dla firm.

"Bardzo się cieszymy z premiery platformy SUSE OpenStack Cloud 6 z obsługą usługi Manila. Jako założyciele projektu Manila i członkowie-założyciele Fundacji OpenStack wnieśliśmy do prac rozwojowych naszą specjalistyczną wiedzę i zaawansowaną technologię, dzięki którym przedsiębiorstwa korzystające z naszego systemu Data ONTAP będą mogły współużytkować woluminy między chmurami publicznymi i prywatnymi. Jest to funkcja, na którą czekało wiele firm, ponieważ pozwoli im zdecydowanie przyśpieszyć wprowadzanie środowisk chmurowych" - powiedział Jeff O’Neal, dyrektor grupy ds. rozwiązań chmurowych w NetApp.

Dodatkowe informacje na temat platformy SUSE OpenStack Cloud można znaleźć pod adresem www.suse.com/cloud.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja