Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE OpenStack Cloud 6 - otwarta platforma IaaS

SUSE CloudFirma SUSE poinformowała o udostępnieniu oprogramowania SUSE OpenStack Cloud 6, najnowszego rozwiązania dla firm do budowy chmur prywatnych typu IaaS (infrastruktura w postaci usługi) zmniejszającego zapotrzebowanie na wyspecjalizowany personel i zasoby. Platforma została oparta na edycji OpenStack Liberty i oferuje w stosunku do poprzednich wersji większą dostępność usług, możliwość wdrażania w przyszłości nowych wersji bez przerywania pracy, a także obsługę technologii Docker i systemów mainframe IBM z Systems.


Wszystko to razem ułatwia przeniesienie najważniejszych aplikacji i danych do środowiska chmurowego. Ponadto SUSE oferuje nowe szkolenia i certyfikaty OpenStack dotyczące wdrażania i bieżącej obsługi chmur prywatnych OpenStack.

"Gracze na rynku zaczęli się orientować, że podejście do wdrażania chmur prywatnych na zasadzie »zrób to sam« jest zbyt czasochłonne, zbyt drogie i zbyt podatne na błędy. SUSE jako pierwsza firma zaoferowała dystrybucję chmury OpenStack przygotowaną na potrzeby biznesu, niezmiennie koncentrując się na oferowaniu najlepszych dystrybucji dla firm. Nasze rozwiązanie łączy szybkość i prostotę wdrożenia, konfiguracji, zarządzania i serwisowania z udoskonalonymi funkcjami wysokiej dostępności oraz obsługą największej liczby narzędzi do wirtualizacji na rynku. W ten sposób oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z licznych zalet platformy OpenStack bez konieczności borykania się z komplikacjami stanowiącymi dla niektórych przedsiębiorstw poważną barierę" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny SUSE.

Przeprowadzone niedawno na zlecenie SUSE badanie wykazało, że ponad 90% dużych przedsiębiorstw już wdrożyło u siebie co najmniej jedno środowisko chmury prywatnej, jest skłonne skorzystać z rozwiązania chmurowego do obsługi swoich najważniejszych obciążeń produkcyjnych, a także stoi na stanowisku, że wdrożenie chmury prywatnej opartej na rozwiązaniu Open Source niesie ze sobą konkretne korzyści biznesowe. Jednocześnie większość respondentów wyraziła obawy związane z wyzwaniami czyhającymi podczas instalacji, zbytnim związaniem się z tylko jednym dostawcą oraz z brakiem pracowników dysponujących odpowiednimi kwalifikacjami w obsłudze środowisk OpenStack. SUSE dąży do wyeliminowania tych obaw poprzez dodanie możliwości instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, a także dopasowanie cyklu wydawania nowych wersji do potrzeb przedsiębiorstw oraz wydłużenie dostępności wsparcia. Wszystko to razem przyczynia się do zmniejszenia obciążenia nielicznych specjalistów, ponieważ wymaga mniejszej liczby aktualizacji i minimalizuje zakłócenia pracy środowisk produkcyjnych.

Nowe funkcje platformy SUSE OpenStack Cloud 6:
• Możliwość instalowania aktualizacji bez przerywania pracy, co w przyszłości ułatwi migrację do nowych wersji OpenStack.
• Udoskonalone funkcje wysokiej dostępności umożliwiające klientom przenoszenie starszych i newralgicznych aplikacji do środowiska chmurowego przy zachowaniu tego samego poziomu dostępności co w przypadku bardziej tradycyjnych infrastruktur.
• Obsługa technologii IBM z/VM w uzupełnieniu dotychczasowej obsługi rozwiązań do wirtualizacji Xen, KVM, Hyper-V oraz VMware. W ten sposób SUSE jest pierwszym producentem, który w swojej platformie uwzględnił wszystkie te wirtualizatory. SUSE OpenStack Cloud zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na rynku i pozwala klientom przenieść do chmury prywatnej OpenStack swoje systemy mainframe.
• Obsługa systemów Docker umożliwia tworzenie i wykorzystywanie nowych, innowacyjnych aplikacji kontenerowych.
• Pełna obsługa funkcji OpenStack Manila umożliwia bezpośrednie korzystanie z wydajnego, skalowalnego i łatwego w zarządzaniu współużytkowanego systemu plików typu open source.
• Zgodność z systemem SUSE Linux Enterprise Server 12 Support Pack 1 pozwala klientom tworzyć środowiska chmurowe OpenStack z wykorzystaniem najnowszej wersji platformy linuksowej SUSE dla firm.

"Bardzo się cieszymy z premiery platformy SUSE OpenStack Cloud 6 z obsługą usługi Manila. Jako założyciele projektu Manila i członkowie-założyciele Fundacji OpenStack wnieśliśmy do prac rozwojowych naszą specjalistyczną wiedzę i zaawansowaną technologię, dzięki którym przedsiębiorstwa korzystające z naszego systemu Data ONTAP będą mogły współużytkować woluminy między chmurami publicznymi i prywatnymi. Jest to funkcja, na którą czekało wiele firm, ponieważ pozwoli im zdecydowanie przyśpieszyć wprowadzanie środowisk chmurowych" - powiedział Jeff O’Neal, dyrektor grupy ds. rozwiązań chmurowych w NetApp.

Dodatkowe informacje na temat platformy SUSE OpenStack Cloud można znaleźć pod adresem www.suse.com/cloud.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja