Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR ADM 2.6 w wersji Beta

AsustorAsustor, dostawca sieciowych pamięci masowych typu NAS, poinformował o dostępności beta wersji systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) 2.6. W nowej wersji usprawniono wiele funkcji podstawowych, rozszerzono ASUSTOR Portal, jak również dodano nowe zaawansowane funkcjonalności, w tym zaawansowane opcje konfiguracyjne dla snapshotów iSCSI LUN.


Dzięki aktualizacji biblioteki GNU C i jądra Linux zwiększono stabilność, wydajność oraz bezpieczeństwo systemu ADM, a ponad to zapewniono kompatybilność dla wielu aplikacji. Dodatkowo przeglądarka Chromium z akceleracją sprzętową została zintegrowana z Asustor Portal, zwiększając wrażenia użytkowników podczas streamingu wideo 1080p z YouTube.

Kluczowe funkcje w ADM 2.6 beta:

Nowy mechanizm MyArchive
• Zwiększono liczbę jednoczesnych konfigurowalnych dysków dla MyArchive z 2 do n-1. Na przykład w modelu 12-dyskowym będzie można stworzyć 11 dysków MyArchive.
• Dodano obsługę dodatkowych formatów systemów plików: można formatować dyski twarde jako EXT4, NTFS i HFS+, co znacznie rozszerza elastyczność i dostępność dysków MyArchive. Gdy nie są już potrzebne, usunięte dyski MyArchive mogą być umieszczone w obudowach zewnętrznych eSATA/USB i bezpośrednio dostępne w urządzeniach z systemami Windows lub Apple Mac OS X.
• Dodano możliwość definiowania własnych tagów dla dysków MyArchive, usprawniając tym samym zarządzanie i identyfikację.
• Bezpieczne automatyczne montowanie: dyski MyArchive mogą być skonfigurowane do automatycznego montowania na maksymalnie 20 zaufanych urządzeniach NAS.
• Szyfrowanie: wsparcie dla 256-bitowego szyfrowania z kluczem AES. Odszyfrowanie za pomocą hasła, klucza elektronicznego lub fizycznego urządzenia USB.
• Oszczędność energii: w przypadku uzyskiwania dostępu do danych w dyskach MyArchive, pozostałe dyski MyArchive mogą pozostawać w stanie hibernacji.

Uproszczone zarządzanie kontami
• Można utworzyć plik w celu importu kont (*.txt, *.csv). Podczas importu, system sprawdza integralność danych konta i wskazuje ewentualne błędy, które administrator powinien poprawić.

Migawki iSCSI LUN
• Planowanie migawek iSCSI LUN pozwala systemowi na automatyczne wykonywanie regularnych migawek w oparciu o określony okres czasu, zapewniając ciągłą ochronę danych LUN bez potrzeby ręcznych operacji.

Udoskonalony ASUSTOR Portal
• Wraz z wydaniem ADM 2.6 beta, użytkownicy serwerów ASUSTOR z serii 31, 50, 51, 61, 62 i 7 mogą również zaktualizować ASUSTOR Portal i URL-Pack, by uzyskać dostęp do jeszcze większej liczby popularnych źródeł.
• Poza wspomnianym przyspieszeniem sprzętowym dla przeglądarki Chromium i obsługą płynnego strumieniowego przesyłania wideo YouTube 1080p FHD, rozszerzono możliwości instalacji webowych aplikacji, w tym: ADM, Chrome, Chromium, Netflix, YouTube i Spotify.
• Obsługa aplikacji firm trzecich dzięki URL-Pack'om, w tym Iqiyi, Sohu, Tudou, Youku, Vimeo, Metacafe, USA Stream, Crunchyroll i Vudu.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, ASUSTOR Portal w wersji beta wspierany jest na urządzeniach serii: 31, 50, 51, 61, 62 i 7.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.