Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej
Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Równoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszen...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR ADM 2.6 w wersji Beta

AsustorAsustor, dostawca sieciowych pamięci masowych typu NAS, poinformował o dostępności beta wersji systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) 2.6. W nowej wersji usprawniono wiele funkcji podstawowych, rozszerzono ASUSTOR Portal, jak również dodano nowe zaawansowane funkcjonalności, w tym zaawansowane opcje konfiguracyjne dla snapshotów iSCSI LUN.


Dzięki aktualizacji biblioteki GNU C i jądra Linux zwiększono stabilność, wydajność oraz bezpieczeństwo systemu ADM, a ponad to zapewniono kompatybilność dla wielu aplikacji. Dodatkowo przeglądarka Chromium z akceleracją sprzętową została zintegrowana z Asustor Portal, zwiększając wrażenia użytkowników podczas streamingu wideo 1080p z YouTube.

Kluczowe funkcje w ADM 2.6 beta:

Nowy mechanizm MyArchive
• Zwiększono liczbę jednoczesnych konfigurowalnych dysków dla MyArchive z 2 do n-1. Na przykład w modelu 12-dyskowym będzie można stworzyć 11 dysków MyArchive.
• Dodano obsługę dodatkowych formatów systemów plików: można formatować dyski twarde jako EXT4, NTFS i HFS+, co znacznie rozszerza elastyczność i dostępność dysków MyArchive. Gdy nie są już potrzebne, usunięte dyski MyArchive mogą być umieszczone w obudowach zewnętrznych eSATA/USB i bezpośrednio dostępne w urządzeniach z systemami Windows lub Apple Mac OS X.
• Dodano możliwość definiowania własnych tagów dla dysków MyArchive, usprawniając tym samym zarządzanie i identyfikację.
• Bezpieczne automatyczne montowanie: dyski MyArchive mogą być skonfigurowane do automatycznego montowania na maksymalnie 20 zaufanych urządzeniach NAS.
• Szyfrowanie: wsparcie dla 256-bitowego szyfrowania z kluczem AES. Odszyfrowanie za pomocą hasła, klucza elektronicznego lub fizycznego urządzenia USB.
• Oszczędność energii: w przypadku uzyskiwania dostępu do danych w dyskach MyArchive, pozostałe dyski MyArchive mogą pozostawać w stanie hibernacji.

Uproszczone zarządzanie kontami
• Można utworzyć plik w celu importu kont (*.txt, *.csv). Podczas importu, system sprawdza integralność danych konta i wskazuje ewentualne błędy, które administrator powinien poprawić.

Migawki iSCSI LUN
• Planowanie migawek iSCSI LUN pozwala systemowi na automatyczne wykonywanie regularnych migawek w oparciu o określony okres czasu, zapewniając ciągłą ochronę danych LUN bez potrzeby ręcznych operacji.

Udoskonalony ASUSTOR Portal
• Wraz z wydaniem ADM 2.6 beta, użytkownicy serwerów ASUSTOR z serii 31, 50, 51, 61, 62 i 7 mogą również zaktualizować ASUSTOR Portal i URL-Pack, by uzyskać dostęp do jeszcze większej liczby popularnych źródeł.
• Poza wspomnianym przyspieszeniem sprzętowym dla przeglądarki Chromium i obsługą płynnego strumieniowego przesyłania wideo YouTube 1080p FHD, rozszerzono możliwości instalacji webowych aplikacji, w tym: ADM, Chrome, Chromium, Netflix, YouTube i Spotify.
• Obsługa aplikacji firm trzecich dzięki URL-Pack'om, w tym Iqiyi, Sohu, Tudou, Youku, Vimeo, Metacafe, USA Stream, Crunchyroll i Vudu.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, ASUSTOR Portal w wersji beta wspierany jest na urządzeniach serii: 31, 50, 51, 61, 62 i 7.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.