Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR ADM 2.6 w wersji Beta

AsustorAsustor, dostawca sieciowych pamięci masowych typu NAS, poinformował o dostępności beta wersji systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) 2.6. W nowej wersji usprawniono wiele funkcji podstawowych, rozszerzono ASUSTOR Portal, jak również dodano nowe zaawansowane funkcjonalności, w tym zaawansowane opcje konfiguracyjne dla snapshotów iSCSI LUN.


Dzięki aktualizacji biblioteki GNU C i jądra Linux zwiększono stabilność, wydajność oraz bezpieczeństwo systemu ADM, a ponad to zapewniono kompatybilność dla wielu aplikacji. Dodatkowo przeglądarka Chromium z akceleracją sprzętową została zintegrowana z Asustor Portal, zwiększając wrażenia użytkowników podczas streamingu wideo 1080p z YouTube.

Kluczowe funkcje w ADM 2.6 beta:

Nowy mechanizm MyArchive
• Zwiększono liczbę jednoczesnych konfigurowalnych dysków dla MyArchive z 2 do n-1. Na przykład w modelu 12-dyskowym będzie można stworzyć 11 dysków MyArchive.
• Dodano obsługę dodatkowych formatów systemów plików: można formatować dyski twarde jako EXT4, NTFS i HFS+, co znacznie rozszerza elastyczność i dostępność dysków MyArchive. Gdy nie są już potrzebne, usunięte dyski MyArchive mogą być umieszczone w obudowach zewnętrznych eSATA/USB i bezpośrednio dostępne w urządzeniach z systemami Windows lub Apple Mac OS X.
• Dodano możliwość definiowania własnych tagów dla dysków MyArchive, usprawniając tym samym zarządzanie i identyfikację.
• Bezpieczne automatyczne montowanie: dyski MyArchive mogą być skonfigurowane do automatycznego montowania na maksymalnie 20 zaufanych urządzeniach NAS.
• Szyfrowanie: wsparcie dla 256-bitowego szyfrowania z kluczem AES. Odszyfrowanie za pomocą hasła, klucza elektronicznego lub fizycznego urządzenia USB.
• Oszczędność energii: w przypadku uzyskiwania dostępu do danych w dyskach MyArchive, pozostałe dyski MyArchive mogą pozostawać w stanie hibernacji.

Uproszczone zarządzanie kontami
• Można utworzyć plik w celu importu kont (*.txt, *.csv). Podczas importu, system sprawdza integralność danych konta i wskazuje ewentualne błędy, które administrator powinien poprawić.

Migawki iSCSI LUN
• Planowanie migawek iSCSI LUN pozwala systemowi na automatyczne wykonywanie regularnych migawek w oparciu o określony okres czasu, zapewniając ciągłą ochronę danych LUN bez potrzeby ręcznych operacji.

Udoskonalony ASUSTOR Portal
• Wraz z wydaniem ADM 2.6 beta, użytkownicy serwerów ASUSTOR z serii 31, 50, 51, 61, 62 i 7 mogą również zaktualizować ASUSTOR Portal i URL-Pack, by uzyskać dostęp do jeszcze większej liczby popularnych źródeł.
• Poza wspomnianym przyspieszeniem sprzętowym dla przeglądarki Chromium i obsługą płynnego strumieniowego przesyłania wideo YouTube 1080p FHD, rozszerzono możliwości instalacji webowych aplikacji, w tym: ADM, Chrome, Chromium, Netflix, YouTube i Spotify.
• Obsługa aplikacji firm trzecich dzięki URL-Pack'om, w tym Iqiyi, Sohu, Tudou, Youku, Vimeo, Metacafe, USA Stream, Crunchyroll i Vudu.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, ASUSTOR Portal w wersji beta wspierany jest na urządzeniach serii: 31, 50, 51, 61, 62 i 7.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.