Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

ASUSTOR ADM 2.6 w wersji Beta

AsustorAsustor, dostawca sieciowych pamięci masowych typu NAS, poinformował o dostępności beta wersji systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) 2.6. W nowej wersji usprawniono wiele funkcji podstawowych, rozszerzono ASUSTOR Portal, jak również dodano nowe zaawansowane funkcjonalności, w tym zaawansowane opcje konfiguracyjne dla snapshotów iSCSI LUN.


Dzięki aktualizacji biblioteki GNU C i jądra Linux zwiększono stabilność, wydajność oraz bezpieczeństwo systemu ADM, a ponad to zapewniono kompatybilność dla wielu aplikacji. Dodatkowo przeglądarka Chromium z akceleracją sprzętową została zintegrowana z Asustor Portal, zwiększając wrażenia użytkowników podczas streamingu wideo 1080p z YouTube.

Kluczowe funkcje w ADM 2.6 beta:

Nowy mechanizm MyArchive
• Zwiększono liczbę jednoczesnych konfigurowalnych dysków dla MyArchive z 2 do n-1. Na przykład w modelu 12-dyskowym będzie można stworzyć 11 dysków MyArchive.
• Dodano obsługę dodatkowych formatów systemów plików: można formatować dyski twarde jako EXT4, NTFS i HFS+, co znacznie rozszerza elastyczność i dostępność dysków MyArchive. Gdy nie są już potrzebne, usunięte dyski MyArchive mogą być umieszczone w obudowach zewnętrznych eSATA/USB i bezpośrednio dostępne w urządzeniach z systemami Windows lub Apple Mac OS X.
• Dodano możliwość definiowania własnych tagów dla dysków MyArchive, usprawniając tym samym zarządzanie i identyfikację.
• Bezpieczne automatyczne montowanie: dyski MyArchive mogą być skonfigurowane do automatycznego montowania na maksymalnie 20 zaufanych urządzeniach NAS.
• Szyfrowanie: wsparcie dla 256-bitowego szyfrowania z kluczem AES. Odszyfrowanie za pomocą hasła, klucza elektronicznego lub fizycznego urządzenia USB.
• Oszczędność energii: w przypadku uzyskiwania dostępu do danych w dyskach MyArchive, pozostałe dyski MyArchive mogą pozostawać w stanie hibernacji.

Uproszczone zarządzanie kontami
• Można utworzyć plik w celu importu kont (*.txt, *.csv). Podczas importu, system sprawdza integralność danych konta i wskazuje ewentualne błędy, które administrator powinien poprawić.

Migawki iSCSI LUN
• Planowanie migawek iSCSI LUN pozwala systemowi na automatyczne wykonywanie regularnych migawek w oparciu o określony okres czasu, zapewniając ciągłą ochronę danych LUN bez potrzeby ręcznych operacji.

Udoskonalony ASUSTOR Portal
• Wraz z wydaniem ADM 2.6 beta, użytkownicy serwerów ASUSTOR z serii 31, 50, 51, 61, 62 i 7 mogą również zaktualizować ASUSTOR Portal i URL-Pack, by uzyskać dostęp do jeszcze większej liczby popularnych źródeł.
• Poza wspomnianym przyspieszeniem sprzętowym dla przeglądarki Chromium i obsługą płynnego strumieniowego przesyłania wideo YouTube 1080p FHD, rozszerzono możliwości instalacji webowych aplikacji, w tym: ADM, Chrome, Chromium, Netflix, YouTube i Spotify.
• Obsługa aplikacji firm trzecich dzięki URL-Pack'om, w tym Iqiyi, Sohu, Tudou, Youku, Vimeo, Metacafe, USA Stream, Crunchyroll i Vudu.

Ze względu na ograniczenia sprzętowe, ASUSTOR Portal w wersji beta wspierany jest na urządzeniach serii: 31, 50, 51, 61, 62 i 7.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.

Logowanie i rejestracja