Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Trend Micro chroni środowiska fizyczne i wirtualne

Trend MicroFirma Trend Micro wprowadziła nowe rozwiązania i strategie w zakresie zaawansowanych zabezpieczeń serwerów w środowiskach fizycznych, wirtualnych i znajdujących się poza siecią lokalną.

Niezależne firmy badawcze i analitycy branżowi twierdzą, że w bieżącym roku w 95 procentach centrów przetwarzania danych stosuje się technologię wirtualizacji, zaś 60 procent maszyn wirtualnych używanych w celach produkcyjnych jest mniej bezpiecznych od swoich fizycznych odpowiedników. W USA 88 procent firm nie dysponuje nawet strategią bezpieczeństwa maszyn wirtualnych. Ponadto centra przetwarzania danych są codziennie narażone na nowe, bardziej zaawansowane technicznie ataki i ponoszą większe ryzyko wystąpienia problemów z bezpieczeństwem.

Trend Micro Deep Security, sztandarowy produkt Trend Micro do zaawansowanej ochrony serwerów, wprowadza nową koncepcję bezpieczeństwa, która polega na zabezpieczeniu całego serwera, tj. warstw systemu operacyjnego, sieci i aplikacji, w sposób kompleksowy, niezależnie od środowiska obliczeniowego, platformy wirtualizacji czy lokalizacji pamięci masowej.

Najważniejsze zalety nowej koncepcji:

• Zapobieganie włamaniom i utracie danych poprzez zapewnienie warstwy ochronnej na samym serwerze niezależnie od tego, czy działa on w środowisku fizycznym, wirtualnym czy poza siecią lokalną.
• Zapewnienie zgodności z wieloma standardami i przepisami, takimi jak PCI, SAS 70, FISMA, HIPAA i inne.
• Obniżenie kosztów zarządzania zabezpieczeniami w środowiskach wirtualnych oraz poza siecią lokalną.
• Szybkie reagowanie na nowe problemy dotyczące bezpieczeństwa, zarówno w środowiskach fizycznych, jak i w środowiskach wirtualnych, takie jak wstrzykiwanie kodu SQL czy osadzanie kodu w zawartości serwisu (XSS) przeprowadzane przez zaawansowanych technicznie hakerów dążących do osiągnięcia zysku.

„Tradycyjne rozwiązania zabezpieczające nie spełniają już swojej funkcji, ponieważ wirtualizacja stawia przed nimi nowe wymagania, centra przetwarzania danych są coraz bardziej dynamiczne, a przestępcy zorientowani na zysk dokonują coraz bardziej zaawansowanych technologicznie ataków” - powiedział Thomas Miller, dyrektor generalny działu rozwiązań dla przedsiębiorstw w firmie Trend Micro. „Poza siecią lokalną serwery, podobnie jak wcześniej laptopy, przekraczają strefę bezpieczeństwa i mogą zetknąć się z innymi, nieznanymi i potencjalnie niebezpiecznymi serwerami. Rozwiązania Trend Micro chronią serwery w środowisku wirtualnym i poza siecią lokalną przed zagrożeniami i problemami, z którymi nie dają sobie rady dotychczas używane rozwiązania zabezpieczające”.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security zapewnia pełną ochronę serwerów - od systemów operacyjnych po uruchamiane na nich aplikacje. Ma ono modułową architekturę, która obejmuje moduł głębokiej inspekcji pakietów z systemem wykrywania włamań i zapobiegania im (IDS/IPS), zabezpieczeniem aplikacji internetowych oraz systemem kontroli aplikacji na poziomie sieci, a także moduły zapory, monitorowania integralności oraz inspekcji dziennika. Rozwiązanie to jest dostępne do systemów fizycznych i wirtualnych korzystających z agentów oprogramowania opartych na serwerach. Wkrótce na rynku pojawi się wersja Deep Security 7.0, w której zastosowano wirtualne urządzenia zabezpieczające zaprojektowane specjalnie dla środowisk VMware VI3 i vSphere 4. Trend Micro Deep Security 7.0 jest najnowszą wersją produktu i pierwszym na świecie rozwiązaniem zabezpieczającym, które koordynuje zabezpieczenie VMsafe oparte na interfejsie programowania i zastosowane na poziomie hiperwizora z dodatkowym zabezpieczeniem na poziomie maszyn wirtualnych w celu zabezpieczenia środowisk VMware. Wersja ta została również wyposażona w nowe funkcje, które ułatwiają zarządzanie zabezpieczeniami i zapewnienie ich zgodności z przepisami w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania. Są to: klasyfikowanie zdarzeń w celu usprawnienia pracy w przypadku incydentów dotyczących bezpieczeństwa, zdolność do utworzenia „systemu referencji”, czyli znanego dobrego stanu, w celu wyeliminowania fałszywych alarmów podczas normalnych aktualizacji systemu, np. instalowania programów korygujących, a także monitorowanie integralności, kontrolowanie plików dziennika oraz integracja narzędzi Security Information and Event Management (SIEM) - zarządzanie informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Beth Israel Deaconess Physicians Organization, organizacja skupiająca lekarzy z centrum medycznego Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie, pomaga w zarządzaniu usługami medycznymi swoim 1500 członkom we wschodniej części stanu Massachusetts. Aby móc promować i poprawiać jakość opieki nad pacjentami, organizacja ta potrzebowała elastycznej, bezpiecznej infrastruktury informatycznej. Zdecydowała się więc na zwirtualizowanie środowiska informatycznego działającego poza siecią lokalną i opartego na rozwiązaniach VMware. W celu zminimalizowania ryzyka wybrała ona rozwiązanie Trend Micro Deep Security, które skutecznie chroni dane poufne pacjentów i aplikacje przetwarzające te dane.

„Ponieważ będziemy umieszczać dane pacjentów w Internecie, stworzyliśmy architekturę głębokiej ochrony (defense-in-depth) opartą na najlepszych procedurach. Możemy w pełni polegać na strategii zabezpieczeń serwerów, którą zaoferowała nam firma Trend Micro. Zapewnia nam ona środowisko, w którym możemy bezpiecznie korzystać z wirtualizacji na pierwszej linii, w Internecie, bez obaw o naruszenie bezpieczeństwa danych” - wyjaśnił Bill Gillis, dyrektor działu usług aplikacji klinicznych i dyrektor techniczny spółki BIDMC/BIDPO EHR Joint Venture.

Trend Micro Deep Security można połączyć z Trend Micro ServerProtect i Core Protection for Virtual Machines - rozwiązaniami, które chronią przed szkodliwym oprogramowaniem odpowiednio serwery fizyczne i wirtualne serwery VMware. Kombinacja taka daje kompleksowe, warstwowe zabezpieczenie serwerów, będące obecnie niezbędnym warunkiem zapewnienia ciągłości biznesowej.

Zaawansowane rozwiązania zabezpieczające do serwerów oferowane przez Trend Micro są częścią systemu Trend Micro Enterprise Security, który obejmuje ściśle zintegrowane rozwiązania, usługi i produkty zabezpieczające treści internetowe, wspomagane przez system Trend Micro Smart Protection Network. Produkty Trend Micro Enterprise Security gwarantują pełną ochronę przed nowymi zagrożeniami, co znacznie ułatwia zarządzanie zabezpieczeniami i obniża jego koszty.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security 7 pojawi się na rynku w listopadzie 2009 r.

Źródło: Trend Micro
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja