Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Trend Micro chroni środowiska fizyczne i wirtualne

Trend MicroFirma Trend Micro wprowadziła nowe rozwiązania i strategie w zakresie zaawansowanych zabezpieczeń serwerów w środowiskach fizycznych, wirtualnych i znajdujących się poza siecią lokalną.

Niezależne firmy badawcze i analitycy branżowi twierdzą, że w bieżącym roku w 95 procentach centrów przetwarzania danych stosuje się technologię wirtualizacji, zaś 60 procent maszyn wirtualnych używanych w celach produkcyjnych jest mniej bezpiecznych od swoich fizycznych odpowiedników. W USA 88 procent firm nie dysponuje nawet strategią bezpieczeństwa maszyn wirtualnych. Ponadto centra przetwarzania danych są codziennie narażone na nowe, bardziej zaawansowane technicznie ataki i ponoszą większe ryzyko wystąpienia problemów z bezpieczeństwem.

Trend Micro Deep Security, sztandarowy produkt Trend Micro do zaawansowanej ochrony serwerów, wprowadza nową koncepcję bezpieczeństwa, która polega na zabezpieczeniu całego serwera, tj. warstw systemu operacyjnego, sieci i aplikacji, w sposób kompleksowy, niezależnie od środowiska obliczeniowego, platformy wirtualizacji czy lokalizacji pamięci masowej.

Najważniejsze zalety nowej koncepcji:

• Zapobieganie włamaniom i utracie danych poprzez zapewnienie warstwy ochronnej na samym serwerze niezależnie od tego, czy działa on w środowisku fizycznym, wirtualnym czy poza siecią lokalną.
• Zapewnienie zgodności z wieloma standardami i przepisami, takimi jak PCI, SAS 70, FISMA, HIPAA i inne.
• Obniżenie kosztów zarządzania zabezpieczeniami w środowiskach wirtualnych oraz poza siecią lokalną.
• Szybkie reagowanie na nowe problemy dotyczące bezpieczeństwa, zarówno w środowiskach fizycznych, jak i w środowiskach wirtualnych, takie jak wstrzykiwanie kodu SQL czy osadzanie kodu w zawartości serwisu (XSS) przeprowadzane przez zaawansowanych technicznie hakerów dążących do osiągnięcia zysku.

„Tradycyjne rozwiązania zabezpieczające nie spełniają już swojej funkcji, ponieważ wirtualizacja stawia przed nimi nowe wymagania, centra przetwarzania danych są coraz bardziej dynamiczne, a przestępcy zorientowani na zysk dokonują coraz bardziej zaawansowanych technologicznie ataków” - powiedział Thomas Miller, dyrektor generalny działu rozwiązań dla przedsiębiorstw w firmie Trend Micro. „Poza siecią lokalną serwery, podobnie jak wcześniej laptopy, przekraczają strefę bezpieczeństwa i mogą zetknąć się z innymi, nieznanymi i potencjalnie niebezpiecznymi serwerami. Rozwiązania Trend Micro chronią serwery w środowisku wirtualnym i poza siecią lokalną przed zagrożeniami i problemami, z którymi nie dają sobie rady dotychczas używane rozwiązania zabezpieczające”.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security zapewnia pełną ochronę serwerów - od systemów operacyjnych po uruchamiane na nich aplikacje. Ma ono modułową architekturę, która obejmuje moduł głębokiej inspekcji pakietów z systemem wykrywania włamań i zapobiegania im (IDS/IPS), zabezpieczeniem aplikacji internetowych oraz systemem kontroli aplikacji na poziomie sieci, a także moduły zapory, monitorowania integralności oraz inspekcji dziennika. Rozwiązanie to jest dostępne do systemów fizycznych i wirtualnych korzystających z agentów oprogramowania opartych na serwerach. Wkrótce na rynku pojawi się wersja Deep Security 7.0, w której zastosowano wirtualne urządzenia zabezpieczające zaprojektowane specjalnie dla środowisk VMware VI3 i vSphere 4. Trend Micro Deep Security 7.0 jest najnowszą wersją produktu i pierwszym na świecie rozwiązaniem zabezpieczającym, które koordynuje zabezpieczenie VMsafe oparte na interfejsie programowania i zastosowane na poziomie hiperwizora z dodatkowym zabezpieczeniem na poziomie maszyn wirtualnych w celu zabezpieczenia środowisk VMware. Wersja ta została również wyposażona w nowe funkcje, które ułatwiają zarządzanie zabezpieczeniami i zapewnienie ich zgodności z przepisami w celu obniżenia całkowitego kosztu posiadania. Są to: klasyfikowanie zdarzeń w celu usprawnienia pracy w przypadku incydentów dotyczących bezpieczeństwa, zdolność do utworzenia „systemu referencji”, czyli znanego dobrego stanu, w celu wyeliminowania fałszywych alarmów podczas normalnych aktualizacji systemu, np. instalowania programów korygujących, a także monitorowanie integralności, kontrolowanie plików dziennika oraz integracja narzędzi Security Information and Event Management (SIEM) - zarządzanie informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Beth Israel Deaconess Physicians Organization, organizacja skupiająca lekarzy z centrum medycznego Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie, pomaga w zarządzaniu usługami medycznymi swoim 1500 członkom we wschodniej części stanu Massachusetts. Aby móc promować i poprawiać jakość opieki nad pacjentami, organizacja ta potrzebowała elastycznej, bezpiecznej infrastruktury informatycznej. Zdecydowała się więc na zwirtualizowanie środowiska informatycznego działającego poza siecią lokalną i opartego na rozwiązaniach VMware. W celu zminimalizowania ryzyka wybrała ona rozwiązanie Trend Micro Deep Security, które skutecznie chroni dane poufne pacjentów i aplikacje przetwarzające te dane.

„Ponieważ będziemy umieszczać dane pacjentów w Internecie, stworzyliśmy architekturę głębokiej ochrony (defense-in-depth) opartą na najlepszych procedurach. Możemy w pełni polegać na strategii zabezpieczeń serwerów, którą zaoferowała nam firma Trend Micro. Zapewnia nam ona środowisko, w którym możemy bezpiecznie korzystać z wirtualizacji na pierwszej linii, w Internecie, bez obaw o naruszenie bezpieczeństwa danych” - wyjaśnił Bill Gillis, dyrektor działu usług aplikacji klinicznych i dyrektor techniczny spółki BIDMC/BIDPO EHR Joint Venture.

Trend Micro Deep Security można połączyć z Trend Micro ServerProtect i Core Protection for Virtual Machines - rozwiązaniami, które chronią przed szkodliwym oprogramowaniem odpowiednio serwery fizyczne i wirtualne serwery VMware. Kombinacja taka daje kompleksowe, warstwowe zabezpieczenie serwerów, będące obecnie niezbędnym warunkiem zapewnienia ciągłości biznesowej.

Zaawansowane rozwiązania zabezpieczające do serwerów oferowane przez Trend Micro są częścią systemu Trend Micro Enterprise Security, który obejmuje ściśle zintegrowane rozwiązania, usługi i produkty zabezpieczające treści internetowe, wspomagane przez system Trend Micro Smart Protection Network. Produkty Trend Micro Enterprise Security gwarantują pełną ochronę przed nowymi zagrożeniami, co znacznie ułatwia zarządzanie zabezpieczeniami i obniża jego koszty.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security 7 pojawi się na rynku w listopadzie 2009 r.

Źródło: Trend Micro
Skomentuj na forum