Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1 już dostępny

SUSE SLESFirma SUSE udostępniła pakiet aktualizacji Service Pack 1 dla systemów SUSE Linux Enterprise 12. Daje on użytkownikom nowe możliwości eliminowania przestojów aplikacji, zwiększania efektywności działania i rozwoju centrów danych, a także szybszego wprowadzania na rynek nowatorskich rozwiązań. Usprawnienia wprowadzone w rozszerzeniu klastrowym SUSE Linux Enterprise High Availability Extension 12 i Geo Clustering for SUSE Linux Enterprise High Availability Extension 12 upraszczają zarządzanie systemami tworzenia kopii zapasowych i przywracania sprawności po awariach.


Systemy operacyjne oparte na SUSE Linux Enterprise 12 SP1 obsługują nowy sprzęt i platformę Docker, zapewniają wyższą niż poprzednio dostępność i większą łatwością użycia.

Do najważniejszych zalet i nowych cech należą:
• Większa niezawodność dzięki usprawnionemu rozszerzeniu SUSE Linux Enterprise High Availability Extension z interfejsem użytkownika HAWK; mechanizm network teaming zapewniający redundancję sieci przy większej przepustowości; rozszerzone funkcje rollback, obejmujące aktualizacje SUSE Linux Enterprise Server Service Pack.
• Większa efektywność działania z pełną obsługą platformy Docker w trzech architekturach sprzętowych łącznie z IBM z Systems; Portus, łatwe w użyciu narzędzie umożliwiające szybsze i bezpieczniejsze dostarczanie aplikacji biznesowych z wykorzystaniem prywatnego rejestru Docker; zintegrowane narzędzie do zarządzania abonamentami (SMT, subscription management tool), centralizujące odbiór łatek i aktualizacji. SUSE Linux Enterprise Server 12 JeOS (Just enough Operating System) to zminimalizowana konfiguracja SUSE Linux Enterprise Server, opracowana pod kątem tworzenia dostosowanych do indywidualnych potrzeb konfiguracji aplikacji chmurowych, odznaczających się łatwością wdrożenia i pielęgnacji, mniejszym zużyciem zasobów i większym bezpieczeństwem. Oprócz prywatnych środowisk chmurowych opartych na OpenStack, JeOS może również działać jako gość w środowiskach wirtualizatorów KVM, Xen i VMware.
• Przyspieszenie innowacji dzięki obsłudze najnowszego sprzętu firm IBM i Intel, w tym nowych platform Intel Xeon i IBM z13. SUSE jest obecnie jedyną dystrybucją Linuksa, która w pełni obsługuje IBM z13. Oprócz tego SP1 zawiera nowe moduły aktualizujące funkcje kontenerów linuksowych i mechanizmy bezpieczeństwa bez konieczności aktualizacji i ponownej certyfikacji bazowego systemu operacyjnego. SUSE udostępnia również Package Hub umożliwiając kompilację i wykorzystanie w systemie SUSE Linux Enterprise Server najnowszych rozwiązań stworzonych przez społeczność open source.

W systemie SUSE Linux Enterprise wykorzystano najnowsze jądro Linuksa, wzbogacając jednocześnie społeczność użytkowników Linuksa o opracowane przez SUSE nowatorskie mechanizmy, takie jak live patching, system rollback czy graficzny interfejs użytkownika dla środowisk o wysokiej dostępności, pozwalające zminimalizować planowane i nieplanowane przestoje. Obsługa kontenerów linuksowych za pomocą platformy Docker obejmuje prywatny rejestr kontenerów z wbudowanym mechanizmem uwierzytelniania, który chroni przed nieautoryzowanymi zmianami i eliminuje ryzyko związane z publicznymi rejestrami oraz koszt korzystania z rejestrów prywatnych obsługiwanych przez zewnętrznych dostawców. Z kolei SUSE JeOS pozwala korzystać z „lekkiego” systemu operacyjnego Linux o parametrach eksploatacyjnych klasy korporacyjnej analogicznych jak w SUSE Linux Enterprise do szybkich wdrożeń obrazów oprogramowania w wirtualnych i chmurowych środowiskach o wysokiej gęstości.

Więcej informacji o pakiecie SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1 można znaleźć pod tym adresem. Obrazy SUSE Linux Enterprise Server 12 SP1 są również dostępne na platformach Amazon Web Services, Google Compute Engine i Microsoft Azure.

Źródło: SUSE