Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu Forum - innowacje ukierunkowane na człowieka

FujitsuNa monachijskim Fujitsu Forum 2015, największej w Europie konferencji informatycznej organizowanej przez jednego producenta, firma Fujitsu pokazuje, w jaki sposób innowacje ukierunkowane na człowieka umożliwiają przedsiębiorstwom na całym świecie osiąganie celów i przeprowadzenie transformacji zapewniającej sukces. Prezentacje, panele dyskusyjne i wystawa firmy Fujitsu ukazują, w jaki sposób przedsiębiorstwa zrównoważone pod względem technologii cyfrowych mogą czerpać korzyści z sieci umożliwiających dostęp do danych, co z kolei jest źródłem nowych informacji, pomysłów i innowacji cyfrowych.


W dobie powszechnej tendencji przedsiębiorstw i gospodarek do jak najszybszej cyfryzacji przyszli liderzy rynku bez obaw rozpoczynają transformację od osiągnięcia równowagi. Fujitsu umożliwia klientom na całym świecie bezpieczne wykorzystanie możliwości cyfrowych, pomagając im znaleźć równowagę pomiędzy infrastrukturą teleinformatyczną a innowacjami cyfrowymi poprzez utrzymywanie niezawodnych, bezpiecznych i skalowalnych infrastruktur informatycznych, a jednocześnie zapewnienie ich elastyczności i dopasowania do potrzeb biznesowych.

Najważniejsze osiągnięcia w zakresie innowacji ukierunkowanych na człowieka, podane do publicznej wiadomości podczas konferencji to m.in.:
• Transformacja cyfrowa: Innowacyjne usługi Fujitsu umożliwiają firmie Schneider Electric stworzenie cyfrowego środowiska pracy. Firma ta, będąca globalnym specjalistą w dziedzinie automatyzacji energii i zarządzania nią, wybrała Fujitsu na dostawcę długoterminowych, kompleksowych usług transformacji jej środowisk pracy oraz usług świadczonych na miejscu w ponad 80 krajach w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej (ponad 50 tys. użytkowników).
• Wprowadzenie rozwiązania MetaArc do sprzedaży na całym świecie: Fujitsu urzeczywistnia wizję środowisk informatycznych dwóch prędkości dzięki wprowadzeniu na światowy rynek cyfrowej platformy biznesowej FUJITSU MetaArc, która zapewnia kompleksowe podstawy do świadczenia usług cyfrowych i usług przetwarzania w chmurze w przyszłości. Połączenie ewolucji wdrożonych już platform do przetwarzania w chmurze, rozwiązań oraz usług zarządzanych z niezrównanymi możliwościami integracji i koordynacji usług przetwarzania w chmurze świadczonych zarówno przez Fujitsu, jak i innych dostawców umożliwia klientom bezpieczną cyfryzację.
• Nabycie firmy UShareSoft SAS: Firma Fujitsu zakupiła wszystkie udziały UShareSoft, aby przyspieszyć rozwój swojej globalnej działalności w segmencie usług przetwarzania w chmurze oraz założyć nowe, europejskie centrum badawczo-rozwojowe w zakresie usług przetwarzania w chmurze. Fujitsu zintegruje flagowe oprogramowanie UForge firmy UShareSoft ze zautomatyzowanymi usługami tworzenia systemów FUJITSU Cloud Service K5 - głównym produktem platformy MetaArc - w celu zwiększenia wydajności tworzenia, migracji i dostaw systemów w niejednorodnych środowiskach przetwarzania w chmurze. Zakup ten, wraz z nabyciem firm Fujitsu Enabling Software Technology GmbH oraz Fujitsu RunMyProcess SAS, zwiększy obecność Fujitsu na globalnym rynku usług przetwarzania w chmurze.
• Dwie nagrody Programu SELECT uhonorują najlepszych partnerów handlowych Fujitsu: W trakcie konferencji Fujitsu Forum zostaną wybrani finaliści i laureaci konkursu SELECT Global Innovation Award dla partnerów handlowych, za ich wkład w innowacyjne korzystanie z rozwiązań w zakresie integracji, mobilności, obsługi wielkich zbiorów danych, bezpieczeństwa, usług przetwarzania w chmurze, zintegrowanego przetwarzania danych oraz połączonej infrastruktury definiowanej programowo. Dodatkowo, w ramach corocznego konkursu dla partnerów handlowym będących uczestnikami programu SELECT, Fujitsu nagrodzi zwycięzców w następujących czterech kategoriach: Najlepszy Partner w zakresie Infrastruktury, Najlepszy Partner z segmentu MŚP, Najlepszy Ambasador, Najlepszy Debiutant.

"W dobie powszechnej rewolucji cyfrowej ogarniającej kolejne branże przedsiębiorstwa i gospodarki powinny przygotować się na ogromny wzrost złożoności i ryzyka. Dla liderów rynku oznacza to dokonywanie trudnych wyborów, które mogą przesądzić o ich sukcesie w epoce cyfrowej. Fujitsu umożliwia klientom na całym świecie bezpieczne wykorzystanie możliwości cyfryzacji, pomagając im optymalizować innowacje teleinformatyczne i cyfrowe" - powiedział Duncan Tait, dyrektor generalny, wiceprezes oraz dyrektor oddziału EMEIA firmy Fujitsu.

Źródło: Fujitsu