Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ETERNUS CS8000 w wersji 6.1

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o wprowadzeniu najnowszych udoskonaleń technicznych w obrębie urządzenia pamięci masowej FUJITSU ETERNUS CS8000, będącego liderem segmentu pod względem jakości produktu, funkcjonalności i skalowalności takich parametrów jak pojemność i wydajność, oferującego wsparcie dla firm średniej wielkości, jak i środowisk korporacyjnych klasy wyższej. Teraz dodatkowo udoskonalono dostępną w nim technologię deduplikacji klasy korporacyjnej.


Nie wszystkie dane są jednakowe i nie wszystkie wymagają takich samych poziomów ochrony. Wyjątkowa elastyczność urządzenia ETERNUS CS8000 pozwala przedsiębiorstwom przetwarzać dane zgodnie z wymaganiami biznesowymi. Co więcej, ETERNUS CS8000 optymalizuje nie tylko proces tworzenia kopii zapasowych, lecz także procesy odzyskiwania i odtwarzania danych, czyli najważniejsze zadania każdego systemu do obsługi kopii zapasowych.

Fujitsu uważa, że przedsiębiorstwa nie powinny być dziś zmuszane do wyboru nośników, na których będą przechowywać dane w przyszłości. Dlatego najnowsza wersja urządzenia ETERNUS CS8000 stanowi kontynuację dotychczasowego naturalnego kierunku rozwoju i automatyzuje stosowanie różnych nośników dyskowych i taśm. Teraz rozwiązanie zapewnia jeszcze głębszą integrację korzystania z taśm z tworzeniem kopii zapasowych i deduplikacją na dyskach. Umożliwia to stworzenie kompletnego systemu ochrony danych. Zautomatyzowane procesy pozwalają jeszcze bardziej obniżyć koszty infrastruktury i administracji.

"Ochrona danych nie polega na tworzeniu kopii zapasowych, a na odtwarzaniu danych! Wiele urządzeń udostępniających samą deduplikację robi na klientach duże wrażenie swoją teoretyczną wydajnością maksymalną dla procesu tworzenia kopii zapasowych. W ostatecznym rozrachunku liczy się jednak szybkość odtwarzania, zwłaszcza w przypadku dużych zbiorów, takich jak cała baza danych. Gdy produkcyjny system informatyczny firmy ulegnie awarii, liczy się każda sekunda. ETERNUS CS8000 ma dziesięciokrotnie wyższą wydajność niż systemy innych producentów - a przy odtwarzaniu danych po awarii działa jeszcze sprawniej. Aby utrzymać koszty na niskim poziomie, rozwiązanie obsługuje dyski oraz dyski i taśmy do deduplikacji w najkorzystniejszej kombinacji, co pozwala optymalnie dopasować system do indywidualnych potrzeb klienta. Cały ten proces jest zautomatyzowany, aby dostosować zasoby do wymagań biznesowych. To właśnie nazywamy pamięcią masową ukierunkowaną na potrzeby biznesowe" - powiedział Bernhard Brandwitte, wiceprezes globalnego działu systemów pamięci masowej Fujitsu.

Opcjonalny podsystem NAS w urządzeniu ETERNUS CS8000 jest wyposażony w udoskonalone narzędzia archiwizacyjne i funkcje dla plików przechowywanych w warstwie drugiej. Narzędzia te zapewniają ochronę przed awarią przez równoległe zastosowanie replikacji i kopiowania na taśmę dla tego samego systemu plików. Zintegrowana funkcjonalność tworzenia kopii zapasowych pozwala nawet chronić pliki przed błędami użytkowników. Do ochrony plików archiwalnych nie jest potrzebna żadna złożona, kosztowna koncepcja tworzenia kopii zapasowych. Integracja taśm oznacza również, że tych ekonomicznych nośników można w dalszym ciągu używać do przechowywania plików; dyrektorzy ds. informatycznych mogą jednak w przyszłości zmienić nośnik, jeśli zdecydują się ujednolicić środowisko ochrony danych.

"Współczesne środowiska charakteryzują się dużym stopniem wirtualizacji i różnorodnymi obciążeniami. W tej sytuacji znaczne korzyści przynosi przedsiębiorstwom architektura pamięci masowej skalowalnej zewnętrznie, która umożliwia niezależne zwiększanie pojemności i/lub wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów i prostoty zarządzania. Duże przedsiębiorstwa nie mogą iść na kompromis w sprawie wydajności, odporności, jakości usług, wysokiej dostępności i niezawodności. W związku z tym prawdopodobnie chętnie wybiorą nowsze, bardziej skalowalne systemy pamięci masowej klasy korporacyjnej, które zapewnią właściwą obsługę ich newralgicznych obciążeń" - powiedział Archana Venkatraman, analityk w dziale pamięci masowych firmy IDC.

Dotychczasowi użytkownicy rozwiązania ETERNUS CS8000, którzy dysponują ważną umową serwisową, oraz nowi klienci mają do dyspozycji najnowsze udoskonalenia bez dodatkowych opłat.

Źródło: Fujitsu