Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Orbweb.me 4.0 w NAS-ach Thecus Windows Storage Server

ThecusFirma Thecus, tajwański dostawca wydajnych serwerów sieciowych typu NAS (Network Attached Storage), poinformowała o dostępności najnowszej wersji Orbweb 4.0, aplikacji pozwalającej na zbudowanie osobistej chmury (personal cloud), dla serwerów NAS z systemem Windows Storage Server 2012 R2 Essentials.


Orbweb.me zapewnia strumieniowanie mediów, monitoring poprzez kamerę webową, przeglądanie, edycję i przesyłanie plików. Bez konieczności konfigurowania adresu IP, użytkownicy mogą uzyskać zdalnie dostęp do plików przez przeglądarkę internetową w dowolnym miejscu, a wszystko to bez ryzyka przesyłania plików na serwery firm trzecich.

Orbweb.me 4.0 rozszerza możliwości przechowywania danych na serwerach Thecus o dodatkowe funkcjonalności. W nowej wersji przebudowano portal webowy i stworzono nowe aplikacje mobilne, przez co są one jeszcze bardziej przyjazne niż do tej pory. Ponadto rozszerzono możliwości w zakresie obsługi plików multimedialnych. W obrębie obsługi kamery webowej dodano oś czasu i migawki. Ponadto dodano wsparcie dla Windows 10.

Thecus WSS NAS Orbweb.me 4 Personal Cloud

Oprócz dotychczas wspieranych systemów Windows 7 i 8, nowa wersja pozwala na korzystanie z wielu komputerów z systemem Windows 10 i obsługuje urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Rozszerzona obsługa multimediów w Orbweb.me 4.0 zapewnia lepszą obsługę audio oraz wideo i wsparcie dla wielu formatów (mkv, mpg, avi, OGV, ts, WebM, FLV, RMVB, MOV, M2TS, WMV, 4), co daje użytkownikom większą elastyczność korzystania z treści cyfrowej. Transkodowanie w locie automatycznie ustawia rozdzielczość na podstawie przepustowości i wielkości ekranu.

Do funkcji czujnika ruchu i powiadomień e-mail, które były już dostępne w poprzedniej wersji, w wersji 4.0 dodano widok osi czasu i migawki. Ponadto, dodano ikonę aktywacji / dezaktywacji pojedynczego kliknięcia, pozwalającą na wygodną kontrolę działań monitorujących kamery. Wszystkie te dane można łatwo przechowywać na serwerze NAS Thecus.

Użytkownikom serwerów Thecus z systemem Windows Storage Server przysługuje roczna subskrypcja na Orbweb.me w edycji Ultimate. Aplikacje mobilne Orbweb.me można pobrać z Google Play i App Store. Aby zaktualizować najnowszą wersję Orbweb.me na komputerze, należy udać się na stronę https://orbweb.me (wymagana jest najnowsza wersja Java).

Więcej informacji na temat NAS'ów Thecus z Windows Server znajdziesz na tej stronie.

Źródło: Thecus