Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda zwiększa wydajność linii produktów Load Balancer ADC

BarracudaBarracuda poinformowała o zwiększeniu przepustowości i wydajności swoich produktów Load Balancer ADC bez podnoszenia ich cen. Producent podwoił przepustowość portów w modelach Load Balancer ADC 340, 440 i 540, aby organizacje dbające o optymalizację kosztów mogły łatwiej wdrożyć sprzętowe równoważenie obciążeń serwerowych w kluczowych aplikacjach wewnętrznych i przeznaczonych dla klientów. Ponadto model Barracuda Load Balancer ADC 840 oferuje sprzętową akcelerację SSL, dzięki czemu obsługuje więcej transakcji na sekundę, zwiększając bezpieczeństwo aplikacji internetowych i odciążając serwery od zadań związanych z przetwarzaniem SSL.


"Od dawna uważaliśmy, że większość tradycyjnych graczy na rynku równoważenia obciążeń serwerowych sprzedaje swoje produkty w cenach, które są poza zasięgiem wielu organizacji wymagających skalowalności, redundancji i bezpieczeństwa swoich aplikacji, zarówno wewnętrznych, jak i przeznaczonych dla klientów. Chcieliśmy to zmienić – właśnie dlatego ponad osiem lat temu weszliśmy na ten rynek i właśnie dlatego zwiększamy efektywność kosztową naszych urządzeń, wprowadzając dziś do oferty nowe wersje sprzętowe" - powiedział Stephen Pao z działu GM Security w Barracuda Networks.

Barracuda Load Balancer ADC łączy równoważenie obciążeń serwerowych, kontrolę dostępu i zabezpieczanie aplikacji.

Ulepszenia sprzętowe to m.in.:
• Przepustowość. Przepustowość modelu 340 zwiększono z 1 Gb/s do 1,2 Gb/s. Przepustowość modelu 440 podwojono z 1 Gb/s do 2 Gb/s, a modelu 540 - z 2 Gb/s do 4 Gb/s.
• Porty sieciowe. Liczbę portów sieciowych 1GbE w modelach 340 i 440 podwojono z 2 do 4 portów, a modelu 540 - z 4 do 8 portów. Większa liczba portów w modelach 340 i 440 zapewnia wyższą przepustowość, możliwość agregacji redundantnych łączy oraz dodatkową elastyczność fizycznego izolowania sieci VLAN.
• Sprzętowa akceleracja SSL w modelu Barracuda ADC 840. Zwiększa wydajność aplikacji internetowych korzystających z szyfrowanych transakcji SSL i odciąża serwery zaplecza od zadań związanych z przetwarzaniem operacji SSL.
• Brak zmiany cen. Najnowsze wersje sprzętowe oferują najwyższy stosunek wydajności do ceny oraz najbardziej zaawansowane opcje sieciowe.

Najnowsze wersje urządzeń Load Balancer ADC są już dostępne. Ceny urządzeń Barracuda Load Balancer ADC zaczynają się od 1499 USD. Aktualizacje Energize dla urządzeń z tej grupy zaczynają się od 249 USD. Opcjonalna usługa Instant Replacement obejmująca priorytetową wymianę niesprawnego sprzętu oraz dodatkowe odświeżenie 4-letnich jednostek jest dostępna w cenie od 349 USD za rok.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Źródło: Barracuda Networks