Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Certified Cloud and Service Provider

Red Hat CloudRed Hat, dostawca rozwiązań open source, zapowiedział globalną premierę programu Red Hat Certified Cloud and Service Provider. Program zastępuje wcześniejszą inicjatywę Certified Cloud Provider oraz rozszerza ekosystem chmurowy firmy Red Hat. Będzie obejmował i zapewniał lepsze wsparcie dystrybutorom, dostawcom usług zarządzanych, a także innym parterom zaangażowanym w rozwój chmur hybrydowych, a nie tylko publicznych, przeznaczonych dla wielu klientów.


"Podobnie jak korporacyjne IT, świat rozwiązań chmurowych nieustanie się zmienia, zwłaszcza w obliczu rosnących nadziei pokładanych w chmurach hybrydowych, a także w architekturze kontenerowej na bazie Linuxa. Program Red Hat Certified Cloud and Service Provider został zaprojektowany w taki sposób, aby objąć niemal wszystkie modele działalności usługodawców, poczynając od chmur publicznych aż do usług zarządzanych, świadczonych na miejscu u odbiorcy. Klienci zyskują bezpieczny, stabilny i godny zaufania ekosystem partnerów w oparciu o których mogą realizować projekty IT nowej generacji, korzystając z rozwiązań firmy Red Hat" - powiedział Michael Ferris, dyrektor ds. architektury biznesowej, Red Hat.

Model, w którym działają dostawcy usług chmurowych, zaczyna obejmować rozwój chmur prywatnych, infrastrukturę kontenerową na bazie Linuxa, a także rozwiązania typu Platform-as-a-Service (PaaS). Wymusza to większą elastyczność, aby pomóc partnerom lepiej zaspokajać oczekiwania klientów względem technologii Red Hat.

Program Red Hat Certified Cloud and Service Provider zwiększa nie tylko zakres wsparcia dla partnerów, ale też wybór dostępnych rozwiązań Red Hat, takich jak:
• Red Hat Enterprise Linux i Red Hat Enterprise Linux for SAP HANA
• OpenShift by Red Hat
• Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform
• Red Hat JBoss Middleware
• Red Hat Gluster Storage

Red Hat koncentruje się na tym, aby do korporacyjnych rozwiązań IT wprowadzać innowacje w modelu open source. W związku z tym oferta dostępna w ramach programu Certified Cloud and Service Provider będzie się stałe rozszerzać, obejmując nowe technologie gotowe do zastosowań korporacyjnych. Ponadto, klienci mogą korzystać z usługi Red Hat Certified Cloud, aby uruchamiać subskrypcje niektórych produktów Red Hat w obrębie rozwiązań chmurowych, objętych programem Red Hat Certified Cloud and Service Provider w zintegrowany i płynny sposób.

Oznaczenie Red Hat Certified Cloud and Service Provider jest przyznawane partnerom Red Hat, którzy przeszli weryfikację ze strony firmy. Każdy dostawca musi spełnić wymogi w zakresie testów i certyfikacji, aby wykazać, że jest w stanie zapewnić bezpieczne, skalowalne, wspierane i spójne środowisko przeznaczone do korporacyjnych wdrożeń chmurowych. Ujednolicony globalnie program daje klientom, niezależnym dostawcom oprogramowania i partnerom pewność, że specjaliści Red Hat sprawdzili dane rozwiązanie.

W chwili premiery w gronie firm objętych programem Red Hat Certified Cloud and Service Provider znalazło się 13 z 15 dostawców usług, wymienionych w magicznym kwadrancie Gartnera w kategorii dostawców infrastruktury chmurowej jako usługi (dane globalne). Całkowity ekosystem partnerów firmy Red Hat w zakresie rozwiązań chmurowych zwiększył się o 58 procent względem ubiegłego roku.

Źródło: Red Hat