Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

CloudForms 3.2 firmy Red Hat usprawnia zarządzanie chmurami

chmura obliczeniowaRed Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, zapowiedział Red Hat CloudForms 3.2, najnowszą wersję rozwiązania do zarządzania chmurami prywatnymi i publicznymi. CloudForms 3.2 pozwala klientom zautomatyzować wdrożenia infrastruktur OpenStack i zarządzać nimi z wykorzystaniem zaawansowanych mechanizmów administracyjnych, dostępnych w Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7 (opartym na wydaniu OpenStack Kilo).


"Większość przedsiębiorstw przekonuje się, że potrzebują czegoś więcej niż OpenStack do zarządzania oraz nadzoru, a także do używania wielu chmur, w tym do wykorzystywania zasobów chmury publicznej w przypadku przeciążenia chmury prywatnej. W rezultacie wiele organizacji wdrażających OpenStack inwestuje w platformę administracyjną, która zapewnia warstwę translacji i koordynacji wywołań API między chmurami prywatnymi i publicznymi" - Gartner: How to Succeed in Your OpenStack Deployment, 20 lutego 2015 r., Donna Scott i Arun Chandrasekaran.

CloudForms 3.2 zapewnia dodatkowe możliwości zarządzania obciążeniami roboczymi OpenStack, takie jak zautomatyzowane odkrywanie; konsola wsparcia w przeglądarce; publikowanie katalogu usług oraz generowane okien dialogowych użytkownika dla szablonów OpenStack Orchestration (Heat); możliwość bardziej szczegółowej introspekcji obrazów oraz obciążeń roboczych dzięki integracji OpenStack Image Service (Glance) oraz OpenStack Compute (Nova); a także ulepszone zarządzanie wydajnością i stopniem wykorzystania zasobów poprzez rozszerzoną integrację z OpenStack Telemetry (Ceilometer). Nowe możliwości CloudForms stanowią ważny krok w kierunku łatwiejszego zarządzania OpenStack w środowisku korporacyjnym. CloudForms to pierwsze w branży rozwiązanie open source do zarządzania chmurą, która pozwala zarządzać zarówno infrastrukturą OpenStack, jak i obciążeniami roboczymi z poziomu jednej zintegrowanej platformy.

Ponadto CloudForms może łączyć chmury publiczne, oparte na OpenStack z chmurami publicznymi oraz różnymi platformami wirtualizacyjnymi, m.in. VMware vSphere, Red Hat Enterprise Virtualization, Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft System Center Virtual Machine Manager. Zaawansowane funkcje, takie jak portal samoobsługowy, kontrola oparta na zdefiniowanych politykach zgodności, monitorowanie, rozliczenia wewnętrzne (chargeback) i analiza kosztów generowanych przez poszczególne działy firmy (showback), koordynowanie, planowanie wydajności/stopnia wykorzystania, optymalizacja i analizowanie „wąskich gardeł” oraz raportowanie, pozwalają przedsiębiorstwom efektywniej zarządzać środowiskami chmury hybrydowej.

Rozwiązanie CloudForms znacznie pomogło klientom w przyspieszeniu wdrożeń OpenStack, a nowe możliwości w wersji CloudForms 3.2 zapewniają efektywną i skalowalną platformę migracji między tradycyjną wirtualizacją a chmurami prywatnymi opartymi na OpenStack. Umożliwiają przedsiębiorstwom wdrożenie dwuskładnikowego środowiska IT, w którym nowa infrastruktura zoptymalizowana pod kątem elastyczności współistnieje z tradycyjnymi centrami danych, zoptymalizowanymi pod kątem wydajności oraz z obciążeniami roboczymi zunifikowanymi przez wspólną platformę administracyjną.

Inne ulepszenia w CloudForms 3.2 to m.in. wsparcie dla usługi AWS Config, które umożliwia monitorowanie zmian obciążeń roboczych AWS w czasie zbliżonym do rzeczywistego, obsługa języka japońskiego, obsługa IPv6 oraz łatwiejsze konfigurowanie węzłów fizycznych i zarządzanie nimi poprzez integrację z Red Hat Satellite 6.

Wersja CloudForms 3.2 będzie dostępna dla obecnych użytkowników CloudForms w czerwcu 2015 r. Funkcje zarządzania infrastrukturą OpenStack w CloudForms 3.2 wymagają mechanizmów OpenStack Kilo, które zostały zaplanowane w nadchodzącym wydaniu Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7.

"CloudForms to kluczowa część strategii Red Hat, która ma na celu upowszechnienie OpenStack i ułatwienie zarządzania środowiskami korporacyjnymi. Aktualizacje w CloudForms 3.2 pozwolą klientom szybciej wdrażać i skalować chmury prywatne OpenStack, łączyć istniejące inwestycje w infrastrukturę IT i wdrożenia chmur publicznych" - powiedział Joe Fitzgerald, wiceprezes i dyrektor generalny, Management, Red Hat.

Źródło: Red Hat