Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

CloudForms 3.2 firmy Red Hat usprawnia zarządzanie chmurami

chmura obliczeniowaRed Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, zapowiedział Red Hat CloudForms 3.2, najnowszą wersję rozwiązania do zarządzania chmurami prywatnymi i publicznymi. CloudForms 3.2 pozwala klientom zautomatyzować wdrożenia infrastruktur OpenStack i zarządzać nimi z wykorzystaniem zaawansowanych mechanizmów administracyjnych, dostępnych w Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7 (opartym na wydaniu OpenStack Kilo).


"Większość przedsiębiorstw przekonuje się, że potrzebują czegoś więcej niż OpenStack do zarządzania oraz nadzoru, a także do używania wielu chmur, w tym do wykorzystywania zasobów chmury publicznej w przypadku przeciążenia chmury prywatnej. W rezultacie wiele organizacji wdrażających OpenStack inwestuje w platformę administracyjną, która zapewnia warstwę translacji i koordynacji wywołań API między chmurami prywatnymi i publicznymi" - Gartner: How to Succeed in Your OpenStack Deployment, 20 lutego 2015 r., Donna Scott i Arun Chandrasekaran.

CloudForms 3.2 zapewnia dodatkowe możliwości zarządzania obciążeniami roboczymi OpenStack, takie jak zautomatyzowane odkrywanie; konsola wsparcia w przeglądarce; publikowanie katalogu usług oraz generowane okien dialogowych użytkownika dla szablonów OpenStack Orchestration (Heat); możliwość bardziej szczegółowej introspekcji obrazów oraz obciążeń roboczych dzięki integracji OpenStack Image Service (Glance) oraz OpenStack Compute (Nova); a także ulepszone zarządzanie wydajnością i stopniem wykorzystania zasobów poprzez rozszerzoną integrację z OpenStack Telemetry (Ceilometer). Nowe możliwości CloudForms stanowią ważny krok w kierunku łatwiejszego zarządzania OpenStack w środowisku korporacyjnym. CloudForms to pierwsze w branży rozwiązanie open source do zarządzania chmurą, która pozwala zarządzać zarówno infrastrukturą OpenStack, jak i obciążeniami roboczymi z poziomu jednej zintegrowanej platformy.

Ponadto CloudForms może łączyć chmury publiczne, oparte na OpenStack z chmurami publicznymi oraz różnymi platformami wirtualizacyjnymi, m.in. VMware vSphere, Red Hat Enterprise Virtualization, Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft System Center Virtual Machine Manager. Zaawansowane funkcje, takie jak portal samoobsługowy, kontrola oparta na zdefiniowanych politykach zgodności, monitorowanie, rozliczenia wewnętrzne (chargeback) i analiza kosztów generowanych przez poszczególne działy firmy (showback), koordynowanie, planowanie wydajności/stopnia wykorzystania, optymalizacja i analizowanie „wąskich gardeł” oraz raportowanie, pozwalają przedsiębiorstwom efektywniej zarządzać środowiskami chmury hybrydowej.

Rozwiązanie CloudForms znacznie pomogło klientom w przyspieszeniu wdrożeń OpenStack, a nowe możliwości w wersji CloudForms 3.2 zapewniają efektywną i skalowalną platformę migracji między tradycyjną wirtualizacją a chmurami prywatnymi opartymi na OpenStack. Umożliwiają przedsiębiorstwom wdrożenie dwuskładnikowego środowiska IT, w którym nowa infrastruktura zoptymalizowana pod kątem elastyczności współistnieje z tradycyjnymi centrami danych, zoptymalizowanymi pod kątem wydajności oraz z obciążeniami roboczymi zunifikowanymi przez wspólną platformę administracyjną.

Inne ulepszenia w CloudForms 3.2 to m.in. wsparcie dla usługi AWS Config, które umożliwia monitorowanie zmian obciążeń roboczych AWS w czasie zbliżonym do rzeczywistego, obsługa języka japońskiego, obsługa IPv6 oraz łatwiejsze konfigurowanie węzłów fizycznych i zarządzanie nimi poprzez integrację z Red Hat Satellite 6.

Wersja CloudForms 3.2 będzie dostępna dla obecnych użytkowników CloudForms w czerwcu 2015 r. Funkcje zarządzania infrastrukturą OpenStack w CloudForms 3.2 wymagają mechanizmów OpenStack Kilo, które zostały zaplanowane w nadchodzącym wydaniu Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform 7.

"CloudForms to kluczowa część strategii Red Hat, która ma na celu upowszechnienie OpenStack i ułatwienie zarządzania środowiskami korporacyjnymi. Aktualizacje w CloudForms 3.2 pozwolą klientom szybciej wdrażać i skalować chmury prywatne OpenStack, łączyć istniejące inwestycje w infrastrukturę IT i wdrożenia chmur publicznych" - powiedział Joe Fitzgerald, wiceprezes i dyrektor generalny, Management, Red Hat.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja