Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware publikuje wyniki finansowe za I kw. 2015 r.

VMwareFirma VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i technologii cloud computing, ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2015 roku, w którym odnotowała przychody w wysokości 1,51 miliarda dolarów, co stanowi 11% wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2014 roku.


Najistotniejsze informacje:
• Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 1,51 mld USD, co stanowi 11% wzrost w stosunku do pierwszego kwartału roku ubiegłego.
• Przychody z licencji w pierwszym kwartale br. wyniosły 576 mln dolarów, co stanowi 3% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku.
• Przychody z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2015 r. liczone wg zasad GAAP wyniosły 218 mln dolarów, co stanowi 9% spadek w stosunku do pierwszego kwartału 2014 r.
• Przychody z działalności operacyjnej bez zachowania zasad GAAP (Non-GAAP) w pierwszym kwartale 2015 r. wyniosły 451 mln USD, co stanowi 7% wzrost w porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 r.
Przychody z działalności operacyjnej liczone z godnie z zasadami GAAP jak i bez zachowania zasad GAAP, w ujęciu rok do roku, uwzględniają przejęcie firmy AirWatch, zakończone w pierwszym kwartale 2014 r.
• Zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 196 mln USD lub 0,45 USD na rozwodnioną akcję i oznacza 1% spadek w porównaniu do 199 mln USD i 0,46 USD na rozwodnioną akcję w pierwszym kwartale 2014 r. Zysk netto Non-GAAP za pierwszy kwartał wyniósł 369 mln USD, czyli 0,86 dolarów na rozwodnioną akcję, co daje 7% wzrost w porównaniu do 348 mln USD lub 0,80 dolarów na akcję, w pierwszym kwartale 2014 roku.
• Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale wyniosły 683 mln USD

"Rozpoczęliśmy rok 2015 z solidnymi wynikami za pierwszy kwartał, jednocześnie wprowadzając na rynek jeden z najbardziej znaczących produktów w naszej historii, pierwszą w branży ujednoliconą platformą pozwalającą na budowę chmury hybrydowej" - powiedział Pat Gelsinger, prezes VMware.

Najważniejsze wydarzenia i komunikaty w minionym kwartale:
• VMware wprowadza na rynek vSphere 6.0 z wieloma nowymi funkcjonalnościami, w tym vSphere Virtual Volumes, Network I/O Control v3, usprawnionym vMotion czy nowym vSphere Web Client
• VMware przejmuje Immidio
• Zapowiedziano nową certyfikację VMware VCIX
• Uruchomiono kolejne centrum danych z VMware vCloud Air, tym razem w Niemczech
• Na rynku pojawił się VMware Horizon 6.1
• Wydano pierwszą wersję VMware Integrated OpenStack