Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ekologiczna pamięć NAS nowej generacji

iomegaFirma Iomega, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych, zaprezentowała nową generację popularnych sieciowych pamięci NAS - Iomega StorCenter ix2-200.

Pamięci wykorzystują wiodące w przemyśle technologie przechowywania danych firmy EMC. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie łatwe w obsłudze funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz zaawansowane technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych.

Pamięci dostępne są w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 4TB. ix2-200 wykorzystuje łatwą procedurę instalacyjną składającą się z czterech czynności, dzięki którym napęd NAS jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. ix2-200 używa łatwego w obsłudze interfejsu do zarządzania i ochrony danych oraz najnowszych technologii udostępniania multimediów i zdalnego dostępu, dzięki czemu dane mogą być w każdej chwili dostępne z domu, biura lub dowolnej lokalizacji na świecie (przy wykorzystaniu sieci Internet). Imponujący zestaw funkcji, charakteryzujący NAS, oferowany jest już od 249 Euro (cena dla klienta końcowego z VAT).

Wśród standardowych funkcji biznesowych StorCenter ix2-200 znajdziemy między innymi:
• Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
• Dostęp iSCSI na poziomie bloków, w celu wydajnego przechowywania danych.
• Możliwość budowy RAID 1, w celu efektywnej ochrony danych.
• Wsparcie dla Windows Active Directory.
• Możliwość wymiany dysków przez użytkownika
• Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
• Obsługę kamer monitoringu IP.
• Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware umożliwiającą wirtualizację serwerów.

StorCenter ix2-200 oferuje szeroką gamę funkcji dla użytkowników domowych:
• UPnP AV Media Server certyfikowany przez DLNA, który pozwala uczynić z ix2-200 centralny magazyn do obsługi filmów zdjęć, muzyki i innych plików, które można przesyłać na dowolne inne kompatybilne urządzenia w sieci lokalnej.
• Może współpracować z Time Machine w celu archiwizacji danych z komputerów Apple.
• Obsługa Bluetooth do transferu zdjęć z telefonów komórkowych (przy użyciu opcjonalnego adaptera).
• Wbudowana obsługa torrentów do współdzielenia plików, bez konieczności podłączania komputera PC.
• Wtyczka Cooliris do przeglądania zdjęć.
• Zdalny dostęp do ix2-200 z dowolnego miejsca na świecie.

„StorCenter ix2-200 jest zdecydowanie najłatwiejszą w obsłudze pamięcią NAS dostępną na rynku dla małego biura oraz biura domowego.” - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Połączenie światowej klasy technologii przechowywania danych i bezpieczeństwa firmy EMC oraz zaawansowanych funkcji obsługi mediów czyni z ix2-200 uniwersalny i wydajny NAS dla małych firm, grup roboczych i użytkowników domowych, przy zachowaniu niskich kosztów zakupu. Umożliwia też użytkownikom tych organizacji korzystanie z funkcji zarządzania danymi, z jakich korzystają większe światowe firmy, bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanej kadry IT.”

NAS Iomega StorCenter ix2-200 jest już dostępny w punktach sprzedaży detalicznej i resellerów IT oraz VAR w Europie i USA.

„Małe firmy napotykają takie same problemy w zarządzaniu i ochronie danych jak duże korporacje.” - powiedział Matt Troka, wiceprezes w dziale Product & Partner Management w firmie CDW Corporation. “StorCenter ix2-200 firmy Iomega oferuje tani sposób przechowywania danych z zaawansowanymi funkcjami klasy enterprise. Dla małych firm, o ograniczonych budżetach, potrzebujących łatwych w użyciu i zarządzaniu pamięci sieciowych StorCenter ix2-200 stanowi doskonały wybór.”

Kompaktowy, biurkowy NAS z bogactwem funkcji
NAS StorCenter ix2-200 korzysta ze znanego oprogramowania EMC LifeLine, środowiska operacyjnego Linux i zestawu aplikacji zaprojektowanych do współpracy z komputerami Windows, Mac i Linux. System operacyjny LifeLine wykorzystuje prosty w użyciu interfejs graficzny, umożliwiający bezpieczny i chroniony dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy, w małych biurach, docenią łącze gigabitowego Ehternetu i wykorzystaną architekturę wysokiej wydajności, umożliwiające szybki i bezpieczny dostęp do danych w sieci lokalnej lub domu. ix2-200 zawiera trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, lub zewnętrzne pamięci masowe.

Kluczowe funkcje StorCenter ix2-200 NAS
NAS ix2-200 to najbardziej zaawansowana, innowacyjna i łatwa w użyciu dwudyskowa pamięć masowa na rynku. Oferuje on między innymi:

• Repliakcja typu device-to-device (kopiowanie): umożliwia kopiowanie lub archiwizację plików na i z pamięci masowej ix2-200 na dowolną inną, bez konieczności używania pośredniczącego komputera. Zadania mogą być wykonywane na bazie wcześniej ustalonego harmonogramu lub po wciśnięciu przycisku szybkiego transferu QuikTransfer. Ix2-200 wykorzystuje, do transferu danych między sobą i inną pamięcią sieciową, protokoły rsync lub Windows File Sharing.
• Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji, wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS do współpracy z VMware.
• Certyfikat VMware Ready: ix2-200 posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i NAS iSCSI dla VMware ESX Server 3.5 i 4.0 vSphere. Ix2-200 znajduje się na liście urządzeń sprzętowo zgodnych z VMware, dzięki czemu małe firmy i biura mogą wykorzystywać zalety zaawansowanych funkcji napędów NAS działających w środowisku VMware. ix4-200d idealnie nadaje się do wirtualizacji w małych biurach, korzystających z oprogramowania VMware vSphere Essentials i vSphere Essentials Plus.
• Zdalny dostęp: ix4-200d umożliwia zdalny dostęp do zdjęć, filmów, plików i zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca na świecie. Bezpieczne pobieranie i wysyłanie plików odbywa się poprzez wpisanie specjalnego adresu sieciowego w przeglądarce internetowej.
• Obsługa RAID: RAID 1 z funkcją automatycznego odbudowywania. Dostępny również tryb JBOD.
• Wiele protokołów sieciowych: ix2-200 może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. Ix2-200 obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
• Obsługa Time Machine: użytkownicy komputerów Mac mogą bez kłopotu archiwizować dane z systemów OS X (10.5 lub późniejszych) korzystając z oprogramowania Time Machine.
• Obsługa Windows Active Directory(ADS): ix4-200d może działać jako klient w domenie Active Directory.
• UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie, utracie danych.
• Gigabit Ethernet: szybkie łącze sieciowe z obsługą ramek typu jumbo.
• Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 5 kamer wideo Axis® Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix2-200, bez konieczności stosowania komputera pośredniczącego. Napęd może również przechowywać dane z innych sieciowych kamer wideo.
• Serwer druku: może służyć jako serwer druku dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix2-200.
• Serwer Mediów AV UPnP/DLNA: ix2-200 jest kompatybilny z certyfikowanymi odtwarzaczami uPnP oraz DLNA i może przesyłać strumieniowo zdjęcia, dźwięk i wideo do komputerów stacjonarnych i notebooków oraz do innych urządzeń, jak np. konsole do gier (Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes, sieciowych cyfrowych ramek do zdjęć i innych urządzeń.
• Bluetooth: umożliwia zapisywanie kontaktów, zdjęć z telefonów komórkowych, PDA i telefonów Blackberry (wymagany jest adapter Bluetooth na USB, sprzedawany osobno).
• Pokaz zdjęć: Wbudowane oprogramowanie korzystające z technologii Cooliris umożliwia szybkie przeglądanie i współdzielenie zdjęć zgromadzonych na ix2-200.
• Picture Transfer Protocol (PTP): obsługuje bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych poprzez jeden z czterech wbudowanych portów USB 2.0.
• Uniwersalność: Obsługuje odczyt i zapis z dysków w wielu formatach, jak, np. Fat32, NTFS lub ext2/ext3. Współpracuje też z HFS+.

Archiwizacja i bezpieczeństwo
Serwer StorCenter Pro ix2-200 zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect Express. Podczas instalacji, użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Ix2-200 wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Ekologiczna “zielona” pamięć masowa NAS
StorCenter ix2-200 wykorzystuje technologie zmniejszenia poboru energii, takie jak automatyczne zmniejszanie prędkości obrotowej dysków w czasie, gdy urządzenie nie przesyła i pobiera danych. StorCenter ix2-200 wykorzystuje też certyfikowany przez Energy Star zasilacz. Wymienione funkcje zapewniają minimalny pobór energii.

Kompatybilność
Sieciowy serwer StorCenter ix4-200d jest kompatybilny z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Ceny, dostępność i gwarancja
Iomega StorCenter Pro ix2-200 NAS dostępny jest w poniższych cenach dla klienta końcowego z VAT:

StorCenter ix2-200d Network Storage 1TB - € 249.0 brutto
StorCenter ix2-200d Network Storage 2TB - € 339.0 brutto
StorCenter ix2-200d Network Storage 4TB - € 699.0 brutto

Urządzenia chronione są trzyletnią gwarancją.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja