Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ekologiczna pamięć NAS nowej generacji

iomegaFirma Iomega, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych, zaprezentowała nową generację popularnych sieciowych pamięci NAS - Iomega StorCenter ix2-200.

Pamięci wykorzystują wiodące w przemyśle technologie przechowywania danych firmy EMC. Urządzenia StorCenter ix2-200 łączą w sobie łatwe w obsłudze funkcje zarządzania danymi, przydatne w biurach, oraz zaawansowane technologie obsługi mediów i innych aplikacji klienckich, ważnych z punktu widzenia użytkowników domowych.

Pamięci dostępne są w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 4TB. ix2-200 wykorzystuje łatwą procedurę instalacyjną składającą się z czterech czynności, dzięki którym napęd NAS jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. ix2-200 używa łatwego w obsłudze interfejsu do zarządzania i ochrony danych oraz najnowszych technologii udostępniania multimediów i zdalnego dostępu, dzięki czemu dane mogą być w każdej chwili dostępne z domu, biura lub dowolnej lokalizacji na świecie (przy wykorzystaniu sieci Internet). Imponujący zestaw funkcji, charakteryzujący NAS, oferowany jest już od 249 Euro (cena dla klienta końcowego z VAT).

Wśród standardowych funkcji biznesowych StorCenter ix2-200 znajdziemy między innymi:
• Replikację typu device-to-device przez sieć pozwalającą w prosty sposób odzyskiwać utracone dane.
• Dostęp iSCSI na poziomie bloków, w celu wydajnego przechowywania danych.
• Możliwość budowy RAID 1, w celu efektywnej ochrony danych.
• Wsparcie dla Windows Active Directory.
• Możliwość wymiany dysków przez użytkownika
• Nowy panel przedni LCD i przycisk QuikTransfer do łatwego kopiowania wybranych plików.
• Obsługę kamer monitoringu IP.
• Unikalną, w tej kategorii produktów, certyfikację VMware umożliwiającą wirtualizację serwerów.

StorCenter ix2-200 oferuje szeroką gamę funkcji dla użytkowników domowych:
• UPnP AV Media Server certyfikowany przez DLNA, który pozwala uczynić z ix2-200 centralny magazyn do obsługi filmów zdjęć, muzyki i innych plików, które można przesyłać na dowolne inne kompatybilne urządzenia w sieci lokalnej.
• Może współpracować z Time Machine w celu archiwizacji danych z komputerów Apple.
• Obsługa Bluetooth do transferu zdjęć z telefonów komórkowych (przy użyciu opcjonalnego adaptera).
• Wbudowana obsługa torrentów do współdzielenia plików, bez konieczności podłączania komputera PC.
• Wtyczka Cooliris do przeglądania zdjęć.
• Zdalny dostęp do ix2-200 z dowolnego miejsca na świecie.

„StorCenter ix2-200 jest zdecydowanie najłatwiejszą w obsłudze pamięcią NAS dostępną na rynku dla małego biura oraz biura domowego.” - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. „Połączenie światowej klasy technologii przechowywania danych i bezpieczeństwa firmy EMC oraz zaawansowanych funkcji obsługi mediów czyni z ix2-200 uniwersalny i wydajny NAS dla małych firm, grup roboczych i użytkowników domowych, przy zachowaniu niskich kosztów zakupu. Umożliwia też użytkownikom tych organizacji korzystanie z funkcji zarządzania danymi, z jakich korzystają większe światowe firmy, bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanej kadry IT.”

NAS Iomega StorCenter ix2-200 jest już dostępny w punktach sprzedaży detalicznej i resellerów IT oraz VAR w Europie i USA.

„Małe firmy napotykają takie same problemy w zarządzaniu i ochronie danych jak duże korporacje.” - powiedział Matt Troka, wiceprezes w dziale Product & Partner Management w firmie CDW Corporation. “StorCenter ix2-200 firmy Iomega oferuje tani sposób przechowywania danych z zaawansowanymi funkcjami klasy enterprise. Dla małych firm, o ograniczonych budżetach, potrzebujących łatwych w użyciu i zarządzaniu pamięci sieciowych StorCenter ix2-200 stanowi doskonały wybór.”

Kompaktowy, biurkowy NAS z bogactwem funkcji
NAS StorCenter ix2-200 korzysta ze znanego oprogramowania EMC LifeLine, środowiska operacyjnego Linux i zestawu aplikacji zaprojektowanych do współpracy z komputerami Windows, Mac i Linux. System operacyjny LifeLine wykorzystuje prosty w użyciu interfejs graficzny, umożliwiający bezpieczny i chroniony dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie.

Użytkownicy, w małych biurach, docenią łącze gigabitowego Ehternetu i wykorzystaną architekturę wysokiej wydajności, umożliwiające szybki i bezpieczny dostęp do danych w sieci lokalnej lub domu. ix2-200 zawiera trzy porty USB 2.0, do których można podłączyć drukarki, lub zewnętrzne pamięci masowe.

Kluczowe funkcje StorCenter ix2-200 NAS
NAS ix2-200 to najbardziej zaawansowana, innowacyjna i łatwa w użyciu dwudyskowa pamięć masowa na rynku. Oferuje on między innymi:

• Repliakcja typu device-to-device (kopiowanie): umożliwia kopiowanie lub archiwizację plików na i z pamięci masowej ix2-200 na dowolną inną, bez konieczności używania pośredniczącego komputera. Zadania mogą być wykonywane na bazie wcześniej ustalonego harmonogramu lub po wciśnięciu przycisku szybkiego transferu QuikTransfer. Ix2-200 wykorzystuje, do transferu danych między sobą i inną pamięcią sieciową, protokoły rsync lub Windows File Sharing.
• Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji, wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS do współpracy z VMware.
• Certyfikat VMware Ready: ix2-200 posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i NAS iSCSI dla VMware ESX Server 3.5 i 4.0 vSphere. Ix2-200 znajduje się na liście urządzeń sprzętowo zgodnych z VMware, dzięki czemu małe firmy i biura mogą wykorzystywać zalety zaawansowanych funkcji napędów NAS działających w środowisku VMware. ix4-200d idealnie nadaje się do wirtualizacji w małych biurach, korzystających z oprogramowania VMware vSphere Essentials i vSphere Essentials Plus.
• Zdalny dostęp: ix4-200d umożliwia zdalny dostęp do zdjęć, filmów, plików i zarządzanie serwerem z dowolnego miejsca na świecie. Bezpieczne pobieranie i wysyłanie plików odbywa się poprzez wpisanie specjalnego adresu sieciowego w przeglądarce internetowej.
• Obsługa RAID: RAID 1 z funkcją automatycznego odbudowywania. Dostępny również tryb JBOD.
• Wiele protokołów sieciowych: ix2-200 może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. Ix2-200 obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
• Obsługa Time Machine: użytkownicy komputerów Mac mogą bez kłopotu archiwizować dane z systemów OS X (10.5 lub późniejszych) korzystając z oprogramowania Time Machine.
• Obsługa Windows Active Directory(ADS): ix4-200d może działać jako klient w domenie Active Directory.
• UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie, utracie danych.
• Gigabit Ethernet: szybkie łącze sieciowe z obsługą ramek typu jumbo.
• Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 5 kamer wideo Axis® Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix2-200, bez konieczności stosowania komputera pośredniczącego. Napęd może również przechowywać dane z innych sieciowych kamer wideo.
• Serwer druku: może służyć jako serwer druku dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix2-200.
• Serwer Mediów AV UPnP/DLNA: ix2-200 jest kompatybilny z certyfikowanymi odtwarzaczami uPnP oraz DLNA i może przesyłać strumieniowo zdjęcia, dźwięk i wideo do komputerów stacjonarnych i notebooków oraz do innych urządzeń, jak np. konsole do gier (Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes, sieciowych cyfrowych ramek do zdjęć i innych urządzeń.
• Bluetooth: umożliwia zapisywanie kontaktów, zdjęć z telefonów komórkowych, PDA i telefonów Blackberry (wymagany jest adapter Bluetooth na USB, sprzedawany osobno).
• Pokaz zdjęć: Wbudowane oprogramowanie korzystające z technologii Cooliris umożliwia szybkie przeglądanie i współdzielenie zdjęć zgromadzonych na ix2-200.
• Picture Transfer Protocol (PTP): obsługuje bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych poprzez jeden z czterech wbudowanych portów USB 2.0.
• Uniwersalność: Obsługuje odczyt i zapis z dysków w wielu formatach, jak, np. Fat32, NTFS lub ext2/ext3. Współpracuje też z HFS+.

Archiwizacja i bezpieczeństwo
Serwer StorCenter Pro ix2-200 zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect Express. Podczas instalacji, użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

Ix2-200 wykorzystuje technologie szyfrowania RSA BSAFE do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Ekologiczna “zielona” pamięć masowa NAS
StorCenter ix2-200 wykorzystuje technologie zmniejszenia poboru energii, takie jak automatyczne zmniejszanie prędkości obrotowej dysków w czasie, gdy urządzenie nie przesyła i pobiera danych. StorCenter ix2-200 wykorzystuje też certyfikowany przez Energy Star zasilacz. Wymienione funkcje zapewniają minimalny pobór energii.

Kompatybilność
Sieciowy serwer StorCenter ix4-200d jest kompatybilny z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Ceny, dostępność i gwarancja
Iomega StorCenter Pro ix2-200 NAS dostępny jest w poniższych cenach dla klienta końcowego z VAT:

StorCenter ix2-200d Network Storage 1TB - € 249.0 brutto
StorCenter ix2-200d Network Storage 2TB - € 339.0 brutto
StorCenter ix2-200d Network Storage 4TB - € 699.0 brutto

Urządzenia chronione są trzyletnią gwarancją.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum