Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware Integrated OpenStack

VMware Integrated OpenStackPodczas spotkania online, w trakcie którego zaprezentowano najnowszą wersję platformy wirtualizacyjnej - vSphere 6, VMware poinformował również, że prace nad zapowiadaną na VMworld 2014 w sierpniu ub. roku, implementacja otwartoźródłowej platformy do budowy środowisk chmurowych z szczególnym naciskiem na model Infrastructure as a Service (IaaS) - OpenStack - zintegrowaną ze środowiskiem VMware dobiegły końca.


Prace nad projektem  OpenStack zainicjowała firma hostingowa Rackspace i agencja NASA w lipcu 2010 roku. Po dwóch latach, w maju 2012 roku agencja NASA wycofała się z aktywnych prac nad projektem, wyrażając zadowolenie z faktu, że społeczność OpenStack się rozrosła, a platforma chmurowa jest w dobrych rękach. Cztery miesiące później, we wrześniu 2012 roku, firma Rackspace poszła śladem NASA i przekazała zarządzanie i całą wartość projektu OpenStack w ręce OpenStack Foundation. W 2012 roku, do grupy zaangażowanych w rozwój OpenStack, dołączyła firma VMware (VMware oficjalnie dołącza do OpenStack).

Wraz z dużym zainteresowaniem platformą OpenStack, VMware nie poprzestał na przyglądaniu się jak sobie z nią radzą inni i postanowił zrobić kolejny krok, podejmując decyzję o intensyfikacji pracach nad integracją swoich produktów z coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Owocem tych prac jest VMware Integrated OpenStack (VIO), rozwiązanie które pojawi się w ofercie VMware w bieżącym kwartale.

VMware Integrated OpenStack

Dystrybucja OpenStack opracowana przez VMware dostępna pod nazwą VMware Integrated OpenStack (VIO), będzie produktem typu Out-Of-The-Box, dostępnym w postaci Virtual Appliance, które w łatwy sposób można wdrożyć z poziomu vSphere Web Client. Rozwiązanie nie będzie miało specjalnych wymagań sprzętowych, gdyż będzie działało na każdym sprzęcie obsługiwanym przez vSphere. Wysoki poziom integracji VIO z pozostałymi komponentami infrastruktury VMware sprawia, że użytkownicy zyskają rozwiązanie cechujące się wysokim stopniem automatyzacji.

Budowa infrastruktury cloud computing za pomocą OpenStack od podstaw, wymagała od administratorów dużej wiedzy, którzy często przed wdrożeniem nie mogli obejść się bez dziesiątek godzin nauki czy kosztownych szkoleń. Dzięki integracji rozwiązań, zarządzanie warstwą OpenStack będzie uproszczone i nie powinno sprawiać żadnych problemów administratorom na co dzień pracującym z vSphere / vCenter Server.

Ponadto VMware Integrated OpenStack (VIO) może korzystać z takich funkcji jak Dynamic Resource Scheduling (DRS), Storage DRS, High Availability i vMotion poprzez komponent Nova wchodzący w skład OpenStack.

Nowe rozwiązanie będzie można monitorować z wykorzystaniem vRealize Operations Manager, vRealize Log Insight oraz vRealize Business.

VMware Integrated OpenStack będzie bezpłatny dla klientów korzystających z vSphere Enterprise Plus, vSphere with Operations Management Enterprise Plus oraz wszystkich edycji vCloud Suite.