Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Devolutions Remote Desktop Manager 10.1.4

devolutions rdm 10.1 Remote desktop managerFirma Devolutions wydała kolejną wersję Remote Desktop Manager, narzędzia skierowanego do administratorów sieci i systemów, dającego niemal nieograniczoną kontrolę nad wszelkimi hasłami, połączeniami sieciowymi ze zdalnymi komputerami i maszynami wirtualnymi.


Oprogramowanie pozwala na dodawanie, edytowanie, usuwanie, współdzielenie, organizowanie i wyszukiwanie w szybki łatwy i bezpieczny sposób wszelkich zdalnych połączeń.

Remote Desktop Manager integruje się z wieloma rozwiązaniami i oferuje wsparcie dla wielu protokołów, w tym z Microsoft Remote Desktop, pcAnywhere, TeamViewer, Radmin, VNC, Dameware, Putty (SSH, Telnet, rLogin...), HP RGS, Logmein, Citrix (ICA / HDX), itd.
Dzięki imponującej bibliotece wtyczek, oprogramowanie można podłączyć do dziesiątek aplikacji i urządzeń, w tym z Barracuda NG Firewall, Cisco ASDM, Citrix NetScaler, MySQL, RVTools, SCCM 2012, SQL Server Management Studio,  VMware Horizon View Client czy XManager.

Za bezpieczny dostęp do danych odpowiada szyfrowanie AES moduł zaawansowanego zarządzania hasłami z innych programów takich jak KeePass, 1Password, LastPass, wbudowane menadżery haseł w FireFox i Chrome, Windows Credential Manager, Password Vault Manager, Password Safe oraz Secret Server. Ponadto oprogramowanie oferuje możliwość zarządzania użytkownikami sesji i ustawianiami ich uprawnień, co doskonale sprawdza się w środowiskach wielo-użytkownikowych.

Narzędzia skryptowe sesji pozwalają na uruchamianie poleceń, akcji bądź skryptów na jednej lub większej liczbie stacji z poziomu wiersza poleceń, Power Shell i PSExec (PSTools).

Nowa wersja, Remote Desktop Manager (RDM) 10.1, wprowadza wiele ulepszeń, wśród nich znajdują się nowe narzędzia rozszerzające zdalne zarządzanie o aplikacje, zdarzenia, drukarki, procesy i usługi, rozbudowano interfejs użytkownika, wprowadzono dwa nowe narzędzia RDCMan 2.7 i RDTabs oraz zaktualizowane rozszerzenia dla przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Google Chrome.

Remote Desktop Manager dostępny jest w dwóch edycjach, bezpłatnej Free Edition oraz rozbudowanej Enterprise w cenie uzależnionej od liczby użytkowników oraz okresu wsparcia i bezpłatnych aktualizacji.

Szczegółowe informacje, w tym bezpłatną edycję rozwiązania znajdziesz na stronie producenta.