Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Devolutions Remote Desktop Manager 10.1.4

devolutions rdm 10.1 Remote desktop managerFirma Devolutions wydała kolejną wersję Remote Desktop Manager, narzędzia skierowanego do administratorów sieci i systemów, dającego niemal nieograniczoną kontrolę nad wszelkimi hasłami, połączeniami sieciowymi ze zdalnymi komputerami i maszynami wirtualnymi.


Oprogramowanie pozwala na dodawanie, edytowanie, usuwanie, współdzielenie, organizowanie i wyszukiwanie w szybki łatwy i bezpieczny sposób wszelkich zdalnych połączeń.

Remote Desktop Manager integruje się z wieloma rozwiązaniami i oferuje wsparcie dla wielu protokołów, w tym z Microsoft Remote Desktop, pcAnywhere, TeamViewer, Radmin, VNC, Dameware, Putty (SSH, Telnet, rLogin...), HP RGS, Logmein, Citrix (ICA / HDX), itd.
Dzięki imponującej bibliotece wtyczek, oprogramowanie można podłączyć do dziesiątek aplikacji i urządzeń, w tym z Barracuda NG Firewall, Cisco ASDM, Citrix NetScaler, MySQL, RVTools, SCCM 2012, SQL Server Management Studio,  VMware Horizon View Client czy XManager.

Za bezpieczny dostęp do danych odpowiada szyfrowanie AES moduł zaawansowanego zarządzania hasłami z innych programów takich jak KeePass, 1Password, LastPass, wbudowane menadżery haseł w FireFox i Chrome, Windows Credential Manager, Password Vault Manager, Password Safe oraz Secret Server. Ponadto oprogramowanie oferuje możliwość zarządzania użytkownikami sesji i ustawianiami ich uprawnień, co doskonale sprawdza się w środowiskach wielo-użytkownikowych.

Narzędzia skryptowe sesji pozwalają na uruchamianie poleceń, akcji bądź skryptów na jednej lub większej liczbie stacji z poziomu wiersza poleceń, Power Shell i PSExec (PSTools).

Nowa wersja, Remote Desktop Manager (RDM) 10.1, wprowadza wiele ulepszeń, wśród nich znajdują się nowe narzędzia rozszerzające zdalne zarządzanie o aplikacje, zdarzenia, drukarki, procesy i usługi, rozbudowano interfejs użytkownika, wprowadzono dwa nowe narzędzia RDCMan 2.7 i RDTabs oraz zaktualizowane rozszerzenia dla przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Google Chrome.

Remote Desktop Manager dostępny jest w dwóch edycjach, bezpłatnej Free Edition oraz rozbudowanej Enterprise w cenie uzależnionej od liczby użytkowników oraz okresu wsparcia i bezpłatnych aktualizacji.

Szczegółowe informacje, w tym bezpłatną edycję rozwiązania znajdziesz na stronie producenta.