Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

TRENDnet na targach CES 2015

TRENDnetPodczas targów CES (Consumer Electronics Show) 2015, największych na świecie targów elektroniki oraz nowych technologii, odbywających się corocznie w styczniu w Las Vegas, firma TRENDnet zaprezentowała dwuzakresowy bezprzewodowy router AC2600 z dwoma portami USB 3.0, nową rozdzinę super szybkich urządzeń Powerline oraz portfolio urządzeń do inteligentnego sterowania domem.


Router TEW-872DRU
Dwuzakresowy bezprzewodowy router AC2600, model TEW-827DRU oferuje równoczesne wsparcie dla dwóch rodzaji szybkich sieci bezprzewodowych - super wydajną sieć WiFi AC (1,733 Mb/s) oraz szybką sieć w standardzie WiFi N (800 Mb/s). Architektura Quad-Stream, działająca w paśmie WiFi AC oraz WiFi N zapewnia osiąganie rekordowych prędkości transmisji.

Anteny pracujące w trybie Multiple-User MIMO (MU-MIMO) umożliwiają routerowi łączność z wieloma urządzeniami jednocześnie, zamiast przetwarzać ruch każdego z nich w kolejce. Technologia MU-MIMO znacznie poprawia wydajność w sieciach, w których pracuje wiele urządzeń. TEW-827DRU został wyposażony w 4 wydajne dwuzakresowe anteny zewnętrzne, które można zdemontować, w 4 gigabitowe porty przewodowe oraz 2 super wydajne porty USB 3.0. Wysokiej klasy wzmacniacze W-Fi zwiększają moc sygnału, a technologia Beamforming poprawia wydajność transmisji poprzez kierowanie silniejszego sygnału sieci Wi-Fi do konkretnej lokalizacji każdego z podłączonych urządzeń. Urządzenie oferuje również rozszerzone możliwości dzielenia się plikami dzięki obsłudze programu Samba, funkcji serwera muzycznego iTunes oraz możliwości pobierania plików jako klient sieci BitTorrent.

Adaptery Powerline 1200
Zestawy adapterów Powerline 1200 AV2, model TPL-420E2K, oraz Powerline 1200 AV2 Adapter Kit z wbudowanym gniazdkiem elektrycznym, model TPL-421E2K, wyznaczają nowe granice wydajności dla produktów serii Powerline 1200.

Rozwiązanie TRENDnet Powerline 1200 tworzy ekstremalnie wydajną sieć Powerline przy wykorzystaniu istniejącej instalacji elektrycznej. Korzystanie z adapterów nie może być łatwiejsze - łączą się one automatycznie (w obrębie tej samej sieci) po wyjęciu z pudełka, tworząc domyślnie zabezpieczoną hasłem sieć. Podłącz pierwszy adapter i połącz go z routerem. Następnie podłącz drugi adapter w obrębie tej samej sieci elektrycznej, aby uzyskać ekstremalnie szybką łaczność Powerline 1200.

Technologia Powerline MIMO wykorzystuje wszystkie trzy przewody elektryczne (fazowy, neutralny i ochronny) do osiągnięcia niezwykłych prędkości transmisji i dużego zasięgu. Gigabitowy port obecny w obu modelach umożliwia wydajne przesyłanie danych pomiędzy siecią Powerline i podłączonymi urządzeniami. Adaptery TRENDnet łączą się przy wykorzystaniu istniejącej instalacji elektrycznej w domach o powierzchni do 465 metrów kwadratowych lub liniowej instalacji elektrycznej o maksymalnej długości 300 metrów.

Urządzenia do inteligentnego sterowania domem
Podczas CES 2015 TRENDnet zaprezentował również dwa nowe urządzenia do inteligentnego sterowania domem: zestaw Powerline z inteligentnym switchem, model THA-102PLK, oraz domowy inteligentny switch z extenderem WiFi AC750 WiFi, model THA-103AC.

"Oba produkty uzupełniają inteligentny domowy switch, a szczególnie bezprzewodowy extender THA-101, który zaprezentowaliśmy w grudniu. Fakt, że użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi swoimi urządzeniami z poziomu naszej darmowej aplikacji sprawia, że instalacja i obsługa rozwiązania TRENDnet jest niezwykle prosta" - powiedział Sonny Su, dyrektor technologiczny firmy TRENDnet.

Źródło: TRENDnet