Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle rozszerza ofertę rozwiązań Oracle Cloud

Oracle OpenWorldKontynuując wprowadzanie innowacji i rozszerzanie oferty rozwiązań Oracle Cloud, firma Oracle wprowadziła sześć nowych usług Oracle Cloud Platform, które pomagają klientom i partnerom opracowywać i wdrażać nowe aplikacje, rozszerzać i personalizować aplikacje Oracle SaaS oraz przeprowadzać migrację aplikacji wdrożonych w siedzibie przedsiębiorstwa do chmury Oracle Cloud.


Platforma Oracle Cloud Platform stanowi fundament zarówno dla aplikacji SaaS firmy Oracle, jak i dla większości największych dostawców SaaS na całym świecie. Firma Oracle rozbudowała platformę Oracle Cloud Platform, aby udostępnić nowe funkcjonalności, takie jak analiza wielkich zbiorów danych, integracja, zarządzanie procesami, Java Platform, Standard Edition (Java SE) oraz Node.js w celu obsługi JavaScript po stronie serwera.

Platforma Oracle Cloud cały czas znajduje nowych klientów. Obecnie obsługuje 62 miliony użytkowników i 23 miliardów transakcji dziennie. Jest zainstalowana na 30 000 urządzeń i zajmuje 400 petabajtów pamięci masowej w 19 centrach przetwarzania danych na całym świecie.

Oto sześć nowych usług Oracle na platformie Oracle Cloud Platform:
Oracle Big Data Cloud: umożliwia klientom przechowywanie, analizę i przetwarzanie ogromnych ilości danych z wykorzystaniem środowiska Hadoop na bezpiecznej, elastycznej, zarządzanej i łatwej w obsłudze platformie, w pełni zintegrowanej z innymi usługami Oracle Cloud.
Oracle Integration Cloud: zapewnia klientom szybkie projektowanie, wdrażanie i monitorowanie integracji typu „cloud-to-cloud” i „cloud-to-on-premises” oraz zarządzanie nimi za pomocą sprawnego i intuicyjnego interfejsu opartego na przeglądarce.
Oracle Mobile Cloud: umożliwia klientom szybkie wprowadzanie aplikacji mobilnych klasy korporacyjnej na rynek dzięki mobilnemu zapleczu dostępnemu w chmurze.
Oracle Process Cloud: pozwala użytkownikom biznesowym projektować, wdrażać, monitorować i optymalizować procesy biznesowe w celu zwiększenia wydajności, elastyczności i produktywności.
Oracle Java SE Cloud: umożliwia szybkie i łatwe wdrażanie aplikacji Java SE 7 lub 8 razem z wszystkimi potrzebnymi bibliotekami na dynamicznie skalowalnej infrastrukturze Oracle Cloud o wysokiej dostępności; udostępnia również oparte na chmurze narzędzia zapewniające ciągłą integrację i zarządzanie aplikacjami.
Oracle Node.js Cloud: umożliwia szybkie i łatwe wdrażanie aplikacji JavaScript razem z wszystkimi potrzebnymi bibliotekami na dynamicznie skalowalnej infrastrukturze Oracle Cloud o wysokiej dostępności; udostępnia również oparte na chmurze narzędzia zapewniające ciągłą integrację i zarządzanie aplikacjami.

Źródło: Oracle