Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SoftLayer w portfolio usług Avnet

AvnetAvnet Sp. z o.o., poinformował o rozszerzeniu portfolio usług w chmurze o usługi firmy SoftLayer, należącej do IBM. Tym samym dystrybutor, po sukcesach odniesionych przez Avnet Technology Solutions w USA i Kanadzie, otwiera przed Partnerami Biznesowymi IBM w rejonie EMEA możliwość lepszego wykorzystania potencjału chmury, dostarczając im skalowalną, bezpieczną bazę.


"W SoftLayer uważamy, że znajdowanie i implementowanie rozwiązań infrastruktury w chmurze, których oczekuje biznes, powinno być proste. Współpracujemy z Avnet, aby pomóc zrealizować tę wizję. Avnet stosuje sprawdzone procedury wdrażania w chmurze takich rozwiązań, które przyspieszają możliwości dostarczania naszych rozwiązań klientom przez Partnerów Biznesowych IBM. W Avnet wkłada się sporo wysiłku, aby zorganizować społeczność Partnerów Biznesowych znakomicie przygotowanych do działań związanych z chmurą, czyli rozumiejących niuanse inicjatyw i implementacji w chmurze i zdolnych do fachowego prowadzenia naszych klientów podczas wdrażania rozwiązań w infrastrukturze chmury" - powiedział Lance Crosby, dyrektor generalny SoftLayer.

Umowa obejmuje rozwiązania IaaS (infrastructure-as-a-service) firmy IBM, które rozszerzają zakres usług firmy Avnet i ułatwiają dostarczanie wysokiej jakości usług. Połączenie rozproszonych lokalnych centrów danych SoftLayer oraz globalnej sieci umożliwia Partnerom Biznesowym umieszczanie danych klientów w takim miejscu i czasie, w jakim są wymagane. Architektura sieci SoftLayer pozwala również Partnerom Biznesowym na optymalizowanie globalnej wydajności klientów dzięki wykorzystaniu sieci prywatnych, a także na konsolidowanie i agregowanie danych, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

"Razem z IBM mamy wspólną pasję inwestowania w rozwijające się technologie, takie jak chmura i pomagamy naszym Partnerom Biznesowym wejść na rozwijające się rynki. Dzięki temu partnerstwu mamy wyjątkową pozycję w obszarach tworzenia wsparcia dla Partnerów Biznesowych, wynajdywania i wykorzystywania możliwości SoftLayer oraz wykonywania pogłębionych ekspertyz w technologiach IBM w obszarze EMEA" - komentuje Miriam Murphy, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży przedsiębiorstwom i marketingu w firmie Avnet Technology Solutions, EMEA.

"Usługi dostępne w oparciu o model cloud computing sprawiają, że wzrost i innowacje w technologii są postrzegane jako część trzeciej platformy. Decyzja o zaangażowaniu się poprzez dystrybutora, takiego jak Avnet, ułatwi firmie SoftLayer wykorzystanie możliwości związanych z trzecią platformą oraz rozszerzy dostęp do rynku. Avnet ma wyjątkowe podejście do rynku przetwarzania w chmurze, które jest zgodne ze strategią IBM i umożliwia Partnerom Biznesowym szybkie wdrażanie w chmurze usług i rozwiązań dla użytkowników końcowych" - dodał Darren Bibby, wiceprezydent ds. programowych, Channels and Alliances Research for IDC.

Firma SoftLayer dołączyła do IBM jako dostawca infrastruktury w chmurze po jej przejęciu w lipcu 2013. Od tamtej pory powstało wiele usług IBM w chmurze. W EMEA partnerstwo obejmuje następujące kraje: Austria, Belgia, Republika Czeska, Dania, Francja, Niemcy, Węgry, Zjednoczone Królestwo i Irlandia, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, Turcja i Luksemburg.

"Nowe rozwiązanie znajdujące się w ofercie Avnet pozwala na szybkie dostarczenie klientom zasobów wymaganych przez dynamicznie rosnące wymagania biznesowe. W czasach, gdy od dostępności i skalowalności systemów zależy realizacja celów biznesowych, elastyczność dostępnych konfiguracji umożliwia uzupełnienie wdrożonego środowiska o wysokodostępne zasoby zdalne. Infrastruktura jako usługa dostarczana przez lidera rozwiązań IT, jaką od lat pozostaje IBM, pozwala na stworzenie zapasowych ośrodków przetwarzania oraz migracji usług do centrów danych utrzymywanych i zabezpieczanych według najlepszych praktyk. Partnerzy Biznesowi Avnet, korzystając z doświadczenia zdobytego podczas wdrożeń u największych klientów na rynku, są w stanie zaproponować rozwiązanie odpowiednie zarówno dla posiadanych zasobów jak i planowanych projektów. W najbliższym czasie w siedzibie Avnet w Warszawie organizowane będą warsztaty mające na celu przybliżenie usługi oraz pokazanie funkcjonalności, które jesteśmy w stanie zbudować" - mówi Rafał Owczarek, Professional Services Engineer w Avnet Sp. z o.o.

Źródło: Avnet