Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa platforma EMC VMAX3 - podwalina pod chmurę hybrydową

EMCFirma EMC Corporation rozszerza ofertę o wyczekiwaną rodzinę VMAX3, wprowadzającą rozwiązania VMAX w świat platform usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jest to fundamentalna zmiana tego, co było dotąd możliwe w kontekście pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Nowe rozwiązania oferują dużo lepszą sprawność (porównywalną z usługami chmurowymi), wydajność i kontrolę nad centrum przetwarzania danych.


Pojawienie się chmur publicznych (public cloud) umożliwiło działom biznesowym pominięcie działów informatycznych i szybkie pozyskiwanie potrzebnych aplikacji. Takie samoobsługowe podejście zdecydowanie poprawiło sprawność funkcjonowania biznesu, jednak  pojawiło się nowe ryzyko związane z przeniesieniem danych firmowych poza zaufaną strefę kontrolowaną przez wewnętrzny dział informatyczny.

Chcąc odzyskać kontrolę nad danymi, działy informatyczne potrzebują nowej, o wiele sprawniejszej infrastruktury centrum przetwarzania danych. VMAX3, platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej, pozwala odzyskać kontrolę nad tym, gdzie są uruchamiane konkretne obciążenia - w centrum przetwarzania danych czy w chmurze publicznej. VMAX3 pomaga w ten sposób klientom zarządzać środowiskiem pamięci masowej jako usługi (ang. Storage-as-a-Service) z wykorzystaniem łatwych do przewidzenia poziomów usług w chmurze hybrydowej.

Przebudowa architektury VMAX3 bazuje na nowej wersji systemu operacyjnego HYPERMAX i architekturze Dynamic Virtual Matrix. HYPERMAX to pierwszy w branży otwarty, konwergentny hiperwizor pamięci masowej i system operacyjny w jednym. Pozwala on platformie VMAX3 osadzać usługi infrastruktury pamięci masowej, takie jak dostęp do chmury, mobilność danych czy ochrona danych, bezpośrednio w macierzy. W ten sposób rośnie wydajność i poziom konsolidacji infrastruktury centrum przetwarzania danych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zajmowanej powierzchni i zużycia energii. Ponadto system HYPERMAX umożliwia udostępnianie usług przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, bez zakłócania pracy innych podsystemów. Architektura macierzowa Dynamic Virtual Matrix umożliwia dynamiczne przydzielanie mocy obliczeniowej, co poprawia ogólną wydajność infrastruktury i pozwala zapewniać łatwe do przewidzenia poziomy usług - niezależnie od skali środowiska.

"EMC twierdzi, że za sprawą VMAX3 chce wywrócić do góry nogami rynek korporacyjnych systemów pamięci masowej. W tym celu firma ukuła łatwe do zrozumienia i chwytliwe określenie tego rodzaju rozwiązania: platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jakkolwiek chwytliwa nie byłabynazwa, liczą się konkrety. Szczęśliwie pod tym względem VMAX3 zdecydowanie nie rozczarowuje. Jest to dobrze przemyślana platforma wykorzystująca zarówno moc obliczeniową nowoczesnych procesorów, jak i zaawansowane, nowatorskie funkcje, w wyniku czego umożliwia zagwarantowanie i utrzymanie łatwych do przewidzenia poziomów usług - niezależnie od skali środowiska. VMAX3 zostało zaprojektowane z myślą o umożliwieniu działom informatycznym skorzystania z atrakcyjnych ekonomiczności, elastyczności oraz samoobsługi oferowanych przez chmury, nie rezygnując jednocześnie z bezpieczeństwa, dostępności i skalowalności tradycyjnego centrum przetwarzania danych" - powiedział Mark Peters, ESG.

Platforma VMAX3 łączy kontrolę i pewność tradycyjnych centrów przetwarzania danych z elastycznością, ekonomicznością i skalowalnością chmury. W ten sposób dostajemy środowisko wydajniejsze, bezpieczniejsze i sprawniejsze.

Nowe systemy hybrydowe VMAX3 - w tym modele 100K, 200K i 400K - zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o obsłudze chmur hybrydowych. Z tego względu właśnie potrafią dynamicznie przydzielać na żądanie nawet 384 rdzeni procesorów, płynnie dostosowując się do wymagań dynamicznych, zróżnicowanych obciążeń.

Zoptymalizowana pod kątem pamięci Flash platforma VMAX3 oferuje sprawność i ekonomiczność chmury oraz kontrolę i bezpieczeństwo, z których znana jest rodzina produktów VMAX (dostępność na poziomie „sześciu dziewiątek”, czyli 99,9999%).

Nowy produkt do zabezpieczania danych, EMC ProtectPoint, umożliwia tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z podstawowej pamięci masowej do podsystemu chronionego. Nawet dziesięciokrotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych i natychmiastowy dostęp do chronionych danych. Nowy algorytm umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych zawartychw VMAX3 bezpośrednio w systemie Data Domain, co eliminuje potrzebę utrzymywania tradycyjnej infrastruktury kopii zapasowych i obniża całkowity koszt posiadania nawet o 65%.

Nowe, wbudowane funkcje dostępu do chmury publicznej zostaną dodane z wykorzystaniem technologii przejętej niedawno spółki TwinStrata Inc. Ta zaawansowana technologia warstwowania środowiska chmury umożliwia przenoszenie rzadko wykorzystywanych danych do chmury publicznej, co obniża całkowity koszt posiadania. Obecnie rozwiązania firmy TwinStrata obsługują chmury wielu czołowych dostawców. Wkrótce grono obsługiwanych środowisk zostanie powiększone o inne popularne rozwiązania.

VMAX3 z systemem HYPERMAX powinny być dostępne od trzeciego kwartału 2014 r. W późniejszym terminie będą udostępniane różne dodatkowe funkcje. Osadzanie plików i rozwiązanie ProtectPoint będą dostępne od czwartego kwartału 2014 r. (obowiązywać będą dodatkowe opłaty licencyjne). Szczegóły integracji z rozwiązaniem firmy TwinStrata zostaną podane w późniejszym terminie. Do wdrożeń VMAX3 dostępne są usługi doradcze i wdrożeniowe EMC Global Services.

Źródło: EMC