Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa platforma EMC VMAX3 - podwalina pod chmurę hybrydową

EMCFirma EMC Corporation rozszerza ofertę o wyczekiwaną rodzinę VMAX3, wprowadzającą rozwiązania VMAX w świat platform usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jest to fundamentalna zmiana tego, co było dotąd możliwe w kontekście pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Nowe rozwiązania oferują dużo lepszą sprawność (porównywalną z usługami chmurowymi), wydajność i kontrolę nad centrum przetwarzania danych.


Pojawienie się chmur publicznych (public cloud) umożliwiło działom biznesowym pominięcie działów informatycznych i szybkie pozyskiwanie potrzebnych aplikacji. Takie samoobsługowe podejście zdecydowanie poprawiło sprawność funkcjonowania biznesu, jednak  pojawiło się nowe ryzyko związane z przeniesieniem danych firmowych poza zaufaną strefę kontrolowaną przez wewnętrzny dział informatyczny.

Chcąc odzyskać kontrolę nad danymi, działy informatyczne potrzebują nowej, o wiele sprawniejszej infrastruktury centrum przetwarzania danych. VMAX3, platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej, pozwala odzyskać kontrolę nad tym, gdzie są uruchamiane konkretne obciążenia - w centrum przetwarzania danych czy w chmurze publicznej. VMAX3 pomaga w ten sposób klientom zarządzać środowiskiem pamięci masowej jako usługi (ang. Storage-as-a-Service) z wykorzystaniem łatwych do przewidzenia poziomów usług w chmurze hybrydowej.

Przebudowa architektury VMAX3 bazuje na nowej wersji systemu operacyjnego HYPERMAX i architekturze Dynamic Virtual Matrix. HYPERMAX to pierwszy w branży otwarty, konwergentny hiperwizor pamięci masowej i system operacyjny w jednym. Pozwala on platformie VMAX3 osadzać usługi infrastruktury pamięci masowej, takie jak dostęp do chmury, mobilność danych czy ochrona danych, bezpośrednio w macierzy. W ten sposób rośnie wydajność i poziom konsolidacji infrastruktury centrum przetwarzania danych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zajmowanej powierzchni i zużycia energii. Ponadto system HYPERMAX umożliwia udostępnianie usług przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, bez zakłócania pracy innych podsystemów. Architektura macierzowa Dynamic Virtual Matrix umożliwia dynamiczne przydzielanie mocy obliczeniowej, co poprawia ogólną wydajność infrastruktury i pozwala zapewniać łatwe do przewidzenia poziomy usług - niezależnie od skali środowiska.

"EMC twierdzi, że za sprawą VMAX3 chce wywrócić do góry nogami rynek korporacyjnych systemów pamięci masowej. W tym celu firma ukuła łatwe do zrozumienia i chwytliwe określenie tego rodzaju rozwiązania: platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jakkolwiek chwytliwa nie byłabynazwa, liczą się konkrety. Szczęśliwie pod tym względem VMAX3 zdecydowanie nie rozczarowuje. Jest to dobrze przemyślana platforma wykorzystująca zarówno moc obliczeniową nowoczesnych procesorów, jak i zaawansowane, nowatorskie funkcje, w wyniku czego umożliwia zagwarantowanie i utrzymanie łatwych do przewidzenia poziomów usług - niezależnie od skali środowiska. VMAX3 zostało zaprojektowane z myślą o umożliwieniu działom informatycznym skorzystania z atrakcyjnych ekonomiczności, elastyczności oraz samoobsługi oferowanych przez chmury, nie rezygnując jednocześnie z bezpieczeństwa, dostępności i skalowalności tradycyjnego centrum przetwarzania danych" - powiedział Mark Peters, ESG.

Platforma VMAX3 łączy kontrolę i pewność tradycyjnych centrów przetwarzania danych z elastycznością, ekonomicznością i skalowalnością chmury. W ten sposób dostajemy środowisko wydajniejsze, bezpieczniejsze i sprawniejsze.

Nowe systemy hybrydowe VMAX3 - w tym modele 100K, 200K i 400K - zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o obsłudze chmur hybrydowych. Z tego względu właśnie potrafią dynamicznie przydzielać na żądanie nawet 384 rdzeni procesorów, płynnie dostosowując się do wymagań dynamicznych, zróżnicowanych obciążeń.

Zoptymalizowana pod kątem pamięci Flash platforma VMAX3 oferuje sprawność i ekonomiczność chmury oraz kontrolę i bezpieczeństwo, z których znana jest rodzina produktów VMAX (dostępność na poziomie „sześciu dziewiątek”, czyli 99,9999%).

Nowy produkt do zabezpieczania danych, EMC ProtectPoint, umożliwia tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z podstawowej pamięci masowej do podsystemu chronionego. Nawet dziesięciokrotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych i natychmiastowy dostęp do chronionych danych. Nowy algorytm umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych zawartychw VMAX3 bezpośrednio w systemie Data Domain, co eliminuje potrzebę utrzymywania tradycyjnej infrastruktury kopii zapasowych i obniża całkowity koszt posiadania nawet o 65%.

Nowe, wbudowane funkcje dostępu do chmury publicznej zostaną dodane z wykorzystaniem technologii przejętej niedawno spółki TwinStrata Inc. Ta zaawansowana technologia warstwowania środowiska chmury umożliwia przenoszenie rzadko wykorzystywanych danych do chmury publicznej, co obniża całkowity koszt posiadania. Obecnie rozwiązania firmy TwinStrata obsługują chmury wielu czołowych dostawców. Wkrótce grono obsługiwanych środowisk zostanie powiększone o inne popularne rozwiązania.

VMAX3 z systemem HYPERMAX powinny być dostępne od trzeciego kwartału 2014 r. W późniejszym terminie będą udostępniane różne dodatkowe funkcje. Osadzanie plików i rozwiązanie ProtectPoint będą dostępne od czwartego kwartału 2014 r. (obowiązywać będą dodatkowe opłaty licencyjne). Szczegóły integracji z rozwiązaniem firmy TwinStrata zostaną podane w późniejszym terminie. Do wdrożeń VMAX3 dostępne są usługi doradcze i wdrożeniowe EMC Global Services.

Źródło: EMC