Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa platforma EMC VMAX3 - podwalina pod chmurę hybrydową

EMCFirma EMC Corporation rozszerza ofertę o wyczekiwaną rodzinę VMAX3, wprowadzającą rozwiązania VMAX w świat platform usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jest to fundamentalna zmiana tego, co było dotąd możliwe w kontekście pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Nowe rozwiązania oferują dużo lepszą sprawność (porównywalną z usługami chmurowymi), wydajność i kontrolę nad centrum przetwarzania danych.


Pojawienie się chmur publicznych (public cloud) umożliwiło działom biznesowym pominięcie działów informatycznych i szybkie pozyskiwanie potrzebnych aplikacji. Takie samoobsługowe podejście zdecydowanie poprawiło sprawność funkcjonowania biznesu, jednak  pojawiło się nowe ryzyko związane z przeniesieniem danych firmowych poza zaufaną strefę kontrolowaną przez wewnętrzny dział informatyczny.

Chcąc odzyskać kontrolę nad danymi, działy informatyczne potrzebują nowej, o wiele sprawniejszej infrastruktury centrum przetwarzania danych. VMAX3, platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej, pozwala odzyskać kontrolę nad tym, gdzie są uruchamiane konkretne obciążenia - w centrum przetwarzania danych czy w chmurze publicznej. VMAX3 pomaga w ten sposób klientom zarządzać środowiskiem pamięci masowej jako usługi (ang. Storage-as-a-Service) z wykorzystaniem łatwych do przewidzenia poziomów usług w chmurze hybrydowej.

Przebudowa architektury VMAX3 bazuje na nowej wersji systemu operacyjnego HYPERMAX i architekturze Dynamic Virtual Matrix. HYPERMAX to pierwszy w branży otwarty, konwergentny hiperwizor pamięci masowej i system operacyjny w jednym. Pozwala on platformie VMAX3 osadzać usługi infrastruktury pamięci masowej, takie jak dostęp do chmury, mobilność danych czy ochrona danych, bezpośrednio w macierzy. W ten sposób rośnie wydajność i poziom konsolidacji infrastruktury centrum przetwarzania danych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zajmowanej powierzchni i zużycia energii. Ponadto system HYPERMAX umożliwia udostępnianie usług przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, bez zakłócania pracy innych podsystemów. Architektura macierzowa Dynamic Virtual Matrix umożliwia dynamiczne przydzielanie mocy obliczeniowej, co poprawia ogólną wydajność infrastruktury i pozwala zapewniać łatwe do przewidzenia poziomy usług - niezależnie od skali środowiska.

"EMC twierdzi, że za sprawą VMAX3 chce wywrócić do góry nogami rynek korporacyjnych systemów pamięci masowej. W tym celu firma ukuła łatwe do zrozumienia i chwytliwe określenie tego rodzaju rozwiązania: platforma usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Jakkolwiek chwytliwa nie byłabynazwa, liczą się konkrety. Szczęśliwie pod tym względem VMAX3 zdecydowanie nie rozczarowuje. Jest to dobrze przemyślana platforma wykorzystująca zarówno moc obliczeniową nowoczesnych procesorów, jak i zaawansowane, nowatorskie funkcje, w wyniku czego umożliwia zagwarantowanie i utrzymanie łatwych do przewidzenia poziomów usług - niezależnie od skali środowiska. VMAX3 zostało zaprojektowane z myślą o umożliwieniu działom informatycznym skorzystania z atrakcyjnych ekonomiczności, elastyczności oraz samoobsługi oferowanych przez chmury, nie rezygnując jednocześnie z bezpieczeństwa, dostępności i skalowalności tradycyjnego centrum przetwarzania danych" - powiedział Mark Peters, ESG.

Platforma VMAX3 łączy kontrolę i pewność tradycyjnych centrów przetwarzania danych z elastycznością, ekonomicznością i skalowalnością chmury. W ten sposób dostajemy środowisko wydajniejsze, bezpieczniejsze i sprawniejsze.

Nowe systemy hybrydowe VMAX3 - w tym modele 100K, 200K i 400K - zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o obsłudze chmur hybrydowych. Z tego względu właśnie potrafią dynamicznie przydzielać na żądanie nawet 384 rdzeni procesorów, płynnie dostosowując się do wymagań dynamicznych, zróżnicowanych obciążeń.

Zoptymalizowana pod kątem pamięci Flash platforma VMAX3 oferuje sprawność i ekonomiczność chmury oraz kontrolę i bezpieczeństwo, z których znana jest rodzina produktów VMAX (dostępność na poziomie „sześciu dziewiątek”, czyli 99,9999%).

Nowy produkt do zabezpieczania danych, EMC ProtectPoint, umożliwia tworzenie kopii zapasowych bezpośrednio z podstawowej pamięci masowej do podsystemu chronionego. Nawet dziesięciokrotnie szybsze tworzenie kopii zapasowych i natychmiastowy dostęp do chronionych danych. Nowy algorytm umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych zawartychw VMAX3 bezpośrednio w systemie Data Domain, co eliminuje potrzebę utrzymywania tradycyjnej infrastruktury kopii zapasowych i obniża całkowity koszt posiadania nawet o 65%.

Nowe, wbudowane funkcje dostępu do chmury publicznej zostaną dodane z wykorzystaniem technologii przejętej niedawno spółki TwinStrata Inc. Ta zaawansowana technologia warstwowania środowiska chmury umożliwia przenoszenie rzadko wykorzystywanych danych do chmury publicznej, co obniża całkowity koszt posiadania. Obecnie rozwiązania firmy TwinStrata obsługują chmury wielu czołowych dostawców. Wkrótce grono obsługiwanych środowisk zostanie powiększone o inne popularne rozwiązania.

VMAX3 z systemem HYPERMAX powinny być dostępne od trzeciego kwartału 2014 r. W późniejszym terminie będą udostępniane różne dodatkowe funkcje. Osadzanie plików i rozwiązanie ProtectPoint będą dostępne od czwartego kwartału 2014 r. (obowiązywać będą dodatkowe opłaty licencyjne). Szczegóły integracji z rozwiązaniem firmy TwinStrata zostaną podane w późniejszym terminie. Do wdrożeń VMAX3 dostępne są usługi doradcze i wdrożeniowe EMC Global Services.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja