Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec Backup Exec 2014

SymantecFirma Symantec wprowadziła na rynek Backup Exec 2014, zunifikowane rozwiązanie, chroniące krytyczne dane organizacji, oferujące zaawansowany, elastyczny backup i przywracanie danych w hybrydowych środowiskach fizyczno-wirtualnych.


Najnowsze wydanie Backup Exec wprowadza m.in. wzrost wydajności, integrację z Windows Server 2012, zoptymalizowany wgląd w zarządzanie backupem i przywracaniem, rozszerzoną obsługę chmury obliczeniowej oraz uproszczone migracje i aktualizacje.

Rozwiązanie poza funkcjami tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, oferuje wsparcie dla migracji V2P (virtual to physical) oraz P2V (physical to virtual).

Konieczność ochrony informacji oraz zasobów rozproszonych po różnych platformach, takich jak środowiska wirtualne i fizyczne, w połączeniu z mnożącymi się danymi nieustrukturyzowanymi, ograniczonymi budżetami IT i wirtualizacją serwerów, wywiera istotny wpływ na to, jak organizacje podchodzą do backupu i przywracania.

Tradycyjne metody nie spełniają potrzeb i wymagań wielu współczesnych działów IT. Symantec pomaga uporać się z tymi problemami, dostarczając jedno rozwiązanie, które pozwala zapanować nad rosnącą ilością złożonych danych w środowiskach mieszanych, aby organizacje poświęcały mniej czasu na utrzymywanie swoich środowisk IT, a więcej na wprowadzanie innowacji.

Kluczowe cechy Backup Exec 2014:
• Elastyczność. Ochrona mieszanych środowisk wirtualno-fizycznych w pojedynczym rozwiązaniu, które tworzy kopie zapasowe na praktycznie dowolnym urządzeniu pamięciowym (pamięci masowych) i umożliwia szybkie, efektywne i wszechstronne przywracanie.
• Zoptymalizowana wydajność. Nawet 100 proc. szybsze i bardziej niezawodne tworzenie kopii zapasowych (w tym maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V) oraz deduplikacja danych w porównaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania.
• Pełen wgląd w zadania backupu. Powraca monitorowanie zadań backupu w pojedynczym widoku. Administratorzy IT mogą oszczędzić czas i uprościć tworzenie zadań backupu poprzez tworzenie kopii zapasowych wielu serwerów w ramach jednego zadania.
• Uproszczony proces aktualizacji/migracji. Tradycyjne rozwiązania do backupu i przywracania bywają nieefektywne, czasochłonne i kosztowne w zarządzaniu. Dzięki intuicyjnym kreatorom i przemyślanej konsoli, Backup Exec 2014 jest łatwy we wdrożeniu i zarządzaniu – niezależenie od tego, czy chodzi o aktualizację z poprzedniej wersji, czy też o migrację z alternatywnego rozwiązania.
• Obsługa systemów Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2.

Producent poinformował jednocześnie, że pakiety serwisowe będą wydawane co 90 dni, zapowiedział też, że wydanie Backup Exec 2014 Service Pack 1 zaplanowano na wrzesień 2014 r.

Źródło: Symantec