Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Symantec Backup Exec 2014

SymantecFirma Symantec wprowadziła na rynek Backup Exec 2014, zunifikowane rozwiązanie, chroniące krytyczne dane organizacji, oferujące zaawansowany, elastyczny backup i przywracanie danych w hybrydowych środowiskach fizyczno-wirtualnych.


Najnowsze wydanie Backup Exec wprowadza m.in. wzrost wydajności, integrację z Windows Server 2012, zoptymalizowany wgląd w zarządzanie backupem i przywracaniem, rozszerzoną obsługę chmury obliczeniowej oraz uproszczone migracje i aktualizacje.

Rozwiązanie poza funkcjami tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, oferuje wsparcie dla migracji V2P (virtual to physical) oraz P2V (physical to virtual).

Konieczność ochrony informacji oraz zasobów rozproszonych po różnych platformach, takich jak środowiska wirtualne i fizyczne, w połączeniu z mnożącymi się danymi nieustrukturyzowanymi, ograniczonymi budżetami IT i wirtualizacją serwerów, wywiera istotny wpływ na to, jak organizacje podchodzą do backupu i przywracania.

Tradycyjne metody nie spełniają potrzeb i wymagań wielu współczesnych działów IT. Symantec pomaga uporać się z tymi problemami, dostarczając jedno rozwiązanie, które pozwala zapanować nad rosnącą ilością złożonych danych w środowiskach mieszanych, aby organizacje poświęcały mniej czasu na utrzymywanie swoich środowisk IT, a więcej na wprowadzanie innowacji.

Kluczowe cechy Backup Exec 2014:
• Elastyczność. Ochrona mieszanych środowisk wirtualno-fizycznych w pojedynczym rozwiązaniu, które tworzy kopie zapasowe na praktycznie dowolnym urządzeniu pamięciowym (pamięci masowych) i umożliwia szybkie, efektywne i wszechstronne przywracanie.
• Zoptymalizowana wydajność. Nawet 100 proc. szybsze i bardziej niezawodne tworzenie kopii zapasowych (w tym maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V) oraz deduplikacja danych w porównaniu z poprzednimi wersjami oprogramowania.
• Pełen wgląd w zadania backupu. Powraca monitorowanie zadań backupu w pojedynczym widoku. Administratorzy IT mogą oszczędzić czas i uprościć tworzenie zadań backupu poprzez tworzenie kopii zapasowych wielu serwerów w ramach jednego zadania.
• Uproszczony proces aktualizacji/migracji. Tradycyjne rozwiązania do backupu i przywracania bywają nieefektywne, czasochłonne i kosztowne w zarządzaniu. Dzięki intuicyjnym kreatorom i przemyślanej konsoli, Backup Exec 2014 jest łatwy we wdrożeniu i zarządzaniu – niezależenie od tego, czy chodzi o aktualizację z poprzedniej wersji, czy też o migrację z alternatywnego rozwiązania.
• Obsługa systemów Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2.

Producent poinformował jednocześnie, że pakiety serwisowe będą wydawane co 90 dni, zapowiedział też, że wydanie Backup Exec 2014 Service Pack 1 zaplanowano na wrzesień 2014 r.

Źródło: Symantec