Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wprowadza ulepszenia w Linux Containers

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, zapowiedział wprowadzenie ulepszeń w technologii Linux Containers (LXC). Usprawnią one dostarczanie i koordynowanie aplikacji w systemach fizycznych, maszynach wirtualnych oraz chmurach prywatnych i publicznych z wykorzystaniem kontenerów i technologii Docker.


Kontenerowe technologie open source torują drogę do otwartej chmury hybrydowej. Jest ona zoptymalizowana pod kątem aplikacji i może uprościć cały cykl ich życia – od tworzenia i wdrażania do utrzymywania i zarządzania. W sytuacji, gdy coraz więcej przedsiębiorstw przyjmuje filozofię DevOps, RedHat oczekuje, że technologie kontenerowe odegrają istotną rolę w sposobie dostarczania i zarządzania aplikacjami przez organizacje.

Ulepszenia Linux Containers obejmują:
Projekt Atomic. Nowy projekt społecznościowy mający na celu opracowanie technologii tworzenia lekkich hostów pod kontenery w oparciu o ekosystem Linuksa. Narzędzia powstałe w ramach projektu Atomic umożliwią stworzenie nowej odmiany systemu Red Hat Enterprise Linux – Red Hat Enterprise Linux Atomic Host - który ma zadebiutować wraz z wydaniem Red Hat Enterprise Linux 7.
Program High-Touch Beta. Rozszerzenie programu Red Hat Enterprise Linux 7 High-Touch o system Red Hat Enterprise Linux Atomic Host i kontenerowe technologie Docker. Program umożliwi wybranym klientom ocenę tych nowych technologii kontenerowych w środowiskach aplikacyjnych.
GearD. Nowy projekt społeczności OpenShift Origin, który ma umożliwić szybkie tworzenie, ciągłą integrację, dostarczanie i wdrażanie kodu aplikacji w kontenerowych środowiskach aplikacyjnych.

Linuxowe kontenery i Docker szybko stają się kluczowymi technologiami dostarczania aplikacji open source. Łączą one lekką izolację aplikacji z elastycznością wdrożeń opartych na obrazach, dzięki czemu zapewniają m.in.:
• Przenośność aplikacji. Możliwość wdrażania kontenera aplikacji na różnorodnych hostach.
• Minimalne rozmiary. Ograniczenie zasobów wymaganych do wdrażania nowych kontenerów aplikacji.
• Niższe koszty wdrożeń. Przedsiębiorstwa mogą tworzyć, testować i certyfikować aplikacje w jednym środowisku wykonawczym.
• Uproszczone utrzymanie. Ograniczenie nakładu pracy i ryzyka związanego z wprowadzeniem poprawek do aplikacji i zależnego kodu.

W obliczu rosnącej popularności rozwiązań typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) i Platform-as-a-Service (PaaS) kontenery aplikacji mogą również zapobiec uzależnieniu się od jednego producenta. Dzięki oddzieleniu aplikacji od usług infrastrukturalnych aplikacje kontenerowe mogą swobodnie przemieszczać się nie tylko między różnymi chmurami, ale również między środowiskami fizycznymi a wirtualnymi, zużywając tylko tyle zasobów, ile potrzebują, i zapewniając niezwykłą elastyczność, jaką powinna cechować się otwarta chmura hybrydowa.

"W Google wykorzystujemy kontenery aplikacji Linuksa jako wsparcie dla naszych systemów produkcyjnych. Oferują one wysoki poziom izolacji oraz elastyczność wdrożeniową, która ogranicza złożoność zarządzania aplikacjami rozproszonymi i zwiększa naszą ogólną efektywność operacyjną. Zapoczątkowaliśmy społeczności open source związane z używanymi przez nas technologiami (takimi jak Linux Control Groups oraz LMCTFY, nasz stos kontenerów aplikacji) i blisko współpracujemy z firmą Red Hat, aby przyczynić się do stworzenia rozwiązań, które umożliwią niezawodny hosting kontenerów aplikacji" - powiedział Eric Brewer, wiceprezes ds. infrastruktury, Google.

Poprzez nowe inicjatywy firma Red Hat stara się zapewnić przejrzystość i standaryzację, która pomogła skodyfikować inne ekosystemy technologiczne – od wirtualizacji do chmury i kontenerów.

„Atomowe” hosty kontenerowe
Projekt Atomic ma na celu dostarczenie technologii do tworzenia systemów operacyjnych o małych rozmiarach na użytek aplikacji kontenerowych, które będzie można zastosować do systemów Fedora, CentOS i Red Hat Enterprise Linux. „Atomowy” host kontenerowy zapewnia kluczowe funkcje do uruchamiania kontenerów aplikacji, takich jak Docker. Jednocześnie ma niewielkie rozmiary i umożliwia całościowe aktualizacje. Upraszcza to utrzymanie, a jednocześnie zapewnia wyższy stopień weryfikacji i kontroli, a nawet umożliwia cofanie zastosowanych aktualizacji.

W ramach projektu Atomic powstanie społeczność dla hostów Fedora i CentOS, a także nowa wersja systemu Red Hat Enterprise Linux: Red Hat Enterprise Linux Atomic Host. System ten łączy elastyczność, lekkość i modularność kontenerów z niezawodnością i bezpieczeństwem Red Hat Enterprise Linux w obrazie o ograniczonych rozmiarach. Umożliwi on łatwe przenoszenie certyfikowanych aplikacji Red Hat Enterprise Linux między systemami fizycznymi, maszynami wirtualnymi oraz chmurami prywatnymi i publicznymi.

Red Hat Enterprise Linux Atomic Host dziedziczy kluczowe funkcje systemu Red Hat Enterprise Linux, takie jak:
• Security-Enhanced Linux (SELinux). Bezpieczeństwo klasy militarnej oraz izolacja w środowisku kontenerowym.
• systemd. Zaawansowany, elastyczny menedżer procesów, który pomoże w zarządzaniu kontenerami.
• Zgodność z systemem Red Hat Enterprise Linux 7, a także z certyfikowanymi ekosystemami Red Hat Enterprise Linux i Linux Containers.

Usługi deweloperskie i aplikacyjne
W ramach projektu GearD Red Hat pomaga klientom wykorzystać potencjał aplikacji kontenerowych. Red Hat oczekuje, że nowe usługi deweloperskie i aplikacyjne GearD w OpenShift Origin - projekcie open source, który stanowi fundament dla oferty rozwiązań OpenShift PaaS firmy Red Hat - przyczynią się do przyszłych innowacji zarówno w OpenShift Enterprise, jak i OpenShift Online.

Społecznościowe projekty Atomic i GearD są już dostępne w witrynach odpowiednio www.projectatomic.io i openshift.github.io/geard.

Program High-Touch Beta obejmujący Red Hat Enterprise Linux Atomic Host i technologie kontenerowe Docker będzie dostępny dla wybranych klientów w nadchodzących miesiącach. Ogólna dostępność systemu Red Hat Enterprise Linux Atomic Host zostanie zapowiedziana później.

Źródło: Red Hat