Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wprowadza ulepszenia w Linux Containers

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, zapowiedział wprowadzenie ulepszeń w technologii Linux Containers (LXC). Usprawnią one dostarczanie i koordynowanie aplikacji w systemach fizycznych, maszynach wirtualnych oraz chmurach prywatnych i publicznych z wykorzystaniem kontenerów i technologii Docker.


Kontenerowe technologie open source torują drogę do otwartej chmury hybrydowej. Jest ona zoptymalizowana pod kątem aplikacji i może uprościć cały cykl ich życia – od tworzenia i wdrażania do utrzymywania i zarządzania. W sytuacji, gdy coraz więcej przedsiębiorstw przyjmuje filozofię DevOps, RedHat oczekuje, że technologie kontenerowe odegrają istotną rolę w sposobie dostarczania i zarządzania aplikacjami przez organizacje.

Ulepszenia Linux Containers obejmują:
Projekt Atomic. Nowy projekt społecznościowy mający na celu opracowanie technologii tworzenia lekkich hostów pod kontenery w oparciu o ekosystem Linuksa. Narzędzia powstałe w ramach projektu Atomic umożliwią stworzenie nowej odmiany systemu Red Hat Enterprise Linux – Red Hat Enterprise Linux Atomic Host - który ma zadebiutować wraz z wydaniem Red Hat Enterprise Linux 7.
Program High-Touch Beta. Rozszerzenie programu Red Hat Enterprise Linux 7 High-Touch o system Red Hat Enterprise Linux Atomic Host i kontenerowe technologie Docker. Program umożliwi wybranym klientom ocenę tych nowych technologii kontenerowych w środowiskach aplikacyjnych.
GearD. Nowy projekt społeczności OpenShift Origin, który ma umożliwić szybkie tworzenie, ciągłą integrację, dostarczanie i wdrażanie kodu aplikacji w kontenerowych środowiskach aplikacyjnych.

Linuxowe kontenery i Docker szybko stają się kluczowymi technologiami dostarczania aplikacji open source. Łączą one lekką izolację aplikacji z elastycznością wdrożeń opartych na obrazach, dzięki czemu zapewniają m.in.:
• Przenośność aplikacji. Możliwość wdrażania kontenera aplikacji na różnorodnych hostach.
• Minimalne rozmiary. Ograniczenie zasobów wymaganych do wdrażania nowych kontenerów aplikacji.
• Niższe koszty wdrożeń. Przedsiębiorstwa mogą tworzyć, testować i certyfikować aplikacje w jednym środowisku wykonawczym.
• Uproszczone utrzymanie. Ograniczenie nakładu pracy i ryzyka związanego z wprowadzeniem poprawek do aplikacji i zależnego kodu.

W obliczu rosnącej popularności rozwiązań typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) i Platform-as-a-Service (PaaS) kontenery aplikacji mogą również zapobiec uzależnieniu się od jednego producenta. Dzięki oddzieleniu aplikacji od usług infrastrukturalnych aplikacje kontenerowe mogą swobodnie przemieszczać się nie tylko między różnymi chmurami, ale również między środowiskami fizycznymi a wirtualnymi, zużywając tylko tyle zasobów, ile potrzebują, i zapewniając niezwykłą elastyczność, jaką powinna cechować się otwarta chmura hybrydowa.

"W Google wykorzystujemy kontenery aplikacji Linuksa jako wsparcie dla naszych systemów produkcyjnych. Oferują one wysoki poziom izolacji oraz elastyczność wdrożeniową, która ogranicza złożoność zarządzania aplikacjami rozproszonymi i zwiększa naszą ogólną efektywność operacyjną. Zapoczątkowaliśmy społeczności open source związane z używanymi przez nas technologiami (takimi jak Linux Control Groups oraz LMCTFY, nasz stos kontenerów aplikacji) i blisko współpracujemy z firmą Red Hat, aby przyczynić się do stworzenia rozwiązań, które umożliwią niezawodny hosting kontenerów aplikacji" - powiedział Eric Brewer, wiceprezes ds. infrastruktury, Google.

Poprzez nowe inicjatywy firma Red Hat stara się zapewnić przejrzystość i standaryzację, która pomogła skodyfikować inne ekosystemy technologiczne – od wirtualizacji do chmury i kontenerów.

„Atomowe” hosty kontenerowe
Projekt Atomic ma na celu dostarczenie technologii do tworzenia systemów operacyjnych o małych rozmiarach na użytek aplikacji kontenerowych, które będzie można zastosować do systemów Fedora, CentOS i Red Hat Enterprise Linux. „Atomowy” host kontenerowy zapewnia kluczowe funkcje do uruchamiania kontenerów aplikacji, takich jak Docker. Jednocześnie ma niewielkie rozmiary i umożliwia całościowe aktualizacje. Upraszcza to utrzymanie, a jednocześnie zapewnia wyższy stopień weryfikacji i kontroli, a nawet umożliwia cofanie zastosowanych aktualizacji.

W ramach projektu Atomic powstanie społeczność dla hostów Fedora i CentOS, a także nowa wersja systemu Red Hat Enterprise Linux: Red Hat Enterprise Linux Atomic Host. System ten łączy elastyczność, lekkość i modularność kontenerów z niezawodnością i bezpieczeństwem Red Hat Enterprise Linux w obrazie o ograniczonych rozmiarach. Umożliwi on łatwe przenoszenie certyfikowanych aplikacji Red Hat Enterprise Linux między systemami fizycznymi, maszynami wirtualnymi oraz chmurami prywatnymi i publicznymi.

Red Hat Enterprise Linux Atomic Host dziedziczy kluczowe funkcje systemu Red Hat Enterprise Linux, takie jak:
• Security-Enhanced Linux (SELinux). Bezpieczeństwo klasy militarnej oraz izolacja w środowisku kontenerowym.
• systemd. Zaawansowany, elastyczny menedżer procesów, który pomoże w zarządzaniu kontenerami.
• Zgodność z systemem Red Hat Enterprise Linux 7, a także z certyfikowanymi ekosystemami Red Hat Enterprise Linux i Linux Containers.

Usługi deweloperskie i aplikacyjne
W ramach projektu GearD Red Hat pomaga klientom wykorzystać potencjał aplikacji kontenerowych. Red Hat oczekuje, że nowe usługi deweloperskie i aplikacyjne GearD w OpenShift Origin - projekcie open source, który stanowi fundament dla oferty rozwiązań OpenShift PaaS firmy Red Hat - przyczynią się do przyszłych innowacji zarówno w OpenShift Enterprise, jak i OpenShift Online.

Społecznościowe projekty Atomic i GearD są już dostępne w witrynach odpowiednio www.projectatomic.io i openshift.github.io/geard.

Program High-Touch Beta obejmujący Red Hat Enterprise Linux Atomic Host i technologie kontenerowe Docker będzie dostępny dla wybranych klientów w nadchodzących miesiącach. Ogólna dostępność systemu Red Hat Enterprise Linux Atomic Host zostanie zapowiedziana później.

Źródło: Red Hat