Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat upraszcza integrację chmury hybrydowej i internetu rzeczy

Red HatRed Hat, dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności Red Hat JBoss Fuse 6.1 i Red Hat JBoss A-MQ 6.1. Nowe rozwiązania rozszerzają i upraszczają wszystkie aspekty integracji, zarówno w środowiskach chmur prywatnych, publicznych oraz hybrydowych. Ułatwiają tworzenie i rozwijanie rozwiązań integracyjnych oraz zapewniają szeroką gamę opcji łączności.


Rosnąca presja spowodowana splotem różnych czynników - urządzeń mobilnych, usług chmurowych, technologii społecznościowych oraz dużych zbiorów danych (Big Data) - zwiększa strategiczne znaczenie integracji w przedsiębiorstwie. W miarę, jak internet rzeczy (Internet-of-Things, IoT) będzie nabierał charakteru masowego, środowiska IT staną się jeszcze bardziej rozproszone i zróżnicowane. JBoss Fuse i JBoss A-MQ pomogą przedsiębiorstwom przezwyciężyć problemy integracyjne i działać bardziej konkurencyjnie w tym nowym otoczeniu biznesowym.

"Integracja bywa trudnym zadaniem dla organizacji, których zasoby IT są rozproszone w środowiskach prywatnych, hybrydowych lub chmur publicznych. Naszym celem jest uproszczenie integracji oraz zapewnienie spójnych, niezawodnych i zgodnych operacyjnie połączeń między wszystkimi aspektami przedsiębiorstwa, a przez to uwolnienie wartości istniejących zasobów i zwiększenie tempa, w jakim wprowadza się innowacje" - powiedział Mike Piech, dyrektor generalny, Middleware, Red Hat.

JBoss Fuse to lekka, elastyczna, korporacyjna magistrala usług (ESB) o otwartym kodzie źródłowym, która opiera się na Apache Camel, implementacji najczęściej używanych wzorców integracji korporacyjnej (EIP). JBoss A-MQ to wysokowydajna platforma komunikacyjna o otwartym kodzie źródłowym oparta na Apache ActiveMQ. Jej niewielkie rozmiary i obsługa takich standardów, jak MQTT i AMQP, umożliwiają firmom niezawodne łączenie systemów i urządzeń przez Internet, a także zintegrowanie internetu rzeczy. Lekka architektura obu produktów pozwala organizacjom łatwiej wykorzystać istniejące zasoby.

Oto najważniejsze cechy JBoss Fuse 6.1 i JBoss A-MQ 6.1:
• Pełna obsługa AMQP 1.0. AMQP (Advanced Message Queuing Protocol) to standard, który pozwala łączyć ze sobą serwery i klientów komunikacyjnych różnych producentów. Eliminuje to jedną z ostatnich barier na drodze do uniwersalnej łączności, umożliwiając zbudowanie infrastruktury dla internetu rzeczy.
• Ogromna biblioteka konektorów. Dzięki implementacji faktycznego standardu EIP w Apache Camel, JBoss Fuse obecnie oferuje ponad 150 gotowych konektorów, które obsługują m.in. systemy klasy korporacyjnej (takie jak SAP), usługi programowe (na przykład salesforce.com), oraz serwisy społecznościowe (m.in. Twitter i Facebook).
• Ulepszone mechanizmy wysokiej dostępności. Ulepszony magazyn komunikatów dla brokerów, obecnie dostępny w wersji poglądowej (Developer Preview), zapewnia wysoką dostępność w modelu shared-nothing, a przez to eliminuje potrzebę używania współdzielonej pamięci masowej.
• Możliwość zarządzania procesami integracji. Zaktualizowana konsola administracyjna umożliwia nie tylko konfigurowanie brokerów komunikatów i zarządzanie nimi, ale również kontrolowanie poszczególnych procesów integracyjnych. Użytkownicy mogą uruchamiać, zatrzymywać, mierzyć i śledzić usługi integracyjne. Konsola unifikuje zarządzanie JBoss Fuse i JBoss A-MQ zarówno w implementacjach lokalnych, jak i chmurowych.

Usługi Red Hat JBoss xPaaS w środowisku OpenShift
W ramach wizji, która zakłada opracowanie zunifikowanej platformy do tworzenia i zarządzania kompleksowymi aplikacjami obejmującymi łączność internetową, harmonizację procesów oraz integrację, Red Hat udostępnił wersję Developer Preview JBoss Fuse 6.1 w OpenShift. Wersja ta pozwala użytkownikom zapoznać się z mechanizmami komunikacyjnymi i integracyjnymi rozwiązań Apache ActiveMQ i Apache Camel działających w środowisku „platforma jako usługa” (Platform-as-a-Service, PaaS). Używając JBoss Fuse w OpenShift, nagradzanym rozwiązaniu PaaS firmy RedHat, deweloperzy mogą tworzyć połączenia między aplikacjami chmurowymi i lokalnymi. Integracja w chmurze umożliwia kolejkowanie, przekształcanie i routing komunikatów, czyli funkcje podobne do tych, które oferują integracyjne usługi PaaS (iPaaS).

Źródło: Red Hat