Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Availability Suite zbliża się wielkimi krokami

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających wysoką dostępność nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center), zapowiada rozwiązanie Veeam Availability Suite - pakiet gwarantujący dostępność wszystkich aplikacji i danych w dowolnym czasie i miejscu - wprowadzając w ten sposób nową kategorię rozwiązań, która pozwala na osiągnięcie tego, czego nie potrafią tradycyjne rozwiązania do ochrony danych i zarządzania kopiami zapasowymi - zapewnia ciągłość funkcjonowania firmy (Always-on Business).


"Funkcjonowanie nowoczesnego biznesu nie ogranicza się już do pięciu dni w tygodniu i ośmiu godzin dziennie. Działy IT muszą zadbać o to, aby aplikacje i dane były dostępne dla wszystkich zainteresowanych o każdej porze dnia i nocy. Żyjemy w erze zawsze dostępnej firmy. Rozwiązanie Veeam Availability Suite oferuje nowe technologie, dzięki którym ciągłość biznesowa staje się faktem" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Zapewnienie nieprzerwanej dostępności aplikacji i danych dotychczas wymagało znacznych inwestycji w redundantne systemy z natychmiastowym przełączaniem awaryjnym, które mogły podjąć pracę w ciągu kilku sekund. Tak duża inwestycja była uzasadniona tylko w nielicznych zastosowaniach, dlatego większość aplikacji jest obsługiwana przez tradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Ich wskaźnik RTPO (recovery time and point objective) wynosi kilka godzin lub dni, co nie spełnia potrzeb współczesnej firmy. Teraz czas ten można znacznie skrócić za sprawą rozwiązania z nowej kategorii, Availability for the Modern Data Center, które w przypadku wszystkich aplikacji i danych zapewnia wskaźnik RTPO na poziomie niespełna 15 minut.

Veeam Availability Suite wypełnia lukę na rynku związaną z dostępnością danych dzięki pięciu kluczowym możliwościom (wszystkie statystyki poniżej zaczerpnięto z raportu ESG „Veeam Customer Insights Survey” opublikowanego wdniu wczorajszym):

Szybkie odzyskiwanie - szybkie przywracanie wszystkiego, czego potrzebuje dział IT, w sposób określony przez dział IT.
96 proc. operacji przywracania Veeam mieści się w docelowym czasie przywracania (RTO) określonym w umowach SLA w porównaniu do 78 proc. w przypadku innych rozwiązań.

Unikanie utraty danych - niemal ciągła ochrona danych i ulepszone usuwanie skutków awarii.
83 proc. klientów Veeam pokłada większe zaufanie w swoich kopiach zapasowych, w porównaniu z poprzednimi systemami do backupu.

Ochrona - gwarantowane przywrócenie każdego pliku, aplikacji lub serwera wirtualnego, za każdym razem.
71 proc. klientów Veeam dostrzega większą niezawodność kopii zapasowych w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Ograniczanie ryzyka - wdrożenie niskiego ryzyka dla nowych aplikacji w testowym środowisku Veeam Virtual Lab zbliżonym do środowiska produkcyjnego, pozwala lepiej wykorzystać inwestycję w systemy do tworzenia kopii zapasowych i replikacji danych.
66 proc. użytkowników rozwiązań Veeam  uznaje funkcjonalności związane z monitorowaniem, raportowaniem i planowaniem przydziałów za lepsze lub zdecydowanie lepsze niż w przypadku innych rozwiązań.

Pełny wgląd - aktywne monitorowanie oraz powiadamianie o problemach, zanim wpłyną one na działanie systemu.
71 proc. klientów, używających narzędzi Veeam do monitorowania i raportowania, twierdzi, że ich świadomość zagrożeń zwiększyła się.

"Veeam zapewnia nam komfort i bezpieczeństwo, którego nigdy nie mieliśmy z innymi narzędziami. Veeam sprawdza się za każdym razem. Jest to niezwykle solidne rozwiązanie, co ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza kiedy trzeba przywrócić jakieś dane na potrzeby audytu albo w razie pilnej potrzeby biznesowej" - powiedział John Ferguson, specjalista ds. systemów sieciowych w Roswell Park Cancer Institute, jednej z największych światowych organizacji specjalizujących się w leczeniu i badaniu nowotworów.

"Funkcja Veeam Instant VM Recovery jest zdumiewająca. Kiedy zdarzył się problem z maszyną wirtualną, w której działa ważna aplikacja do serwisowania samolotów, uruchomiłem Instant VM Recovery, a użytkownicy odzyskali dostęp do aplikacji w ciągu kilku minut. Kiedy przeniosłem maszynę wirtualną z działającą aplikacją z pamięci masowej Veeam NFS do naszej sieci SAN, użytkownicy niczego nie zauważyli" - powiedział James Richards, specjalista ds. wirtualizacji i serwerów w Flybe, największej regionalnej linii lotniczej w Europie.

Wykorzystując najnowsze technologie, takie jak wirtualizacja, cloud computing i pamięci masowe oraz integrując się z systemami czołowych dostawców pamięci masowej, takimi jak EMC, HP i NetApp, rozwiązanie Veeam Availability Suite zapewnia ciągłą dostępność nowoczesnego centrum danych.

Nowe funkcje w nadchodzącej wersji Veeam Availability Suite v8 to m.in.:
Integracja z rozwiązaniami NetApp - Funkcja Veeam Backup from NetApp SnapShot pozwala działom IT tworzyć kopie zapasowe z migawek NetApp SnapShot co 15 minut lub częściej bez wpływu na środowisko produkcyjne. Opatentowana technologia pozwala na tworzenie kopii zapasowych 20-krotnie szybciej w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Funkcja Veeam Explorer for Storage Snapshots zapewnia bezpłatne przywracanie maszyn wirtualnych, plików systemu-gościa oraz aplikacji z systemów NetApp SnapShot, SnapMirror i SnapVault.
Veeam Explorer for Microsoft SQL - pozwala użytkownikom szybko przywracać poszczególne bazy danych w pierwotnej albo nowej lokalizacji. Pozwala też na przywracanie systemu do żądanego punktu w czasie, a nawet do konkretnych transakcji poprzez kopiowanie i odtwarzanie dziennika transakcji.
Integracja z EMC Data Domain Boost - znacząco skraca okno backupowe poprzez dostęp do ponad10-krotnie szybszej transformacji pliku kopii zapasowej. Umożliwia też tworzenie pełnych kopii zapasowych do 50% szybciej przy przepustowości sieci mniejszej nawet o 99%. Wsparcie dla łączności Fibre Channel umożliwia kopiowanie danych do systemów Data Domain bez obciążania sieci LAN.
Ulepszona replikacja - nowa wersja dodaje wbudowaną akcelerację WAN do zadań replikacji i umożliwia użytkownikom replikację z wykorzystaniem plików kopii zapasowej, a nie infrastruktury wirtualnej. Co więcej, administratorzy IT mogą wykorzystać nowe plany przełączania awaryjnego i wykonywać zaplanowane przełączenia, aby przeprowadzić migrację bez utraty danych, a co za tym idzie poprawić wskaźniki RTPO.

Rozwiązanie Veeam Availability Suite v8 będzie prezentowane podczas konferencji Veeam ON: The World’s Premier Data Center Availability Event, które odbędzie się w dniach 6-9 października 2014 r. w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Veeam zaprosi ekspertów branżowych, klientów i partnerów, aby przedstawić swój sposób na zapewnienie ciągłości biznesowej. Zapraszamy do rejestracji.

Veeam Availability Suite będzie dostępny w trzecim kwartale 2014 roku. Ceny dotyczą pojedynczego gniazda CPU i zawierają koszt rocznego utrzymania oraz wspracia.

Sugerowane ceny zaczynają się od 1,030€ za wersję Standard, 1,390€ za wersję Enterprise i 1,960.00€ za wersję Enterprise Plus.

Źródło: Veeam Software