Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ PlateSpin - nowe wersje produktów

NetIQFirma NetIQ udostępniła nową generację produktów PlateSpin do zarządzania obciążeniami i przywracania sprawności systemów po awariach (Disaster Recovery - DR), obejmującą narzędzia takie jak PlateSpin Forge 4, PlateSpin Protect 11 i PlateSpin Migrate 11. Najnowsze wersje umożliwiają szybkie i sprawne przywracanie sprawności systemów informatycznych po awariach, konsolidację serwerów oraz przeprowadzanie migracji w środowiskach wirtualnych i fizycznych.


Obecnie przedsiębiorstwa muszą sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom w stosunku do przywracania sprawności po awariach w zakresie stanu systemów (RPO – recovery point objectives) i czasu (RTO - recovery time objectives), a jednocześnie zapewniać ochronę większej ilości obciążeń przy niezmienionych lub wręcz okrojonych budżetach. Co gorsza, ograniczenia istniejących rozwiązań uniemożliwiają tworzenie kopii zapasowych obciążeń fizycznych i wirtualnych z użyciem tej samej infrastruktury.

Rodzina produktów PlateSpin do zarządzania obciążeniami - powstała wraz z wprowadzeniem na rynek pierwszego w branży zautomatyzowanego narzędzia do konsolidacji serwerów P2V (physical to virtual) - obejmuje dziś zaawansowane narzędzia analityczne niezbędne do planowania migracji i strategii przywracania sprawności systemów po awariach (PlateSpin Recon), technologie migracji anywhere-to-anywhere (PlateSpin Migrate), a także przystępne cenowo, działające bardzo wydajnie produkty do przywracania sprawności, dostępne zarówno w postaci urządzeń (PlateSpin Forge), jak i oprogramowania (PlateSpin Protect).

W połączeniu z PlateSpin Recon 4, najnowszą wersją opracowanego przez firmę NetIQ narzędzia do planowania i analiz, rozwiązania z rodziny PlateSpin umożliwiają informatykom określanie i dotrzymywanie precyzyjnych warunków jakości usług zapisanych w umowach SLA (Service Level Agreements) w zakresie przywracania sprawności po awariach, ochronę serwerów fizycznych w coraz bardziej zwirtualizowanym świecie oraz przyspieszenie przenoszenia obciążeń przy ograniczeniu do minimum przestojów podczas migracji serwerów.

Replikacja serwerów fizycznych: PlateSpin Protect 11 zapewnia ochronę serwerów fizycznych i wirtualnych za pomocą jednego rozwiązania DR przy wykorzystaniu własnego środowiska lub poprzez rozszerzenie możliwości rozwiązania VMware Site Recovery Manager (SRM) o obsługę serwerów fizycznych, umożliwiając replikację serwerów fizycznych łącznie z maszynami wirtualnymi za pomocą istniejącego środowiska SRM.

Obsługa najnowszego oprogramowania: PlateSpin Forge 4 jest zgodny z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych i hipernadzorców firm Microsoft, VMware i innych, udostępniając uniwersalne urządzenie do przywracania sprawności systemów po awariach, które zapewnia ochronę zarówno obciążeń fizycznych, jak i wirtualnych przy znakomitych parametrach RTO i RPO oraz po wyjątkowo przystępnej cenie.

Migracje Anywhere-to-Anywhere: PlateSpin Migrate 11 umożliwia wykorzystanie opracowanych przez NetIQ szybkich protokołów transmisji blokowej i technologii Server Sync z najnowszymi wersjami hipernadzorców firm Microsoft, VMware i innych oraz nowymi serwerami fizycznymi UEFI/GPT z dużymi (ponad 2 TB) dyskami systemowymi, oferując prawdziwe możliwości migracji „anywhere-to-anywhere” (w dowolnym kierunku między środowiskami fizycznymi, wirtualnymi i obrazami), a nie tylko jednoplatformowych konwersji z systemów fizycznych do wirtualnych.

Źródło: NetIQ