Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

DataCore SANsymphony-V10 z funkcją wirtualnych sieci SAN

DataCoreDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową generację swojego flagowego oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych - SANsymphony-V10. Wśród wielu nowych funkcji najważniejszą jest Virtual SAN, umożliwiająca tworzenie w pełni wirtualnych sieci pamięci masowych SAN (Storage Area Network).


Wirtualne sieci SAN są znacznie tańsze w budowie i użytkowaniu niż ich fizyczne odpowiedniki, a jednocześnie zapewniają podobną, a niekiedy nawet lepszą wydajność, dostępność i niezawodność. W tak zbudowanej sieci SAN można wykorzystać zarówno klasyczne twarde dyski HDD i SSD, jak również pamięci flash na kartach rozszerzeń wbudowanych w serwery aplikacyjne.

Wbudowana w oprogramowanie SANsymphony-V10 funkcja Virtual SAN to klasyczny przykład rozwiązania Software-Defined Storage (pamięć masowa definiowana programowo), upraszczającego oraz automatyzującego proces zarządzania pamięciami masowymi. Ułatwia przydzielanie przestrzeni potrzebującym jej aplikacjom i przyspiesza proces przywrócenia środowiska do pracy po awarii. W ten sposób zapewnia średnim firmom funkcjonalność i wydajność dostępną dotychczas tylko dla dużych przedsiębiorstw. Administratorzy zainteresowani wykorzystaniem funkcji wirtualnej sieci SAN nie muszą dokonywać znacznych zmian w swoim środowisku pamięci masowych - wystarczą klasyczne serwery x86 z wdrożonym oprogramowaniem DataCore SANsymphony-V10 oraz dołączonymi systemami pamięci masowych dowolnych producentów - warstwa wirtualizacyjna zadba o połączenie wszystkich zasobów dyskowych w pulę i udostępnienie jej serwerom aplikacyjnym.

Rozwiązanie DataCore Virtual SAN wyróżnia się wobec konkurencyjnych klasycznych sieci SAN możliwością łatwego skalowania, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Użytkownicy nie muszą na stałe wiązać się z jednym dostawcą infrastruktury sieci SAN, mają też ułatwione zadanie gdy zaistnieje konieczność wdrożenia sieci SAN w mniejszych oddziałach firmy lub dla niekrytycznych lub programistycznych środowisk.

Wysoka wydajność i dostępność
Dzięki oprogramowaniu DataCore SANsymphony-V10 znika konieczność dokonywania wyboru między klasycznym a wirtualnym środowiskiem pamięci masowych oraz zawierania kompromisów związanych z wydajnością, dostępnością i skalowalnością. Nowa wersja zapewnia obsługę do 32 PB przestrzeni dyskowej w klastrze składającym się z maks. 32 serwerów (węzłów). W środowisku można uzyskać wydajność rzędu 50 mln operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS). Serwery i zewnętrzne systemy dyskowe mogą być podłączone z wykorzystaniem interfejsów FC 16 Gb/s lub 40/56 GbE iSCSI, a także ich wolniejszych wersji.

DataCore SANsymphony-V10 świetnie sprawdza się nie tylko w bardzo dużych przedsiębiorstwach, wymagających ogromnej przestrzeni i wydajności, ale spełni też oczekiwania mniejszych firm, budujących swoją pierwszą sieć SAN. Tacy klienci najczęściej szukają możliwości niedrogiego wdrożenia systemu przechowywania danych w pamięci flash, dzięki czemu mogą przyspieszyć działanie krytycznych dla biznesu aplikacji, zwiększyć odporność i zapewnić sobie możliwość jego skalowania. W nowej wersji SANsymphony-V10 użytkownicy zyskują także narzędzie do wizualizacji aktualnego stanu środowiska pamięci masowych, w tym precyzyjnej analizy wydajności dysków SSD i HDD.
 
Wirtualne sieci DataCore są idealnym rozwiązaniem dla serwerów w klastrach, infrastruktury wirtualnych serwerów i desktopów (także rozciągniętych pomiędzy wieloma oddziałami), środowisk disaster recovery oraz baz danych i aplikacji biznesowych działających na platformach serwerowych. Dane mogą być przechowywane w pamięci operacyjnej serwerów, na kartach rozszerzeń z pamięcią flash oraz dyskach HDD i SSD wbudowanych w serwery, jak też w dołączonych do serwerach macierzach dyskowych dowolnych producentów. DataCore SANsymphony-V10 jest w stanie automatycznie przenosić dane między tymi warstwami, w zależności od częstotliwości odczytu danej informacji. Odpowiedzialna za tę czynność funkcja auto-tiering umożliwia stworzenie aż 15 takich warstw.

Ceny i dostępność
Typowa wielowęzłowa licencja SANsymphony-V10 kosztuje od 8 do 20 tys. euro. Koszt stworzenia środowiska Virtual SAN wynosi od 3300 euro za serwer (licencja zawiera funkcje automatycznego dzielenia na warstwy, buforowanie odczytu i zapisu z pamięci DRAM, łączenie dysków w pule, mirroring synchroniczny w sieci metropolitarnej, dynamiczne przydzielanie przestrzeni i kopie migawkowe). Oprogramowanie współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi działającymi w ramach wirtualnych platform VMware ESXi i Microsoft Hyper-V (dołączone plug-iny upraszczają zarządzanie na poziomie hypervisora). Oprogramowanie SANsymphony-V10 wraz z funkcją Virtual SAN mogą być wdrażane w wirtualnych maszynach lub bezpośrednio w systemie operacyjnym Windows Server 2012 zainstalowanym na tradycyjnych serwerach x86-64.

Oprogramowanie SANsymphony-V10 pojawi się w sprzedaży 30 maja 2014 r.

Źródło: DataCore Software