Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

DataCore SANsymphony-V10 z funkcją wirtualnych sieci SAN

DataCoreDataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował nową generację swojego flagowego oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych - SANsymphony-V10. Wśród wielu nowych funkcji najważniejszą jest Virtual SAN, umożliwiająca tworzenie w pełni wirtualnych sieci pamięci masowych SAN (Storage Area Network).


Wirtualne sieci SAN są znacznie tańsze w budowie i użytkowaniu niż ich fizyczne odpowiedniki, a jednocześnie zapewniają podobną, a niekiedy nawet lepszą wydajność, dostępność i niezawodność. W tak zbudowanej sieci SAN można wykorzystać zarówno klasyczne twarde dyski HDD i SSD, jak również pamięci flash na kartach rozszerzeń wbudowanych w serwery aplikacyjne.

Wbudowana w oprogramowanie SANsymphony-V10 funkcja Virtual SAN to klasyczny przykład rozwiązania Software-Defined Storage (pamięć masowa definiowana programowo), upraszczającego oraz automatyzującego proces zarządzania pamięciami masowymi. Ułatwia przydzielanie przestrzeni potrzebującym jej aplikacjom i przyspiesza proces przywrócenia środowiska do pracy po awarii. W ten sposób zapewnia średnim firmom funkcjonalność i wydajność dostępną dotychczas tylko dla dużych przedsiębiorstw. Administratorzy zainteresowani wykorzystaniem funkcji wirtualnej sieci SAN nie muszą dokonywać znacznych zmian w swoim środowisku pamięci masowych - wystarczą klasyczne serwery x86 z wdrożonym oprogramowaniem DataCore SANsymphony-V10 oraz dołączonymi systemami pamięci masowych dowolnych producentów - warstwa wirtualizacyjna zadba o połączenie wszystkich zasobów dyskowych w pulę i udostępnienie jej serwerom aplikacyjnym.

Rozwiązanie DataCore Virtual SAN wyróżnia się wobec konkurencyjnych klasycznych sieci SAN możliwością łatwego skalowania, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Użytkownicy nie muszą na stałe wiązać się z jednym dostawcą infrastruktury sieci SAN, mają też ułatwione zadanie gdy zaistnieje konieczność wdrożenia sieci SAN w mniejszych oddziałach firmy lub dla niekrytycznych lub programistycznych środowisk.

Wysoka wydajność i dostępność
Dzięki oprogramowaniu DataCore SANsymphony-V10 znika konieczność dokonywania wyboru między klasycznym a wirtualnym środowiskiem pamięci masowych oraz zawierania kompromisów związanych z wydajnością, dostępnością i skalowalnością. Nowa wersja zapewnia obsługę do 32 PB przestrzeni dyskowej w klastrze składającym się z maks. 32 serwerów (węzłów). W środowisku można uzyskać wydajność rzędu 50 mln operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS). Serwery i zewnętrzne systemy dyskowe mogą być podłączone z wykorzystaniem interfejsów FC 16 Gb/s lub 40/56 GbE iSCSI, a także ich wolniejszych wersji.

DataCore SANsymphony-V10 świetnie sprawdza się nie tylko w bardzo dużych przedsiębiorstwach, wymagających ogromnej przestrzeni i wydajności, ale spełni też oczekiwania mniejszych firm, budujących swoją pierwszą sieć SAN. Tacy klienci najczęściej szukają możliwości niedrogiego wdrożenia systemu przechowywania danych w pamięci flash, dzięki czemu mogą przyspieszyć działanie krytycznych dla biznesu aplikacji, zwiększyć odporność i zapewnić sobie możliwość jego skalowania. W nowej wersji SANsymphony-V10 użytkownicy zyskują także narzędzie do wizualizacji aktualnego stanu środowiska pamięci masowych, w tym precyzyjnej analizy wydajności dysków SSD i HDD.
 
Wirtualne sieci DataCore są idealnym rozwiązaniem dla serwerów w klastrach, infrastruktury wirtualnych serwerów i desktopów (także rozciągniętych pomiędzy wieloma oddziałami), środowisk disaster recovery oraz baz danych i aplikacji biznesowych działających na platformach serwerowych. Dane mogą być przechowywane w pamięci operacyjnej serwerów, na kartach rozszerzeń z pamięcią flash oraz dyskach HDD i SSD wbudowanych w serwery, jak też w dołączonych do serwerach macierzach dyskowych dowolnych producentów. DataCore SANsymphony-V10 jest w stanie automatycznie przenosić dane między tymi warstwami, w zależności od częstotliwości odczytu danej informacji. Odpowiedzialna za tę czynność funkcja auto-tiering umożliwia stworzenie aż 15 takich warstw.

Ceny i dostępność
Typowa wielowęzłowa licencja SANsymphony-V10 kosztuje od 8 do 20 tys. euro. Koszt stworzenia środowiska Virtual SAN wynosi od 3300 euro za serwer (licencja zawiera funkcje automatycznego dzielenia na warstwy, buforowanie odczytu i zapisu z pamięci DRAM, łączenie dysków w pule, mirroring synchroniczny w sieci metropolitarnej, dynamiczne przydzielanie przestrzeni i kopie migawkowe). Oprogramowanie współpracuje ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi działającymi w ramach wirtualnych platform VMware ESXi i Microsoft Hyper-V (dołączone plug-iny upraszczają zarządzanie na poziomie hypervisora). Oprogramowanie SANsymphony-V10 wraz z funkcją Virtual SAN mogą być wdrażane w wirtualnych maszynach lub bezpośrednio w systemie operacyjnym Windows Server 2012 zainstalowanym na tradycyjnych serwerach x86-64.

Oprogramowanie SANsymphony-V10 pojawi się w sprzedaży 30 maja 2014 r.

Źródło: DataCore Software