Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozwiązania dla środowisk IT definiowanych przez Biznes od HDS

HitachiHitachi Data Systems (HDS), spółka zależna Hitachi Ltd., wprowadza na rynek oprogramowanie Hitachi Storage Virtualization Operating System (SVOS), pamięć masową Hitachi Virtual Storage Platform G1000, nową wersję platformy administracyjnej Hitachi Command Suite oraz ważne ulepszenia w platformie obliczeniowej Hitachi Unified Compute Platform.


Nowe technologie od Hitachi stanowią fundament infrastruktury IT, która może płynnie adaptować się do zmiennych wymagań biznesowych, pozwalającą firmom przyspieszyć wdrożenie „strategii IT definiowanej przez biznes” - czyli bliższego powiązania celów biznesowych i technologicznych firm. Fundament ten nazwany „ciągłą infrastrukturą chmurową” (Continuous Cloud Infrastructure) podnosi efektywność IT dzięki elastycznej, programowej architekturze, która potrafi szybciej reagować na zmieniające się potrzeby bez konieczności ciągłego przeprojektowania środowiska i powodowania przerw w działaniu.

Przejście na ciągłą infrastrukturę chmurową pozwoli klientom zbudować najbardziej dostępne, zautomatyzowane i elastyczne środowisko w centrach danych następnej generacji.

Hitachi Storage Virtualization Operating System: definiowany przez oprogramowanie, bez kompromisów
Hitachi Storage Virtualization Operating System (SVOS) to pierwsza autonomiczna, programowa implementacja wirtualizacji pamięci masowej Hitachi. Nowy system operacyjny do pamięci masowej zapewnia jednolitą infrastrukturę programową, która dwukrotnie przedłuża czas użytkowania architektur sprzętowych, obsługuje całą gamę infrastrukturalnych rozwiązań Hitachi oraz zwiększa korzyści płynące z wirtualizacji serwerów. Użytkownicy SVOS zyskują większą swobodę wyboru i elastyczność oraz uproszczoną infrastrukturę, która otwiera drogę do centrum danych definiowanego przez oprogramowanie, bez skomplikowanych warstw, jakich wymagają konkurencyjne rozwiązania.

Podstawowe funkcje SVOS to m.in. optymalizacja pamięci flash, zaawansowana wirtualizacja pamięci masowej, zautomatyzowana obsługa warstw, migracja danych bez zakłóceń. SVOS udostępnia również nową natywną funkcję globalnego urządzenia aktywnego, która - po raz pierwszy w branży - umożliwi działanie wielu systemów i wielu centrów danych w konfiguracji active-active bez korzystania z fizycznych urządzeń.

Hitachi Virtual Storage Platform G1000: następca najlepszej platformy Hitachi
Hitachi wprowadza Hitachi Virtual Storage Platform (VSP) G1000, pierwszy system, w którym można natywnie wdrożyć SVOS. Połączenie czołowego oprogramowania z niezawodnym sprzętem stanowi solidny fundament dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa.

System, który potwierdza przewagę Hitachi w dziedzinie wysokowydajnej, niezawodnej infrastruktury, może osiągnąć przepustowość operacji blokowych na poziomie 3 mln IOPS, ponad 48 GB/s użytecznego pasma oraz wydajność ponad 1,2 mln operacji NFS/sekundę w konfiguracjach zunifikowanych.

Wysoce adaptowalny system VSP G1000 pomaga firmom wdrożyć pojedynczą platformę do obsługi wszystkich danych, którą można rozbudowywać w celu uwzględnienia szerokiej gamy potrzeb, takich jak:
• kontroler wirtualizacji bez wewnętrznej pamięci masowej,
• zunifikowany system pamięciowy z nawet 8-węzłowymi klastrami Hitachi NAS Platform (HNAS),
• infrastruktura o wysokiej dostępności do środowisk Hitachi Content Platform.

Duża elastyczność wraz z planowaną możliwością rozbudowy bez naruszania istniejących danych oznacza, że klienci mogą liczyć na znacznie dłuższy czas użytkowania rozwiązań Hitachi. Można łatwo adaptować je do zmieniających się potrzeb biznesowych bez problemów i wydatków związanych z przechodzeniem na nowe technologie.

Ważne ulepszenia oprogramowania upraszczają środowiska klientów
• Hitachi Unified Compute Platform (UCP) i Unified Compute Platform Director 3.5. Oprócz obsługi VSP G1000 i SVOS dostępne są dwie nowe konfiguracje klasy podstawowej UCP do VMware vSphere oraz nowe możliwości UCP Director, takie jak profilowanie serwerów do uproszczonego konfigurowania oraz ulepszona integracja usuwania skutków awarii.
• Hitachi Command Suite (HCS). Najnowsza wersja nagradzanej, zintegrowanej platformy administracyjnej Hitachi obsługuje nowe funkcje wirtualizacji globalnej pamięci masowej w SVOS i oferuje jednolity interfejs REST API, a także zaktualizowany, ulepszony interfejs użytkownika.

Ścisła integracja z ekosystemem i gotowość na praktyczne rozwiązania
Nowe zaawansowane technologie oferują integrację z platformami wirtualizacji, bazami danych oraz szeroką gamą platform klastrowych i systemów operacyjnych. Można je szybko zaadaptować do obsługi szerokiej gamy obciążeń roboczych.

W szczególności ścisła współpraca z partnerami strategicznymi, takimi jak Microsoft, SAP i VMware gwarantuje, że SVOS i VSP G1000 można wykorzystać w kluczowych inicjatywach, takich jak wdrożenia Microsoft Private Cloud, SAP HANA Tailored Data Center Integration, oraz poszerzonej integracji z ekosystemami VMware.

Źródło: Hitachi Data Systems