Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rozwiązania dla środowisk IT definiowanych przez Biznes od HDS

HitachiHitachi Data Systems (HDS), spółka zależna Hitachi Ltd., wprowadza na rynek oprogramowanie Hitachi Storage Virtualization Operating System (SVOS), pamięć masową Hitachi Virtual Storage Platform G1000, nową wersję platformy administracyjnej Hitachi Command Suite oraz ważne ulepszenia w platformie obliczeniowej Hitachi Unified Compute Platform.


Nowe technologie od Hitachi stanowią fundament infrastruktury IT, która może płynnie adaptować się do zmiennych wymagań biznesowych, pozwalającą firmom przyspieszyć wdrożenie „strategii IT definiowanej przez biznes” - czyli bliższego powiązania celów biznesowych i technologicznych firm. Fundament ten nazwany „ciągłą infrastrukturą chmurową” (Continuous Cloud Infrastructure) podnosi efektywność IT dzięki elastycznej, programowej architekturze, która potrafi szybciej reagować na zmieniające się potrzeby bez konieczności ciągłego przeprojektowania środowiska i powodowania przerw w działaniu.

Przejście na ciągłą infrastrukturę chmurową pozwoli klientom zbudować najbardziej dostępne, zautomatyzowane i elastyczne środowisko w centrach danych następnej generacji.

Hitachi Storage Virtualization Operating System: definiowany przez oprogramowanie, bez kompromisów
Hitachi Storage Virtualization Operating System (SVOS) to pierwsza autonomiczna, programowa implementacja wirtualizacji pamięci masowej Hitachi. Nowy system operacyjny do pamięci masowej zapewnia jednolitą infrastrukturę programową, która dwukrotnie przedłuża czas użytkowania architektur sprzętowych, obsługuje całą gamę infrastrukturalnych rozwiązań Hitachi oraz zwiększa korzyści płynące z wirtualizacji serwerów. Użytkownicy SVOS zyskują większą swobodę wyboru i elastyczność oraz uproszczoną infrastrukturę, która otwiera drogę do centrum danych definiowanego przez oprogramowanie, bez skomplikowanych warstw, jakich wymagają konkurencyjne rozwiązania.

Podstawowe funkcje SVOS to m.in. optymalizacja pamięci flash, zaawansowana wirtualizacja pamięci masowej, zautomatyzowana obsługa warstw, migracja danych bez zakłóceń. SVOS udostępnia również nową natywną funkcję globalnego urządzenia aktywnego, która - po raz pierwszy w branży - umożliwi działanie wielu systemów i wielu centrów danych w konfiguracji active-active bez korzystania z fizycznych urządzeń.

Hitachi Virtual Storage Platform G1000: następca najlepszej platformy Hitachi
Hitachi wprowadza Hitachi Virtual Storage Platform (VSP) G1000, pierwszy system, w którym można natywnie wdrożyć SVOS. Połączenie czołowego oprogramowania z niezawodnym sprzętem stanowi solidny fundament dla aplikacji o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa.

System, który potwierdza przewagę Hitachi w dziedzinie wysokowydajnej, niezawodnej infrastruktury, może osiągnąć przepustowość operacji blokowych na poziomie 3 mln IOPS, ponad 48 GB/s użytecznego pasma oraz wydajność ponad 1,2 mln operacji NFS/sekundę w konfiguracjach zunifikowanych.

Wysoce adaptowalny system VSP G1000 pomaga firmom wdrożyć pojedynczą platformę do obsługi wszystkich danych, którą można rozbudowywać w celu uwzględnienia szerokiej gamy potrzeb, takich jak:
• kontroler wirtualizacji bez wewnętrznej pamięci masowej,
• zunifikowany system pamięciowy z nawet 8-węzłowymi klastrami Hitachi NAS Platform (HNAS),
• infrastruktura o wysokiej dostępności do środowisk Hitachi Content Platform.

Duża elastyczność wraz z planowaną możliwością rozbudowy bez naruszania istniejących danych oznacza, że klienci mogą liczyć na znacznie dłuższy czas użytkowania rozwiązań Hitachi. Można łatwo adaptować je do zmieniających się potrzeb biznesowych bez problemów i wydatków związanych z przechodzeniem na nowe technologie.

Ważne ulepszenia oprogramowania upraszczają środowiska klientów
• Hitachi Unified Compute Platform (UCP) i Unified Compute Platform Director 3.5. Oprócz obsługi VSP G1000 i SVOS dostępne są dwie nowe konfiguracje klasy podstawowej UCP do VMware vSphere oraz nowe możliwości UCP Director, takie jak profilowanie serwerów do uproszczonego konfigurowania oraz ulepszona integracja usuwania skutków awarii.
• Hitachi Command Suite (HCS). Najnowsza wersja nagradzanej, zintegrowanej platformy administracyjnej Hitachi obsługuje nowe funkcje wirtualizacji globalnej pamięci masowej w SVOS i oferuje jednolity interfejs REST API, a także zaktualizowany, ulepszony interfejs użytkownika.

Ścisła integracja z ekosystemem i gotowość na praktyczne rozwiązania
Nowe zaawansowane technologie oferują integrację z platformami wirtualizacji, bazami danych oraz szeroką gamą platform klastrowych i systemów operacyjnych. Można je szybko zaadaptować do obsługi szerokiej gamy obciążeń roboczych.

W szczególności ścisła współpraca z partnerami strategicznymi, takimi jak Microsoft, SAP i VMware gwarantuje, że SVOS i VSP G1000 można wykorzystać w kluczowych inicjatywach, takich jak wdrożenia Microsoft Private Cloud, SAP HANA Tailored Data Center Integration, oraz poszerzonej integracji z ekosystemami VMware.

Źródło: Hitachi Data Systems