Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

FireEye OS 7.1

FireeyeFirma FireEye, lider w dziedzinie blokowania zaawansowanych cyberataków, poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej wersji systemu operacyjnego FireEye OS, upraszczającego zarządzanie bezpieczeństwem w oparciu o maszyny wirtualne oraz pozwalającego na elastyczne zarządzanie ochroną przed zagrożeniami.


FireEye OS 7.1 oferuje bardziej skalowalne możliwości zarządzania dla platform z serii CM, obsługę zabezpieczeń sieciowych protokołu IPv6 dla platform z serii NX, oraz rozszerzone możliwości analizy niebezpieczeństw zagrażających poczcie elektronicznej dla platform z serii EX. Wersja ta pojawi się w sprzedaży pod koniec lutego 2014 r.
 
Nowe możliwości systemu FireEye OS 7.1
Wersja FireEye OS 7.1 uaktualnia platformę zarządzania CM, umożliwiając obsługę za jej pomocą nawet kilkuset urządzeń FireEye. Platforma ta oferuje centralny system zarządzania, który będzie można rozbudowywać w miarę wdrażania przez przedsiębiorstwa kompleksowej architektury ochrony z platformami NX, EX, FX i AX. Platforma FireEye CM organizuje zaawansowaną analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym (informacje o tych zagrożeniach są wysyłane z poszczególnych urządzeń), a także koreluje wyniki tej analizy.
 
W platformach z serii CM wersja 7.1 wprowadza także nowe interfejsy API oparte o tzw. Web Serwisy, dzięki czemu klienci mogą programowo zadawać pytania lub przesyłać dane, aby zautomatyzować analizę powłamaniową oraz prace związane z reagowaniem na incydenty. Rozwiązania z serii CM pełnią funkcję centrum dystrybucyjnego zapewniającego, że cała wdrożona  infrastruktura FireEye posiada takie same możliwości dynamicznej ochrony przez zaawansowanymi, ukierunkowanymi atakami.

Nowa wersja aktualizuje też funkcje zarządzania lokalnego w ramach platform z serii NX, EX i CM dzięki nowym mechanizmom kontroli opartym na rolach, logach audytu, złożonym hasłom oraz udoskonalonemu monitorowaniu stanu urządzeń (SNMP).

Nowością w wersji FireEye OS 7.1 są możliwości zabezpieczania ruchu IPv6. Platformy z serii FireEye NX zapewniają ochronę sieci o przepustowości od 10 Mb/s do 4 Gb/s. Przedsiębiorstwa różnej wielkości mogą skonsolidować swoje zasoby informatyczne i obniżyć całkowity koszt ochrony przed zagrożeniami, wybierając jednocześnie rozwiązanie, które można będzie skalować w miarę upowszechniania się protokołu IPv6 w sieciach na całym świecie. Nowa wersja rozszerza też platformę FireEye NX o nowy interfejs użytkownika jeszcze lepiej dostosowany do wymagań przedsiębiorstw.

Nowa wersja rozszerza platformę EX o funkcje dynamicznego skanowania adresów internetowych przesłanych pocztą elektroniczną, zawierających łącza do szkodliwych plików, a także o funkcje analizy nagłówków wiadomości e-mail oraz zarządzania zagęszczeniami ruchu. Platforma FireEye EX analizuje wiadomości e-mail nie tylko pod kątem szkodliwych załączników - bada także nagłówki wiadomości i zawarte w nich adresy internetowe prowadzące do podejrzanych obiektów, które można poddać analizie za pomocą mechanizmu FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX).

Zaktualizowana wersja zawiera także rozszerzenia do funkcji zarządzania zagęszczeniami ruchu zapewniające „kontrolę obejść” (bypass control), oferując sposób na skanowanie wszystkich wiadomości e-mail niezależnie od ich ilości. Sprawny mechanizm „kontroli przepływu” ruchu przychodzącego sprawia, że dosłownie każdy załącznik w każdej wiadomości e-mail zostanie przeanalizowany przez moduł MVX. Mechanizm ten podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa poczty elektronicznej zapewniany przez jedno urządzenie. Można go też zintegrować z platformami z serii FireEye NX w celu zapewnienia zaawansowanej analizy i korelacji ataków internetowych. Pozwala to przedsiębiorstwom wyjść poza granice tradycyjnych mechanizmów ochrony opartych na analizie sygnatur i reputacji, które w przypadku dzisiejszych szybko się rozprzestrzeniających i dynamicznie się zmieniających zagrożeń okazują się nieskuteczne.

Źródło: FireEye