Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam ogłasza rekordowe wyniki za 2013 rok

VeeamVeeam Software, dostawca ochrony dla współczesnych centrów danych (Protection for the Modern Datacenter) ogłosił dziś rekordowe przychody za czwarty kwartał i cały rok 2013. Jest to 24. z rzędu kwartał, w którym przychody firmy wzrosły o ponad 50 proc. względem takiego samego okresu rok wcześniej.


W 2013 r. roczne przychody wzrosły o 58 proc. w porównaniu z 2012 r., a przychody z nowych licencji zwiększyły się o 53 proc. w tym samym okresie. Łączne przychody wzrosły o 55 proc. w czwartym kwartale 2013 r. rok do roku, natomiast przychody z nowych licencji zwiększyły się o 52 proc. w tym samym okresie.

"Sukcesy firmy Veeam w 2013 r. są zasługą rozwiązania Veeam Backup & Replication v7, które ponownie wyznaczyło nowe standardy ochrony współczesnego centrum danych. Niezawodne i wydajne oprogramowanie, które zdaniem naszych klientów "Po Prostu Działa!", sprawiło, że jesteśmy jedną z najszybciej rosnących firm software’owych na świecie. W 2014 r. będziemy kontynuować naszą podróż do celu, jakim jest osiągnięcie przychodów w wysokości miliarda dolarów w ciągu następnych pięciu lat" - powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

"Jesteśmy tak pewni wartości i możliwości naszych rozwiązań, że w tym kwartale rozszerzamy nasz program wymiany konkurencyjnej "Switch to Veeam - Protection for Modern Data Center. Program daje dodatkowe oszczędności na poziomie do 20% (obecnie dostępny w Ameryce Północnej, globalna dostępność planowana jest na początek lutego). Pozwala organizacjom IT zainstalować rozwiązania Veeam w ich nowoczesnych centrach danych za tę samą, a często znacznie niższą cenę, co roczny koszt odnowienia licencji na istniejące rozwiązanie do backupu. Prawdopodobnie za jego sprawą Veeam zyska 100-tysięcznego klienta na początku 2014 r." - dodaje Timashev.

Veeam, który teraz chroni ponad 5,5 mln maszyn wirtualnych, coraz szybciej podbija rynek średnich i dużych przedsiębiorstw, zdobywając wielu nowych klientów.

W czwartym kwartale 2013 r. Veeam otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień branżowych, m.in.:
VMworld Europe 2013: klient Veeam, SEGA Europe Ltd., dzięki użyciu Veeam Backup & Replication zdobył nagrodę „Best Virtualization and Server Consolidation Project” na targach VMworld Europe 2013. Klient Veeam Midverk ehf zdobył nagrodę „Best Virtualization for Disaster Recovery Project” oraz ogólną nagrodę “Best of Show” na konferencji VMworld Europe 2013.
Zdobywca 2013 Community Choice Gold Award: czasopismo Windows IT Pro Magazine wydawane przez Penton Media wybrało Veeam zwycięzcą roku 2013. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication zwyciężyło w trzech kategoriach: „Best Backup & Recovery Product”, „Best Cloud Computing Product or Service” oraz „Best High Availability/Disaster Recovery Product”. Veeam zdobył także nagrody Silver Award w kategoriach „Best Free or Open-Source Tools” za Veeam Backup Free Edition oraz „Best Vendor Tech Support”.
CRN Channel Awards 2013 w Wielkiej Brytanii: Nagroda „Specialist Vendor of the Year “.

Oto inne ważne wydarzenia w czwartym kwartale i całym 2013 r.:

Veeam Backup & Replication v7. 49 proc. klientów Veeam przeszło na nową wersję Backup & Replication v7 w ciągu 75 dni od jej udostępnienia pod koniec trzeciego kwartału. Najnowsze wydanie sztandarowego produktu Veeam przyniosło dwie innowacje - wbudowaną akcelerację WAN oraz tworzenie kopii zapasowych z migawek w pamięci masowej - a także 7 funkcji zmieniających układ sił na rynku oraz ponad 75 innych ulepszeń, które wyznaczają nowy standard nowoczesnej ochrony danych.
Veeam MP v6.5. Nowy Veeam MP dodaje funkcje monitorowania, kontrolowania i planowania wydajności VMware do Microsoft System Center. Najnowsze wydanie Veeam MP v6.5 oferuje monitorowanie, raportowanie i planowanie mocy obliczeniowych dla Veeam Backup & Replication oraz ulepszony mechanizm odporności na błędy, który eliminuje pojedynczy punkt awarii.
Rosnąca liczba klientów. W 2013 r. firma zyskała 34 000 nowych klientów i obecnie ma ponad 91 500 użytkowników płacących za jej usługi. Veeam oczekuje, że na początku 2014 r. zdobędzie i ogłosi 100-tysięcznego klienta.
Program Veeam Cloud Provider. Przychody z tego programu rosną rok do roku o ponad 100 procent, szybciej od ogólnego rozwoju firmy. Program VCP oferuje elastyczne miesięczne i stałe licencjonowanie, aby spełnić potrzeby dostawców hostingu, usług zarządzanych i usług chmurowych. Do głównych osiągnięć czwartego kwartału zaliczyć można rozszerzenie współpracy w ramach programu VCP z notowanymi na giełdzie dostawcami usług, takimi jak Cbeyond, Inc..
Nowe marże i rozwój sieci partnerskiej. Nowe instrumenty motywacyjne w programie Veeam ProPartner zaoferowały resellerom jeszcze wyższe marże i zwiększyły międzynarodową sieć partnerską firmy do ponad 23 000 firm.

"Rozwiązanie Veeam znacznie zwiększyło szybkość i niezawodność backupu, oszczędzając nam niezliczone godziny, ponieważ nikt nie musi już pilnować kopii zapasowych. Backup był projektem samym w sobie, ale Veeam zmienił go w łatwy, zautomatyzowany proces, który wzbudza zaufanie całego naszego zespołu. Kopie powstają w przeznaczonym na to czasie i są automatycznie weryfikowane pod kątem przywracalności, co daje nam spokój ducha i pozwala skupić się na priorytetach centrum danych. Równocześnie zmniejszamy koszty przechowywania kopii zapasowych dzięki wbudowanej w rozwiązanie Veeam deduplikacji" - powiedział Francis Hart, Live Operations Manager w SEGA Europe.

Veeam jest firmą założoną w 2006 r., która obecnie na całym świecie ma ponad 23 000 ProPartnerów i ponad 91 500 klientów. Światowa centrala firmy mieści się w Baar w Szwajcarii, a jej oddziały są rozsiane po całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.veeam.com/pl.

Źródło: Veeam