Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp nakreśla strategię płynnego zarządzania danymi w chmurze

NetAppFirma NetApp poinformowała o rozszerzeniu strategii płynnego zarządzania zasobami w dowolnych konfiguracjach chmur prywatnych oraz publicznych i zobowiązała się do jej realizacji. Strategia ta oparta jest na wykorzystaniu przodującego na świecie systemu pamięci masowej Data ONTAP, uniwersalnej platformy danych dla zróżnicowanych środowisk chmurowych.


Data ONTAP umożliwi dynamiczny transfer danych między wszystkimi chmurami i zapewni klientom bogaty wybór aplikacji, technologii oraz partnerów oferujących rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Już teraz ponad 175 dostawców usług przetwarzania danych w chmurze dostarcza usługi oparte o system Data ONTAP.

Dyrektorzy ds. informatyki w przedsiębiorstwach w coraz mniejszym stopniu zajmują się budową i prowadzeniem centrów przetwarzania danych, wchodząc w rolę pośredników zapewniających aplikacje i usługi. Wdrażają nowe technologie i modele, oferując szybsze, tańsze i bardziej inteligentne usługi IT, a jednocześnie zwiększając szybkość reakcji oraz konkurencyjność firm.

Głównym elementem tych doniosłych zmian w sferze IT jest przetwarzanie danych w chmurach publicznych. Organizacje coraz częściej integrują usługi chmur publicznych , co pozwala oferować  przewidywalne koszty, szybsze udostępnianie usług i nieograniczoną skalę. Coraz więcej firm bierze pod uwagę środowiska chmur hybrydowych dla optymalizacji kosztów, lepszego wykorzystania szans i łagodzenia ryzyka. W takiej sytuacji niezbędny jest sprawny przepływ danych przez chmury różnych rodzajów — od prywatnych przez publiczne po hybrydowe. Działy IT muszą tymczasem zachować kontrolę niezbędną do centralnego zarządzania danymi i przenoszenia ich pomiędzy rozproszonymi zasobami w modelu cloud computing.

"Niezależnie od ostatecznego zastosowania danych przetwarzanych w systemach, pieczę nad nimi będą sprawować dyrektorzy ds. informatyki (CIO). Nowe rodzaje architektury wielochmurowej utrudniają zarządzanie danymi, ponieważ ulegają one rozproszeniu i uniemożliwiają ich bezpośrednią kontrolę. Nasza wizja to rozwiązanie do zarządzania danymi w przedsiębiorstwie oparte o klastrowy system operacyjny Data ONTAP, które obejmuje całą pamięć masową klientów, niezależnie od rodzajów danych i miejsca, w którym się znajdują" - Jay Kidd, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii NetApp.

W ciągu najbliższych miesięcy firmy NetApp i Cisco pogłębią integrację klastrowego systemu Data ONTAP z ujednoliconą infrastrukturą FlexPod, wprowadzając nowe architektury referencyjne przeznaczone dla mających wielu dzierżawców środowisk o wielkiej skali. Inspiracją do opracowania nowych funkcji były sukcesy ponad 2400 klientów, którzy przy użyciu rozwiązania FlexPod dokonali udanej migracji do chmur prywatnych.  

NetApp będzie nadal umacniać swoją czołową pozycję na rynku definiowanej programowo pamięci masowej, oferując klastrowy system Data ONTAP oraz interfejsy API do integrowania aplikacji. Wiąże się to z większymi inwestycjami w łączność z dostawcami usług chmurowych działających w hiperskali, lepszymi funkcjami zapewniania jakości usług (QoS), a także rozszerzeniem integracji API z nowymi rozwiązaniami, takimi jak OpenStack i CloudStack. Więcej informacji o oprogramowaniu centrów danych firmy NetApp dla środowisk VMware.

NetApp będzie nadal zapewniać klientom szeroki wybór w dziedzinie chmur hybrydowych, unikając jednocześnie konkurencji z partnerami oferującymi usługi chmur publicznych. W ramach swojej strategii NetApp obsługuje wszystkie główne środowiska operacyjne chmury, platformy wirtualizacji, modele wdrażania aplikacji oraz rozwiązania do zarządzania chmurą. W ciągu najbliższych miesięcy firma zaprezentuje efekty integracji z czołowymi dostawcami w każdym z tych obszarów. Obejmują one wkład w rozwój środowiska OpenStack i CloudStock, a także współpracę z nowymi partnerami z segmentu usługodawców chmurowych działających w hiperskali.
 
Usługi w chmurze oparte na pamięci masowej NetApp oferuje ponad 175 dostawców. Partnerzy ci mają w swojej ofercie ponad 300 rozwiązań dla dostawców usług w chmurze. Microsoft przyznał niedawno firmie NetApp tytuł Partnera Roku w Dziedzinie Serwerów, a w zeszłym roku Partnera Roku w Dziedzinie Chmur Prywatnych.

Źródło: NetApp