Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

NetApp nakreśla strategię płynnego zarządzania danymi w chmurze

NetAppFirma NetApp poinformowała o rozszerzeniu strategii płynnego zarządzania zasobami w dowolnych konfiguracjach chmur prywatnych oraz publicznych i zobowiązała się do jej realizacji. Strategia ta oparta jest na wykorzystaniu przodującego na świecie systemu pamięci masowej Data ONTAP, uniwersalnej platformy danych dla zróżnicowanych środowisk chmurowych.


Data ONTAP umożliwi dynamiczny transfer danych między wszystkimi chmurami i zapewni klientom bogaty wybór aplikacji, technologii oraz partnerów oferujących rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Już teraz ponad 175 dostawców usług przetwarzania danych w chmurze dostarcza usługi oparte o system Data ONTAP.

Dyrektorzy ds. informatyki w przedsiębiorstwach w coraz mniejszym stopniu zajmują się budową i prowadzeniem centrów przetwarzania danych, wchodząc w rolę pośredników zapewniających aplikacje i usługi. Wdrażają nowe technologie i modele, oferując szybsze, tańsze i bardziej inteligentne usługi IT, a jednocześnie zwiększając szybkość reakcji oraz konkurencyjność firm.

Głównym elementem tych doniosłych zmian w sferze IT jest przetwarzanie danych w chmurach publicznych. Organizacje coraz częściej integrują usługi chmur publicznych , co pozwala oferować  przewidywalne koszty, szybsze udostępnianie usług i nieograniczoną skalę. Coraz więcej firm bierze pod uwagę środowiska chmur hybrydowych dla optymalizacji kosztów, lepszego wykorzystania szans i łagodzenia ryzyka. W takiej sytuacji niezbędny jest sprawny przepływ danych przez chmury różnych rodzajów — od prywatnych przez publiczne po hybrydowe. Działy IT muszą tymczasem zachować kontrolę niezbędną do centralnego zarządzania danymi i przenoszenia ich pomiędzy rozproszonymi zasobami w modelu cloud computing.

"Niezależnie od ostatecznego zastosowania danych przetwarzanych w systemach, pieczę nad nimi będą sprawować dyrektorzy ds. informatyki (CIO). Nowe rodzaje architektury wielochmurowej utrudniają zarządzanie danymi, ponieważ ulegają one rozproszeniu i uniemożliwiają ich bezpośrednią kontrolę. Nasza wizja to rozwiązanie do zarządzania danymi w przedsiębiorstwie oparte o klastrowy system operacyjny Data ONTAP, które obejmuje całą pamięć masową klientów, niezależnie od rodzajów danych i miejsca, w którym się znajdują" - Jay Kidd, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii NetApp.

W ciągu najbliższych miesięcy firmy NetApp i Cisco pogłębią integrację klastrowego systemu Data ONTAP z ujednoliconą infrastrukturą FlexPod, wprowadzając nowe architektury referencyjne przeznaczone dla mających wielu dzierżawców środowisk o wielkiej skali. Inspiracją do opracowania nowych funkcji były sukcesy ponad 2400 klientów, którzy przy użyciu rozwiązania FlexPod dokonali udanej migracji do chmur prywatnych.  

NetApp będzie nadal umacniać swoją czołową pozycję na rynku definiowanej programowo pamięci masowej, oferując klastrowy system Data ONTAP oraz interfejsy API do integrowania aplikacji. Wiąże się to z większymi inwestycjami w łączność z dostawcami usług chmurowych działających w hiperskali, lepszymi funkcjami zapewniania jakości usług (QoS), a także rozszerzeniem integracji API z nowymi rozwiązaniami, takimi jak OpenStack i CloudStack. Więcej informacji o oprogramowaniu centrów danych firmy NetApp dla środowisk VMware.

NetApp będzie nadal zapewniać klientom szeroki wybór w dziedzinie chmur hybrydowych, unikając jednocześnie konkurencji z partnerami oferującymi usługi chmur publicznych. W ramach swojej strategii NetApp obsługuje wszystkie główne środowiska operacyjne chmury, platformy wirtualizacji, modele wdrażania aplikacji oraz rozwiązania do zarządzania chmurą. W ciągu najbliższych miesięcy firma zaprezentuje efekty integracji z czołowymi dostawcami w każdym z tych obszarów. Obejmują one wkład w rozwój środowiska OpenStack i CloudStock, a także współpracę z nowymi partnerami z segmentu usługodawców chmurowych działających w hiperskali.
 
Usługi w chmurze oparte na pamięci masowej NetApp oferuje ponad 175 dostawców. Partnerzy ci mają w swojej ofercie ponad 300 rozwiązań dla dostawców usług w chmurze. Microsoft przyznał niedawno firmie NetApp tytuł Partnera Roku w Dziedzinie Serwerów, a w zeszłym roku Partnera Roku w Dziedzinie Chmur Prywatnych.

Źródło: NetApp