Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC VNX - nowe pamięci masowej klasy średniej

EMCPrzedsiębiorstwa intensywnie pracują dziś nad transformacją swoich infrastruktur informatycznych przez wdrażanie technologii wirtualizacji i modeli przetwarzania w chmurze (cloud computing). Nierzadko firmy muszą poradzić sobie z setkami lub tysiącami maszyn wirtualnych oraz nieprzerwanie rosnącą ilością danych i wysokimi wymaganiami w zakresie wydajności i dostępności.


Pracownicy odpowiedzialni za infrastrukturę potrzebują systemów pamięci masowej, które pozwolą im zrobić znacznie więcej za znacznie mniejsze pieniądze.

Firma EMC zaprezentowała nową serię systemów VNX, które wykorzystują najnowszą technologię Intel Sandy Bridge i są wyposażone w nowe, zaawansowane oprogramowanie MCx (zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych), dostosowane do technologii flash i przyspieszające działanie aplikacji wirtualnych. Podwyższenie wydajności aplikacji i najlepsza w branży integracja pamięci masowej EMC VNX z rozwiązaniem VMware vSphere (jak wynika z ostatniego badania Wikibon, VNX trzeci rok z rzędu uznano za najlepsze systemy w kategorii rozwiązań plikowych, blokowych i uniwersalnych) sprawiają, że VNX to idealna platforma dla firm, które w dużym stopniu stawiają na wirtualizację.

Nowe rozwiązania nawet 4-krotnie przyspieszają obsługę aplikacji wirtualnych i plików. Dzięki oprogramowaniu MCx systemy VNX zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych pozwalają w pełni wykorzystać możliwości technologii flash  

• Nowa seria systemów VNX wykorzystuje nowe oprogramowanie EMC MCx (zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych), aby uwolnić pełen potencjał technologii flash i przyspieszyć obsługę aplikacji wirtualnych i plików nawet 4-krotnie w porównaniu z systemami poprzedniej generacji (zobacz najnowsze wyniki testów SPECsfs).
• Rewolucyjna nowa seria produktów EMC VNX oferuje niezrównany wskaźnik cena/wydajność - zapewnia taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.
• Nowe oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie z technologii flash w serwerach, jest teraz zintegrowane z rozwiązaniem do zarządzania Unisphere i zapewnia zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX oraz Oracle RAC.
• Konfiguracje VNX oparte wyłącznie na technologii flash rozszerzają ofertę najlepszych narzędzi firmy EMC stworzonych z myślą o tej technologii.
• Nowe rozwiązanie VNX-CA (Continuous Availability) wykorzystuje możliwości wirtualnej pamięci masowej EMC VPLEX, aby zapewnić klientom nieprzerwaną dostępność danych.

Źródło: EMC