Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC VNX - nowe pamięci masowej klasy średniej

EMCPrzedsiębiorstwa intensywnie pracują dziś nad transformacją swoich infrastruktur informatycznych przez wdrażanie technologii wirtualizacji i modeli przetwarzania w chmurze (cloud computing). Nierzadko firmy muszą poradzić sobie z setkami lub tysiącami maszyn wirtualnych oraz nieprzerwanie rosnącą ilością danych i wysokimi wymaganiami w zakresie wydajności i dostępności.


Pracownicy odpowiedzialni za infrastrukturę potrzebują systemów pamięci masowej, które pozwolą im zrobić znacznie więcej za znacznie mniejsze pieniądze.

Firma EMC zaprezentowała nową serię systemów VNX, które wykorzystują najnowszą technologię Intel Sandy Bridge i są wyposażone w nowe, zaawansowane oprogramowanie MCx (zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych), dostosowane do technologii flash i przyspieszające działanie aplikacji wirtualnych. Podwyższenie wydajności aplikacji i najlepsza w branży integracja pamięci masowej EMC VNX z rozwiązaniem VMware vSphere (jak wynika z ostatniego badania Wikibon, VNX trzeci rok z rzędu uznano za najlepsze systemy w kategorii rozwiązań plikowych, blokowych i uniwersalnych) sprawiają, że VNX to idealna platforma dla firm, które w dużym stopniu stawiają na wirtualizację.

Nowe rozwiązania nawet 4-krotnie przyspieszają obsługę aplikacji wirtualnych i plików. Dzięki oprogramowaniu MCx systemy VNX zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych pozwalają w pełni wykorzystać możliwości technologii flash  

• Nowa seria systemów VNX wykorzystuje nowe oprogramowanie EMC MCx (zoptymalizowane pod kątem procesorów wielordzeniowych), aby uwolnić pełen potencjał technologii flash i przyspieszyć obsługę aplikacji wirtualnych i plików nawet 4-krotnie w porównaniu z systemami poprzedniej generacji (zobacz najnowsze wyniki testów SPECsfs).
• Rewolucyjna nowa seria produktów EMC VNX oferuje niezrównany wskaźnik cena/wydajność - zapewnia taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.
• Nowe oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie z technologii flash w serwerach, jest teraz zintegrowane z rozwiązaniem do zarządzania Unisphere i zapewnia zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX oraz Oracle RAC.
• Konfiguracje VNX oparte wyłącznie na technologii flash rozszerzają ofertę najlepszych narzędzi firmy EMC stworzonych z myślą o tej technologii.
• Nowe rozwiązanie VNX-CA (Continuous Availability) wykorzystuje możliwości wirtualnej pamięci masowej EMC VPLEX, aby zapewnić klientom nieprzerwaną dostępność danych.

Źródło: EMC