Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ETERNUS DX ze zwiększoną wydajnością

FujitsuFirma Fujitsu zaprezentowała liczne dodatki do rodziny dyskowych systemów pamięci masowej ETERNUS DX, mających na celu radykalne rozszerzenie zakresu dostępu do scenariuszy wymagających ogromnej mocy obliczeniowej, takich jak analityka biznesowa, bazy danych i przetwarzanie transakcji online (OLTP).


Firma Fujitsu stara się pomóc klientom różnej wielkości i o różnej zasobności portfela czerpać korzyści z technologii dysków Flash w celu wsparcia aplikacji o znaczeniu newralgicznym, w tym aplikacji do analiz biznesowych, operacji OLTP i obsługi dużych wolumenów danych. Pozostałe innowacje dostępne w ramach linii produktów ETERNUS DX obejmują obsługę napędów SSD z komórkami wielopoziomowymi, jak również nowe funkcje systemu zarządzania ETERNUS SF 15.3.

Aby skuteczniej radzić sobie z codziennymi skokami obciążeń w przedsiębiorstwach i wywiązać się z umów o poziom usług (SLA) dotyczących aplikacji o znaczeniu newralgicznym, firma Fujitsu oferuje bezpłatne, proste do pobrania rozszerzenie systemu ETERNUS DX8700 S2, który można rozbudować od konfiguracji podstawowej do rozwiązania najwyższej klasy. Rozszerzenie to może zwiększyć wydajność nawet o 50% i pokonać barierę łącznie jednego miliona operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS).

Dane techniczne
Rozszerzenie wydajności dla systemu ETERNUS DX8700 S2 pomaga wywiązać się z założeń umów SLA dla aplikacji biznesowych o znaczeniu newralgicznym.
Nowy dodatek do systemu pozwala klientom zwiększyć wydajność ogólną w zakresie od 25 do 50 procent, w zależności od rozmiaru bloku, rodzaju wolumenu i poziomu macierzy RAID. Wyniki testów potwierdzają możliwość uzyskania 1 000 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę. Nowy, zoptymalizowany routing przepływu danych wewnątrz kontrolera radykalnie skraca czas dostępu oraz czas reakcji, dzięki czemu klienci mogą obsługiwać większe obciążenia szczytowe, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nowe aktualizacje będą dostępne pod koniec lipca i będzie można je implementować podczas pracy systemu, bez żadnych przestojów.
Napędy SSD z technologią komórek wielopoziomowych oferują większą wydajność przy niższych cenach w przypadku prawie wszystkich systemów ETERNUS.
Po wprowadzeniu na rynek napędów SSD o pojemności 400 GB i 800 GB z technologią komórek wielopoziomowych klienci mogą czerpać korzyści z technologii dysków Flash w niższej cenie, aby zapewnić wsparcie aplikacjom wymagającym dużej mocy obliczeniowej, na przykład do analiz biznesowych, obsługi operacji OLTP na wielką skalę i przetwarzania dużych wolumenów danych.
Nowe funkcje oprogramowania do zarządzania pamięcią masową ETERNUS SF zapewniają większą skuteczność operacji poprzez szerszy zakres automatyzacji.
o Funkcja automatycznego dzielenia na warstwy Automated Storage Tiering (AST) pozwala obecnie definiować wartości progowe automatycznie, na podstawie sprawdzonych procedur dotyczących równoważenia pojemności i wydajności. Rozbudowany zestaw parametrów dotyczących wartości progowych i zapytania o alokację pojemności umożliwiają automatyczną zgodność z założeniami umów o poziom usług. Udoskonalenia te ograniczają potrzebę posiadania specjalistycznych umiejętności i zdejmują z administratorów ciężar czasochłonnego wyszukiwania i planowania działań.
o Integracja aplikacji ułatwia tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych
W ramach systemu ETERNUS SF 15.3 zaimplementowane zostały łatwe w obsłudze kreatory, które upraszczają tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych w systemie Microsoft Exchange Server. Poza tym funkcja zautomatyzowanego tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych dedykowanych maszyn wirtualnych pomaga klientom ograniczyć nieplanowane przestoje środowisk wirtualnych centrów przetwarzania danych.

Źródło: Fujitsu