Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ETERNUS DX ze zwiększoną wydajnością

FujitsuFirma Fujitsu zaprezentowała liczne dodatki do rodziny dyskowych systemów pamięci masowej ETERNUS DX, mających na celu radykalne rozszerzenie zakresu dostępu do scenariuszy wymagających ogromnej mocy obliczeniowej, takich jak analityka biznesowa, bazy danych i przetwarzanie transakcji online (OLTP).


Firma Fujitsu stara się pomóc klientom różnej wielkości i o różnej zasobności portfela czerpać korzyści z technologii dysków Flash w celu wsparcia aplikacji o znaczeniu newralgicznym, w tym aplikacji do analiz biznesowych, operacji OLTP i obsługi dużych wolumenów danych. Pozostałe innowacje dostępne w ramach linii produktów ETERNUS DX obejmują obsługę napędów SSD z komórkami wielopoziomowymi, jak również nowe funkcje systemu zarządzania ETERNUS SF 15.3.

Aby skuteczniej radzić sobie z codziennymi skokami obciążeń w przedsiębiorstwach i wywiązać się z umów o poziom usług (SLA) dotyczących aplikacji o znaczeniu newralgicznym, firma Fujitsu oferuje bezpłatne, proste do pobrania rozszerzenie systemu ETERNUS DX8700 S2, który można rozbudować od konfiguracji podstawowej do rozwiązania najwyższej klasy. Rozszerzenie to może zwiększyć wydajność nawet o 50% i pokonać barierę łącznie jednego miliona operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS).

Dane techniczne
Rozszerzenie wydajności dla systemu ETERNUS DX8700 S2 pomaga wywiązać się z założeń umów SLA dla aplikacji biznesowych o znaczeniu newralgicznym.
Nowy dodatek do systemu pozwala klientom zwiększyć wydajność ogólną w zakresie od 25 do 50 procent, w zależności od rozmiaru bloku, rodzaju wolumenu i poziomu macierzy RAID. Wyniki testów potwierdzają możliwość uzyskania 1 000 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę. Nowy, zoptymalizowany routing przepływu danych wewnątrz kontrolera radykalnie skraca czas dostępu oraz czas reakcji, dzięki czemu klienci mogą obsługiwać większe obciążenia szczytowe, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nowe aktualizacje będą dostępne pod koniec lipca i będzie można je implementować podczas pracy systemu, bez żadnych przestojów.
Napędy SSD z technologią komórek wielopoziomowych oferują większą wydajność przy niższych cenach w przypadku prawie wszystkich systemów ETERNUS.
Po wprowadzeniu na rynek napędów SSD o pojemności 400 GB i 800 GB z technologią komórek wielopoziomowych klienci mogą czerpać korzyści z technologii dysków Flash w niższej cenie, aby zapewnić wsparcie aplikacjom wymagającym dużej mocy obliczeniowej, na przykład do analiz biznesowych, obsługi operacji OLTP na wielką skalę i przetwarzania dużych wolumenów danych.
Nowe funkcje oprogramowania do zarządzania pamięcią masową ETERNUS SF zapewniają większą skuteczność operacji poprzez szerszy zakres automatyzacji.
o Funkcja automatycznego dzielenia na warstwy Automated Storage Tiering (AST) pozwala obecnie definiować wartości progowe automatycznie, na podstawie sprawdzonych procedur dotyczących równoważenia pojemności i wydajności. Rozbudowany zestaw parametrów dotyczących wartości progowych i zapytania o alokację pojemności umożliwiają automatyczną zgodność z założeniami umów o poziom usług. Udoskonalenia te ograniczają potrzebę posiadania specjalistycznych umiejętności i zdejmują z administratorów ciężar czasochłonnego wyszukiwania i planowania działań.
o Integracja aplikacji ułatwia tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych
W ramach systemu ETERNUS SF 15.3 zaimplementowane zostały łatwe w obsłudze kreatory, które upraszczają tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych w systemie Microsoft Exchange Server. Poza tym funkcja zautomatyzowanego tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych dedykowanych maszyn wirtualnych pomaga klientom ograniczyć nieplanowane przestoje środowisk wirtualnych centrów przetwarzania danych.

Źródło: Fujitsu