Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix NetScaler zintegrowany z chmurowymi usługami sieciowymi Cisco

Citrix CiscoFirma Cisco poinformowała o rozwinięciu swojej strategii usług w zakresie sieci wirtualnych i chmurowych poprzez zintegrowanie kontrolera dostarczania aplikacji (ADC) Citrix NetScaler z platformą Cisco Unified Fabric Cloud Network Services.


Współpraca technologiczna firm stanowi realizację wizji zaprezentowanej na konferencji Citrix Synergy Barcelona w październiku 2012 r., kiedy obie firmy zapowiedziały rozszerzenie wzajemnej współpracy w oparciu o trzy filary: chmurę, mobilność i łączność sieciową. Cisco i Citrix zmieniają tę wizję w rzeczywistość, oferując wspólne innowacje związane z usługami dostarczania aplikacji.

Citrix NetScaler 1000V zostanie ściśle zintegrowany z platformą sieciową Cisco, zapewniając lepszy provisioning i wyższą wydajność usług sieciowych. Kontroler dostarczania aplikacji wirtualnych Citrix będzie sprzedawany przez Cisco oraz sieć jego partnerów i globalnie wspierany przez Cisco Technical Assistance Center.

Architektura Cisco Cloud Network Services została zaprojektowana tak, aby uprościć i przyspieszyć wdrażanie usług sieciowych bez negatywnego wpływu na krytyczne usługi zabezpieczające i aplikacyjne, których wymagają kluczowe aplikacje w centrach danych. Składa się z obszernego portfela zintegrowanych, rozpoznających aplikacje usług sieciowych oraz z mechanizmów bezpieczeństwa zaprojektowanych pod kątem wirtualizacji i cloud computing. Citrix NetScaler 1000V dodaje inteligentne funkcje dostarczania aplikacji do platformy Cisco Cloud Network Services. To zunifikowane podejście to kolejny etap ewolucji technologii ADC, pozwalający na ich ścisłą integrację z infrastrukturą sieciową Cisco.

Kluczowe możliwości wspólnej oferty Citrix i Cisco:
• Zintegrowane rozwiązanie. Połączenie technologii Cisco i Citrix w zintegrowane rozwiązanie pomoże firmom osiągnąć rzeczywistą automatyzację usług sieciowych, co przyspieszy wdrożenia i uprości usługi.
• Dostarczanie aplikacji w zunifikowanym centrum danych. Platforma Cloud Network Services reprezentuje strategię wirtualnych usług sieciowych w ramach szerszego systemu Cisco Unified Data Center, który łączy zintegrowaną architekturę wirtualizacji z serwerami obliczeniowymi gotowymi do pracy w chmurze (Unified Compute Servers), warstwą sieciową (Unified Fabric) oraz platformą automatyzacji (Unified Management).
• Łatwe wdrożenia z wykorzystaniem Nexus 7000. W ramach współpracy firm Cisco i Citrix nad architekturą centrów danych i architektur chmurowych nowej generacji, zarówno platforma dostarczania usług Citrix NetScaler SDX oraz sprzętowa linia kontrolerów ADC Citrix NetScaler MPX w przyszłości również będą łączyć się z przełącznikami z serii Cisco Nexus 7000.
• Aktywacja usług z wykorzystaniem Nexus 1000V. W przeciwieństwie do innych kontrolerów ADC, Citrix NetScaler 1000V integruje się z platformą usług chmurowych Cisco Nexus 1100 oraz z architekturą vPath, pozwalającą na łatwe dołączanie usług aplikacyjnych - takich jak NetScaler - do sieci wirtualnych i chmurowych.
• Zgodność operacyjna z szerszą gamą chmurowych usług sieciowych. Dostępna będzie pełna oferta usług wirtualnych dla środowisk wirtualnych Cisco Nexus 1000V. Obejmuje ona zaporę chmurową ASA 1000V, zaporę wirtualną Virtual Security Gateway, wirtualne rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN Wide Area Application Services, wirtualny moduł do analizy sieci Cisco Prime, a także rozwiązanie Cloud Services Router 1000V. W ofercie znajdują się też usługi wirtualne firm trzecich, które są ściśle zintegrowane z platformą.
• Uproszczone wprowadzanie usług na rynek. Obie firmy współpracują też nad inicjatywami, które ułatwią wprowadzanie usług na rynek, w tym nad publikacją dokumentów referencyjnych Cisco Validated Design (CVD), które pomogą klientom wykorzystać pełen potencjał strategii Cisco Unified Data Center.

Citrix NetScaler 1000V pojawi się w kanałach sprzedaży firmy Cisco w trzecim kwartale 2013 r.

Źródło: Citrix